2012 (2009)

Tak se nám to blíží... Co že se na konci roku 2012 stane? Stanou se dvě věci: - Mayové uzavřou své účetní knihy za uplynulý b'ak'tun a zaplatí daně. - Mayové nakoupí nové kalendáře a účetní knihy pro další b'ak'tun. *** Film byl výborně vyvážený, dechberoucí naprosto neuvěřitelné a nepravděpodobné akční momenty v pravidelných intervalech střídaly sentimentální, hrdinské a vlastenecké výlevy, tak dojemné, že i ten konec světa se vždy na pár minut pozastavil, aby si to poslechl. Úžasné, no bavil jsem se, občas zapoměl dýchat, často se nudil - asi tak na tři hvězdičky.

Medianeras (2005)

Ke zhlédnutí na youtube případně dailymotion. Silně ale doporučuju, podívat se dřív na filmovou předělávku z roku 2011!

Bez tváře (2008) (TV film)

Dobře, že jsem ještě úplně nerezignoval na novou českou filmovou tvorbu. Příliš jsem nečekal, a prvních zhruba dvacet minut zhuštěného děje prosvištělo jak blesk, a už už jsem měl pocit, že by mohl přijít konec. Ale byl to teprve rozjezd drámy ze života, plný emocí, radosti, naděje, zklamání. Možná trochu přesycený, a některé dějové linky byly přebytečné - spíš se čas zaplácaný tímto mohl více věnovat psychologické stránce hlavních postav, a klidně by to pak sneslo i delší stopáž, protože téma je zajímavé. Rozšířil bych žánr o drama, romantický, komedie - možná je to příliš, ale "je tam všechno" - naštěstí to příjemně odsýpá, a ani to není tak přeplácaný, jak mohlo být. Co bych vyzdvihl (a pak shodil do špíny), je hudba - zní téměř od začátku do konce, a připoměla mi německé romantické filmy pro nedělní dopoledne - ale i hudba se podílí na té melancholické atmosféře. Každopádně proti očekávání příjemný filmový zážitek. Lepší tři hvězdy, tedy čtyři.

BlinkyTM (2011)

S českými titulky ke shlédnutí zde.

Nauka o snech (2006)

První půl hodiny mi trvalo, než jsem přistoupil na hru kartonových kulis a obřích rukou zběsile kolem sebe mávajících. Přistoupil jsem na to, a výborně se bavil všemi těmi fantaziemi, spoustou dobrých nápadů a fascinujících filmových momentů. Stephanovy představy se prolínají s reálným světem, a on se od nich nedokáže odtrhnout, vysní si svět podle svých představ, a ruku v ruce s tím silně prožívá i fantaskní zklamání, pokaždé, když jeho sny narazí na skutečnost, a on si tu srážku vybarví svými obavami, ať už oprávněnými, či ne. Je zábavné ho sledovat, a někoho mi připomíná, až na tu děsivou psychózu, která prostě na obrazovce musí působit komicky. Další výborný film režiséra Věčného svitu...

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Film byl pro mě velikým zklamáním. Největší zásluhu na tom má představitelka Veroniky - nedovedu si pomoci, ale ona se na tu roli prostě nehodí. Neumí hrát, nebo možná ještě lépe - vypadá pořád stejně, hraje stejně, a já jí to k mojí smůle ani na okamžik nebaštil. Buffy... Další veliká výtka patří kameře, z které jsem v jednom kuse měl mořskou nemoc, ... Předlohu od Coelha jsem nečetl, ale rád bych upozornil na existenci starší japonské adaptace této knihy http://www.csfd.cz/film/223181-veronica-wa-shinu-koto-ni-shita, klíčové slovo pro google - asiatorrents.