Moonlight (2016)

Mahershala Ali samozrejme super herec aj ked toho priestoru až tak moc nemal ale to je asi tak všetko čo je na tomto filme zaujímave. Príbeh o černošskom chlapcovi ktorý je gay a ktorého šikanujú šiel úplne mimo mňa. Film sa snaží okrajovo uchpiť viacero tém ale neropracuje poriadne ani jednu. Ak to má byť len o tom že drogy sú zlé a výchova detí v okrajových štvrtiach mizerná tak nato sme tu mali kopec lepších filmov... Ale začo má toto oscara vážne nechápem.

To (2017)

Stiahol som si TO z ulož.TO a bolo TO celkom fajn. Ale k veci pozerať to v roku 2020 tak zákonite vás napadne paralela zo Stranger things. Dokonca Finn Wollhard sa objavil v TO aj s spomínanej sérii. Osobne by som uvítal ak by to bolo kratšie ale čo sa týka hororových prvkov tak nemám čo vytknuť. Ako celok to funguje detský herci na ktorých to celé stojí aj padá boli perfektní a atmosféra bola miestami pekne dusná...

Návštěvníci (1993)

Táto komédia je strašný úlet a každý rok si to môžem pozrieť a vždy sa na tom bavím. Christian Clavier a Jean Reno svoje postavy zahrali dokonale a prenos "stredovekých reálii do súčasnosti sa im vydaril.

Šarlatán (2020)

Na šarlatánovi je zaujímavý najmä Ivan Tojan ktorého herecký prejav je ako vždy bezchybný a človek mu uverí každý pohľad . Samotný film ma až tak nezaujal napriek tomu je tam pár silných momentov. Myslím že samotný zaver sa dal určite urobiť emotívnejšie. Juraj Loj si po účinkovaní v tých našich Slovenských telenovelách aspoň zahral v poriadnom filme :)

Dámský gambit (2020) (seriál)

Vynikajúce otvorenie a slušná koncovka :). Akurat ta stredná hra ma moc nezaujala ak to mam povedať šachovou terminológiou. Aj keď hrávam občas šach nešiel som z tejto serie nejako do kolien. Povedzme si úprimne natočiť o tejto hre zaživný filme nie je lahka uloha...

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Má to stále ten dynamicky drajv ako jednotka aj zopar wtf. momentov ale ten príbeh je ale že úplne šialený :) Kto si chce užiť proste akciu a vypnúť mozog tak sa určite zabaví. Mne osobne sa tu najviac rátal Elton John ktorý hral samého seba.

Herec (2020) (seriál)

Vydarená koprodukcia ČT a RTVS. Asi to najlepšie čo som na obrazovkách verejnoprávnej RTVS za posledne roky videl. Čo tiež asi o niečom vypovedá... Táto miniseria ma teda maximálne vtiahla do dej. Režisérovi sa podarilo celkom slušne zhmotniť atmosféru krutých 50tych rokov kedy si ŠTB robila čo chcela. Ján Čina ako talentovaný herec sa do tejto úlohy hodil dokonale podobne aj Martin Finger ktorého som zaregistroval už pri podobnom filme POUTA. Možno to niekomu príde prekombinované najmä ten posledný diel ale celkovo sa dá povedať že vieme točiť dobre aj dobré filmy ktoré sa nestratia ani v európskej konkurencii.

Dva papežové (2019)

Scenár aj hlavné postavy kopírujú to čo v tomto filme dominuje a tie oscarové nominácie sú určite zaslúžené. Hopkins aj Jonathan Pryce sú vyzreté herecké osobnosti a počúvať ich rozhovory je to čo mňa osobne bavilo asi najviac. Zaujímavý stret dvoch svetov toho otvoreného ktorý predstavuje pápež František aj toho viac konzervatívneho v podaní Benedicka XVI. Je to príjemná a pomerne dobre nasnímaná konverzačka ktorá si zaslúži aj opakované zhliadnutie.

Příběh služebnice (2017) (seriál)

Zrak jeho na nás... Spoločenská apokalypsa ako by som parafrázoval Isherwoodov komentár vo svojej intímnej až komornej rovine. Po troch sériách môžem snáď niečo k tejto sérii napísať a nebolo vždy príjemné ani záživne pozeranie. Napriek všetkému som si k tomuto seriálu vybudoval určitý osobitý vzťah. Uznávam že nie každému bude po vôľi spôsob rozprávania príbehu ktorý sa naozaj nikam neženie. Budovanie atmosféry a vzťahu k jednotlivým postavám je tu naozaj velmi slušne detailne rozpracované. Postupne sledujeme príbeh June ktorá sa z vystrašenej ženy ktorej zoberú všetko stáva postupne symbol odporu voči totalitnej republike Gileád. Kate Moss sa pre túto úlohu doslova narodila. Osobne ma najviac bavili tie návraty do minulosti do sveta kedy ešte všetko bolo normálne a mnohí ani netušili čo sa okolo nich deje. Som celkom vdačný RTVS že niečo podobné zaradila do vysielania najmä čase pandemie a diskusie okolo umelého prerušenia tehotenstva sa serial ktorý ktorý hovorí o právach žien ale aj o nastavení totalitnej spoločnosti celkom hodí.....Pochválen.

Rudé horko (1988)

Pozerať na Arnolda ktorý da jeden výraz na celý film toto už teda nedavam:)... Ani ako nostalgia mi tento typ filmov ku štastiu v roku 2020 nechýba.