Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Vtipný a nekonvenční (anti)hrdinský seriál o partě zmetků na veřejně prospěšných pracích. Ale po pár dílech začne nudit, padne do stereotypu a dostaví se alergie na oranžovou barvu... Sex, sex se stal mým hitem, sex teď číhá všude kolem, sex ti leží tu před nosem, ouuu... není to trochu málo?

Hvězdné tolary (2011) (TV film)

Tyhle nové německé pohádky se poznají po prvních pár vteřinách, a bohužel to myslím kriticky. Ale na tuhle jsem se podíval rád, i když jen na poslední půlhodinu, takže hodnotím až po dokoukání větší a rovno 3* :)

Janghwa, hongryeon (2003)

Mindfuck drama s hororovými prvky. Pomalý rozjezd, o to víc pak zasáhne stupňující se napětí a nejistota, zda to, co se odehrává, je skutečné, jestli postavy jsou tím kým se zdají být, jestli události se dějí teď, už se staly, nebo ještě ne. Zvraty v ději nutí vymýšlet jednu děsivější hypotézu za druhou, a budete se nutně notně cítit poplemateně. Na první shlédnutí neuchopitelné.

Sociální síť (2010)

Není na tenhle film trochu brzo? To, že jsou sociální sítě právě teď fenoménem, každý to zná, každý to používá a všichni jsou z toho odvázaný - to je největší lákadlo tohodle filmu. Ale nevtáhlo mě to tak jako třeba Piráti ze Silicon Valley. Prostě tomu něco chybí, je příliš brzy na takovou rekapitulaci ;) Takže se těším na pokračování o pádu Zuckerbergova impéria, nebo to dopadne jinak. Kdo ví.

Serenity (2005)

Doporučuji rozhodně vidět nejdříve seriál Firefly, bez znalosti postav, jejich historie a vztahu mezi nimi spoustu nemusíte pochopit. Serenity je akčnější Firefly, závěrečná tečka, rozseknutí seriálu, které pohne světem a hodně změní. O hvězdičku výše jak seriál.

Firefly (2002) (seriál)

Kvalitní scifi seriál ve westernové atmosféře. Obsazení je výborné, vlastně žádnou z postav si dříve či později nemůžete nezamilovat (Nathan Fillion coby kapitám Malcolm Reynolds, hodně podobný charakter jako John Barrowman v seriálu Torchwood), ovšem chce to čas - postupně se odhalují spolu s historií i motivy jednotlivých členů posádky, vztahy mezi nimi, aniž by to sklouzlo do kýčovitýho patosu. Velkým kladem je právě kvalitně zpracovaný uvěřitelný svět, kde nejsou zkratky (ani zkraty), přesto si plyne svým tempem a ostrůvky civilizace hýří životem v jinak pustém a nepřátelském vesmíru - a zároveň tvoří větší celek. Škoda ukončení seriálu po první serii, holt to se dobrým seriálům stává. Dobře alespoň za navazující film Serenity, který je u mě o hvězdičku výše. * Konečně někdo pochopil, že angličtina nebude nutně výhradním jazykem budoucnosti. Ni chao! ~ Take my love, take my land ~ Take me where I cannot stand ~ I don't care, I'm still free ~ You can't take the sky from me ~ Take me out to the black ~ Tell them I ain't coming back ~ Burn the land and boil the sea ~ You can't take the sky from me ~ There's no place I can be ~ Since I've found Serenity ~ But you can't take the sky from me ~

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Mám tu smůlu, že jsem před shlédnutím filmu knihy několikrát četl - a tak je považuju za nezfilmovatelné. Pochopitelně se do filmu vlezl jen zlomek vtipu knihy a ne doslovně, přesto je to hodně dobře koukatelná odpočinková komedie. Nejlepší jsou komentáře a animované citace z Průvodce, nejhorší je pochopitelně Vogonská poezie (vlastně až třetí nejhorší).

Splněné sny (2011) (pořad) odpad!

...cílem není citové vydírání diváků, ždímání emocí - „pouze“ splnění snů... které budou příslibem divácké atraktivnosti... ofiko text distributora (bravo)

Bratři (2009)

Originál jsem neviděl, ale stejně mě tenhle film ničím moc nepřekvapil. Fim o tom Spoiler>> jak z amerického vojáka, šťastného otce a manžela, udělá válka labilního a psychicky otupělého ubožáka. Konec mi vyzněl zhruba takhle: "ve válce děláme hrozné věci, ale je to lidské - neměli bychom z toho dělat své osobní démony". A ještě jedna věc, vůbec mi to nepřišlo "protiválečné". Naopak, ten voják byl vlastně Hrdina, vždyť ti zlí "s vousy" ho dohnali k něčemu, co by se dalo ospravedlnit, ale on ne - on to přijal, (jako správný hrdina, voják, američan) za svou osobní zodpovědnost a málem se sám kvůli tomu zničil.

Banquise (2005)

Taky tak nenávidíte ty vedra? :) Pěkná hudba, pointa a spousta pořádně přecpaných tučňáků...