Bratr

3 body

1 4 6 8 9 10 11 následující >>
    • 24.6.2008  23:53
    Rocky (1976)

Rocky má náboj. Je blbej, chudej, jeho přítelkyně není krasavice, jeho kámoš není zrovna gentleman. Rocky umí boxovat, tak prostě boxuje, dostane šanci a udělá všechno pro to, aby neudělal ostudu. Z jedné strany sentimentální kravina, z druhé syrová realita člověka, který nemá moc na výběr, co v životě dělat. Já zastávám druhý názor. Navíc si myslím, že je film obrazově velmi dobře udělaný a v některých scénám mi až běhal mráz po zádech.

• 23.6.2008  22:32
    Monstrum (2008)

Neotřelá laskomina, která mi zatajila dech. Bezprostřední způsob natočení, reality show styl mi naservíroval perfektní napínačku a vůbec nelituju, že hlavní potvora se ve filmu nobjvila na příliš dlouhou dobu.

• 23.6.2008  22:22

Poslední skaut je nejlepsím akční komedií všech dob. Až vyrostu chci být drsnej, jako Joe a mít stejně dobrý hlášky. "Ještě jednou na mě sáhneš a zabiju tě" :-) boží!

• 23.6.2008  22:21
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Nikdy se mi neomrzeli a to už je sleduji přes rok, v podstatě bez přestávky, pořád dokola. Jen tenhle fakt je zárukou kvality, kterou zátím nedokázal nabídnout žádný jiný seriál.

• 30.1.2007  22:18

Jak já na tohle čekal....Dočkal jsem se. Všechno na svém místě, tak jak jsem si to pamatoval z prvního dílu a přesto je celý film nový a nápaditý. Především replika s "holy fucking bible" se stala mezi mými přáteli ikonickou.

• 30.1.2007  22:16
    Dogma (1999)

Podle mého nejslabší film Kevina Smithe, hvězdičkové hodnocení je přesto absolutní. Nevím, jestli jsem se dostal do fáze nekritického nahlížení na Smithova dílo, nebo je opravdu tak dobré, každopádně, spousta perfektních fórků, dobře vystavěná zápletka i celkové vyznění filmu, všechno tohle mi mluvilo do duše i z duše - 5*.

• 30.1.2007  22:16
    Hledám Amy (1997)

Asi nejdojemnější a vážně podaný film Kevina Smithe. Nezáleží ani na tom, o čem to bylo, nejvíc mě okouzlilo, jak je celý film přirozený, bez výkyvů a jediného rozporuplného momentu. Což, jak jsem zjistil je filmová ctnost více než vzácná.

• 30.1.2007  22:15
    Flákači (1995)

Obchoďáková romance okořeněná takřka detektivní zápletkou. Miluju ty nekonečné debaty o hovadinách, rozpytvaných do podstaty. To vše spojené s odkazy na americkou popkulturu tvoří dohromady nesmyslnou, paradoxní, ale velice zábavnou podívanou.

• 30.1.2007  22:15

Nejlepší kámoš pořád za zadkem, hokej na sřeše, tráva přede dveřma, cigára za babku, hezká kočka, která se nebojí ničeho, práce snů!!! Neexistuje horší svět, ve kterém by chtěl člověk žít, stejně jako neexistuje lepší film, který by chtěl člověk vidět.

• 25.1.2006  17:40
    Kmotr (1972)

Jak plíživě a nečekaně omotala chobotnice Michaelovo tělo... Nikdy nikdo nepodal mafiánský příběh tak působivě. Když jsem film sledoval cítil jsem se být členem rodiny, cítil jsem spoluúčast, byl jsem smutný když se událo něco hrozného. Vastně jsem si uvědomil, že beru Corleonovy jako kladné hrdiny a to mě trošku vyděsilo. Naštěstí další dva díly mě z pomatení mysli vyvedly a začal jsem mít opět zdravý odstup, nicméně takhle poutavý životopis jsem v žádném jiném filmu neobjevil.

• 27.12.2005  21:55
    Saturnin (1994)

Saturnin je něžné pohlazení literární klasiky, které není až tak zajímavé samotným příběhem, ale tím, jak dokonalé obsazení může vzplodit dokonalou adaptaci.

• 12.12.2005  22:54

Miluju cyklistiku! Miluju víno! Tohle je přeci krásnej film. -- - komentář díky opilosti nedokončen---

• 5.12.2005  00:12
    Chicago (2002)

Když jsem nevěřícně koukal na závěrečnou scénu s vybuchujícími žárovkami, přistihl jsem se, že mám otevřenou pusu. Tyto nečekaně efektní vizuální efekty vytáhly muzikál z průměru a já to oceňuji.

• 27.11.2005  00:02
    Vetřelec (1979)

nádherné temné sci fi plné napětí parádních triků a dokonalé Sigourney Weaver.

• 22.11.2005  15:16
    Náhradníci (2000)

Velmi podobný koncept jako u "Major league". Náhradníci jsou stejně jednoduší, stejně předvídatelní a hlavně - stejně zábavní. Tomuhle říkám stereotyp na úrovni!

• 22.11.2005  15:07
    Český sen (2004)

Nevím, jestli je tenhle film o čecháčkovství. Myslím, že způsob, jakým filmaři dostali tu hordu nakupujících, je univerzální a kolosální podvod podobného ražení by se povedl ve většině západních zemí. Hezké je, že nejen ten podvod, ale i film samotný mě velice pobavil a přišel mi vyvážený, což je pro mě osobně u dokumentu dost důležité.

• 20.11.2005  10:55
    Pán velryb (2002)

Tohle byl zatím nejhezčí film zobrazující problémy staré kultury v moderním světě. Moc jsem si to užíval a nezůstal jsem u jednoho shlédnutí.

• 13.11.2005  21:48

Nakonec to nebylo tak hrozné, jak jsem čekal. Právě naopak mě Sedm let v Tibetu docela zaujalo. Chtěl bych vypíchnout dva detaily, které podle mě povyšují film nad úroveň běžné agitky. Film ukazuje, že i ten nejprosazovanější národ světa není až tak úplně jednotný a má mezi sebou zrádce! A co je šokující, zobrazuje Kunduna jako člověka, jako malého fracka, kterého je občas nutné okřiknout, což mně osobně připadlo tak sympatické, že jsem za cenu jedné hvězdičky odpustil Bradu Pittovi něvěrohodnou proměnu charakteru, o které píše POMO.

• 9.11.2005  19:26

Tak jsem si přečetl zdejší komentáře a začínám se bát o svůj vkus. Dokument se mi líbil. Naprosto jsem byl oslněný hudbou a slovem a díky tomuto jsem ochoten odpustit ostaní nedostatky. Nesnáším totiž sterilní, bezlidské, snímání architektury, a tak mi přišlo živelnější pojetí vlastně jako osvěžující.

• 1.11.2005  16:30
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Kult bez výhrad ... až na poslední sérii - k té mám výhrady!

• 1.11.2005  16:28
    Kill Bill 2 (2004)

horší než první díl a to o dost.

• 1.11.2005  16:28
    Kill Bill (2003)

Lepší než druhý díl.

• 1.11.2005  16:27

Americká krása mě dostala, protože je svým způsobem nádherně banální a do té banality mě dokázala bezezbytku vtáhnout. Naprosto jsem uvěřil, že létající pytlík je krásný, že rock a ryhlá auta jsou boží, že krásné ženy jsou banální, že není nic lepšího, než joint po ránu a opravdová láska je skrytá za zvykem. Vizuální stránka filmu je dokonale propojena s hudbou, což z oné zdánlivé banality vytvořilo nezapomenutelný zážitek.

• 1.11.2005  16:25

Jak se může chudý, neznámý kovář ze zapadlé vísky kdesi v Anglii stát veleváženým a uznávaným ochráncem křesťanství v Jeruzlémě? Podle Ridleyho Scotta klapnutím kouzelné klapky! Tato uměle vykonstruovaná velepodívaná je důkazem, že překrásné záběry a bezchybné kostýmy nedokážou vytáhnout film z podprůměru. Přesto si ode mě vysloužily jednu hvězdičku.

• 1.11.2005  16:24

Tento film je moje číslo jedna. Otevřel jsem s ním svůj čsfd účet a bude i mým prvním komentovaným kusem. Co o něm říci? Není nejkrásnější, scénář není nejnápaditější, příběh rozhodně není nejkontroverznější. ALE! způsob, kterým tento snímek plyne kupředu závěrečným titulkům je prostě odzbrojující.

1 4 6 8 9 10 11 následující >>