Columbo (1971) (seriál)

Velmi příjemná detektivka k víkendovému žehlení, navíc charkter Columba je tak vyšperkovaný, že ho musím milovat, i kdybych nechtěl.

Dej si pohov, kámoši (1993)

Koncert staré školy. Jack Lemmon i Walter Matthau jsou naprosto vynikající.

Animatrix: Neznámé území (2003)

Po vizuální stránce nádherná povídka, navíc s nábojem. I přesto jsou ale pro mě v animatrixu lepší kousky.

Trainspotting (1996)

Fuj drogám, dobře že je někdo ukáže ve svojí sporoté podstatě.

Maska (1994)

Ve své době na základní škole člověk ve třídě zanmenal úplné nic, pokud nedokázal z paměti citovat "masčí hlášky" A ono to vlastně je pořád vtipné.

Rambo: První krev (1982)

Mám pocit, že Stallonovi se povedlo vysát nejen rockyho, ale i vietnamského veterána Johna Ramba. Zatímco všechny další díly ( možná vyjma té poslední) jsou slaboduchými propagandistickými akčňárnami bez poselství. To se ovšem nedá říct o díle prvním, který možná trochu nadneseně, ale přesto neuvěřitelně sugestivně popisuje pocity člověka, který vyděděn ze společnosti vrací svou existenci po válce o normálu aniž by měl nějakou reálnou oporu. I když jsem viděl o válečném syndromu jiné, mnohem lepší filmy, Rambo je rozhodně důstojným snímkem.

Krok za krokem (1991) (seriál)

kolik to mělo dílů? 8564? A v každým je nějaký morální ponaučení? No tomuhle já říkm bezedná studnice scénáristických nápadů. Navíc je to i vtipný, což by taky nemuselo. Jedná se rozhodně o jedničku v žánru.

Pretty Woman (1990)

Zásadní u tohoto filmu je, najít si správný úhel pohledu. Mně se to myslím povedlo po pěti shlédnutí a teď už vím, že je to nesmírně legrační lehká komedie, která si na nějakou realitu jen hraje a spíše ji paroduje. Svině klouzavý...ha, haha.