Bratr

Petr Pavlas

Česko

3 body

• 24.9.2008  22:42

Mně to vtipný nepřipadalo.

• 24.9.2008  22:42
    Renesance (2006)

Na Renesanci jsem se moc těšil, protože už od různých preview nešlo nefandit originálnímu výtvarnému zpracování. V tomto směru jsem nebyl zklamán, možná i naopak, ale protože jinak jsem se v příběhu tak nějak ztratil, nebyl jsem nakonec z výsledku dvakrát moudrý, no co už.

• 24.9.2008  22:41
    Old Boy (2003)

Zvrat ve finále a celkové vyznění filmu nepřekoná zbytečnou hrubost a naturalitu některých pasáží, které na mě byly zkrátka moc. Některé kulturní rozdíly jsou asi nepřekonatelné

• 24.9.2008  22:40

Velmi rád kouřím. Nekouřím moc a zásadně se snažím chovat se slušně. Tanhle film hovoří o nekalých praktikách tabákových fabrik a je dobře, že se na ně upozorňuje. Já jen doufám, že to nepřispěje k fanatickým až inkvizičním praktikám dnešní společnosti.

• 24.9.2008  22:38
    Sedm (1995)

Otřesné, strašlivé, hrozné osudy, kterým musí hlavní hrdinové čelit, jsou už od začátku filmu pro diváka tísnivým prostředím. Musím uznat že naturalistické stvárnění zrůdných zločinů je zvráceně fascinující.

• 24.9.2008  22:36
    Equilibrium (2002)

Vynikající "béčkový" film inspirovaný Orwellovským základem. Narozdíl od mnoha dalších podobných obsahuje minimum trapností a nepříliš vysoké prostředky na něm nejsou až tolik vidět.

• 24.9.2008  22:34

Dalo by se říci, že se jedná pouze o 117 minut zbytečného násilí a komentář tohoto typu by se dal velmi snadno obhájit. Pro mě představuje 300 ale převratnou oslavu lidského těla a obrazových možností. Můj vizuální favorit číslo jedna.

• 24.9.2008  22:34

Mnimálně důvod k přemýšlení tenhle film nabízí. Nemůžu si ale pomoct, Cage je tak strašlivě monotónní herec, až to bolí a nedokážu si ho podvědomě stotožnit s postavou.

• 24.9.2008  12:56

Atmosférou, poměrně banálním příběhem, záběry a hereckým obsazením prakticky dokonalý film.

• 17.9.2008  16:33

Mám rád Jacka Nicholsona, miluju jeho lišácký pohled. Jednoduchý příběh o jednom infarktu je vlastně na tomhle pohledu zalžený a není to na škodu. Diane má nepřekonatelný úsměv a překvapivě, právě tenhle úsměv perfektně doplňuje Nicholsonovo pozdvyhlé obočí není potom divu, žechemie takhle vzniklá funguje vpodstatě magicky. Moje padesátiletá matka, se kterou jsem na film koukal v některých pasážích plakala jako pominutá, skoro jsem si až říkal, jestli breková etuda, která je jedním ze šperků komedie, není pouze chytrým marketingovým tahem. Těžko říct, na matku zapůsobila, já jsem se bavil bez slz a to kráovsky. (Keaton je pořád zatracená kočka)

• 15.9.2008  09:37
    Collateral (2004)

Opět jedna z mála povedených Cruisových rolí. Po shlédnutí jsem na tenhle video film zapomněl a když jsem ho viděl podruhé, podivil jsem se, proč se to stalo. Je to velmi solidní thriller s nejednou napínavou scénou a perfektním hereckým výkonem Jamieho Foxxe.

• 10.9.2008  13:21

Co mě na Vratných lahvích dostalo nejvíce, je Jiří Macháček v první roli, kde hraje normálního člověka. Zbytek filmu mi připadal jako klasicky dobře odvedená práce odpovídající vysokému standartu žánru v českém prostředí.

• 9.9.2008  23:18
    Naqoyqatsi (2002)

wow! Tohle jsem viděl asi v patnácti ve filmáku a dalo mi to pocit dospělého intelektuála. Už nikdy jsem tenhle stav mysli neokusil. Považuji se za fanouška architektury a záčátek filmu zobrazující mrtvý dům mě dojal téměř k slzám, což je u mě jev téměř výjimečný.

• 8.9.2008  22:16

Solidně vystavěná logická vize té "správné" budoucnosti. Jedna z mála rolí, kde mi Cruise sedí.

• 8.9.2008  22:12

Úžasný svět vystavěný do detailu je přesně to, co mě na sci-fi fascinuje nejvíce. Bessonovo drama je tak úžasně vydesignované, že příběh samotný je možná až na druhé koleji...nemluvě o nádherné, roztomilé Mille Jovovich, kterou bych si nejraději odvedl domů, nakrmil a přikryl, aby neprochladla.

• 4.9.2008  22:03

Viděno neuvěřitelně úzkým pohledem nevzdělaného američana....nebo jsem to nepochopil?? Zlaté supersize.

• 4.9.2008  22:02

Ani jedna věta navíc. Ani slovo navíc. Vše přesně na svém místě. Naprosto dokonalé!

• 4.9.2008  22:00
    Taková normální rodinka (TV seriál) (1971)

Díl pojmenovaný Škola manželů jsem pojal za příručku mezilidského soužití a musím říct, že nám to s přítelkyní báječně klape. Nejlepší sitcom, který jsem kdy viděl.

• 4.9.2008  10:48
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Je hřích nazvat tenhle seriál Tuningovými Přáteli?? Myslím, že ne! Ted je víc zakomplexovaný, než Chandler, Marshal je větší magor, než Ross, Lili je větší fintilka, než Rachel a co je nejdůležitější ... Barney to v děvkařství dotáhl dál, než si Joey kdy dokázal představit. Sitkom parexcelance.

• 4.9.2008  10:24
    Dr. House (TV seriál) (2004)

Ačkoliv by skutečný doktor House nevydržel v nesmyšlené nemocnici asi ani den, v seriálu mu je ona bezbřehá drzost, neomalenost, naprsotá ztráta odpovědnosti a namyšlenost odpuštěna a navíc parádně baví!

• 4.9.2008  10:06

Skoro by se mi chtělo říct, že je to jediný dobrý Gibsonův film. Ale nechci mu křivdit. Úžasná cesta utlačovaného národa k nalezení vlastní identity, kterou v závěru, s prominutím "zesere"při trhání střev řvaná SVOBODÁÁ ve chvíli, kdy by měl hrdina prostě jen umřít.

• 2.9.2008  14:57

Tenhle film jsem musel vidět za trest. Otec mi ho naservíroval jako nezbytné setkání s klasikou. Hrozně se mi tenkrát nelíbil, ale myslím, že je to bylo tím, že 13ti letý smrad prostě neví, co je dobré. Jako dospělý smrad už jsem film ocenil a právě v tomhle kuse mě Jack Nicholson tak dostal, že se asi nadobro zařadil na vrchol žebříčku mých oblíbených herců.

• 27.8.2008  16:10

Přestože mě film šokoval, dávám jen tři hvězdy za přílišnou tendenčnost. Dobře že byl ale natočen.

• 15.8.2008  00:06

Ano i já jsem podlehl temnému kouzklu a (im-memoriam) auře Heatha Ledgera a popravdě řečeno, vůbec mi to nevadí. Film mě strhnul, opravdu jsem měl strach, opravdu jsem byl znechucený, opravdu bych rád, aby Nolan natočil další pokračování. Tak moc se mi to líbilo.

• 12.8.2008  10:08
    Kopačky (2008)

Kopulační komedie, jak se patří. Pojal jsem to jako vysokou školu pánevních výpadů a docela se u toho i bavil.

• 12.8.2008  10:07
    Hancock (2008)

Na tuhle taškařici jsem se hodně těšil, ale místo perfektní zábavy přišlo strašlivé zklamání. První část je jakž takž, ale po polovici filmu se lehká parodie hrdinských filmů promění v neuvěřitelnou hovadinu. Hrůza děs.

• 17.7.2008  22:58
    Billy Elliot (2000)

Scéna, ve které se Billyho otec vrací do dolů, je jedinou filmovou scénou, u které jsem se kdy rozplakal. Celý ten bláznivý nápad a cesta k tomu, jak se stát baletním sólistou je tak chytlavá, že je skoro zázrak, že není podbízivě sentimentální, nebo trapná, BRAVO!

• 2.7.2008  12:15
    Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)

Seriál mě nedostal hned. Po prvním díle jsem byl víceméně zklamaný, nicméně oblíbená dvojice Lee a Suplee z oblíbených taškařic mého oblíbeného Kevina mě navnadila na druhé pokračování a po jeho shlédnutí jsem si seriál nakonec oblíbil. Dál už to šlo ráznaráz, jedna zápletka divočejší než druhá vynesla na mém žebříčku "Earla" hodně vysoko. Kdybych chtěl hlasovat v nějaké anketě o ten nejvíc nejnářezovější seriálový pár, rozhodně bych neváhal a bezrozmyslu bych zaškrtnul Krabáka s Joy - jejich spojení je neuvěřitelné!

• 25.6.2008  11:01
    Město bohů (2002)

Až mám pocit, že to tam tak bez příkras chodí.

• 24.6.2008  23:59

Ačkoliv mě to zklamalo méně, než seriál z osmdesátých let, nedosahuje film kvalit knižní předlohy.