Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Za novým dílem Hobita stojí nesmírné úsilí a já jsem si toho vědoma a nechtěla jsem proto být "zlá" s hodnocením, ale nemohu si pomoci. Od momentu, kdy byla výprava zajata v Temném hvozdu to byla krásná jízda, ale pouze až do momentu, kdy dorazili k obrovskému jezeru. FANTASTICKÁ pasáž ve vodě, resp. v sudech, tolik akce - šíp sem, šíp tam, i trpaslící házeli zbraněmi všemi směry -; ani jsem téměř štíhlá těla elfů v chumlu skřetů nestíhala sledovat! Ale jinak... Come on, tolik omáčky nebylo potřeba. Nesmyslné plácání se na místě, už jsem nevěděla, jak se mám v křesle položit. Scéna objevování vchodu nudu na chvíli odehnala, Freeman je vskutku neskutečně roztomilý a věřím mu každičkou scénu, jeho hobit je stejně uvěřitelný jako jeho Mr. Watson, jen tak dál. Ale to jsem odskočila, mé závěřečné pocity z filmu nejsou slavné, nicméně se těším na poslední díl, snad to bude lepší a méně natahované :-)

Insidious 2 (2013)

Nebudu si hrát na hrdinu, bála jsem se. A hodně. Ani ne samotných "lekacích" momentů, ale té svíravé atmosféry. Zápletka do téměř konce dávala smysl, potom jsem jen kroutila hlavou, že to snad není myšleno vážně. Horor je to slušný, vyděšená jsem byla dostatečně, plus velké překvapení v podobě vtipných momentů, nicméně je to film jen na jedno zhlédnutí, proto 3*.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Úžasný film !!! Konec byl poněkud přeslazeného a slzopudného rázu, ale ty komediální scény z toho činí jednu z nejmilejší romantických komedií, co jsem kdy viděla. Me gusta obsazení, naprosto mě uchvátil Ryan Gosling se svými buchtičkami na břiše, který se až idealisticky (-_-) proměnil, ale stejně jsem mu to koupila. Ale bez urážky vůči němu, největší peckou celého filmu byla rozhodně Marisa Tomei! Její scéna se slovíčkem "As*hole" je bomba! Podobně jako když se tam po sobě váleli ti 4 muži.... nebo hysterie Emmy Stone po nabídce práce... a samozřejmě nakupování, kdy se Stevovi Carellovi kompletně měnil šatník! Všechno velké záchvaty smíchu. Už jsem asi vypíchla o nejdůležitější; Crazy, Stupid, Love je parádní komedie, která mě neskutečně pobavila a zároveň dojala. Scénu na zahradě bych si snad mohla pouštět pořád... Fňuk...

2 zbraně (2013)

Odcházela jsem z kina nadmíru spokojená. Během hodiny a půl jsem uschnula a královsky se pobavila. Teď nevím, jak to napsat, aby to neznělo jako urážka, protože to nemám v plánu... Na filmu mě totiž nejvíc dostalo to "jiskření" mezi Markem a Danezelem! Nechci říct, že tam vypadali přihřátě, ale báječně se doplňovali; oba jsou odlišní, oba mám ráda z jiných důvodů, no dohromady tvoří duo týrající bráníci. Nejoblíbenější scéna? Klíčky v rozkroku? Útok pomocí zpětného zrcátka? Hlavy slepiček? Těžko říct... :D Hlavní je, že film má neskutečně pohodovou atmosféru, a i přestože je trošku zamotaný, tak mě odreagoval od všech starostí a úžasně jsem si u něj oddechla! Pohodový popkorňák, dámy budou jistě potěšeny Markovou muskulaturou bující zpod růkávů trička :3, páni nahatou Paulou :D

Iron Man 3 (2013)

Pizza, burčák + Iron Man 3 = peckový večer! Konečná akční scéna byla na můj vkus trošku zbytečně nabubřelá; s hubenou Paltrow to poněkud přestřelili, ale jinak si ani moc nestěžuji :). Záporák Badge Dale byl prudce geniální, nicméně na Downey Juniora neměl :P Odmítám veřejnou kritiku Pearce - jeho postava MĚLA být odporná, slizká, kluzká, prostě odpudivá, a on se své role zhostil na výbornou, zbožňuji jeho charisma. Toť asi vše k parádním hereckým výkonům, tak to má vypadat! Scénář neuráží, zápletku jsem ani nějak nevnímala, spíš mě zaujaly Starkovy záchvaty úzkosti - rozhodně top scény z celého filmu, převálcovaly i ten trapný ohňostroj na konci, žhnoucí očka jistých postav, apod. Iron Man 3 je pěkná pohádka, určitě stojí za vidění :-)

Podfukáři (2013)

Akce Quarterback - big applause!!! Rozhodně originální film s plejádou hvězd, které poněkud zanikají pod veškerými lasery, blikátky, apod. Filmy se spoustou akce a fikaných zvratů můžu, nezbývá mi jen chválit. Užila jsem si to, konec celkem ušel, brácha Jamese Franca fešák, Michael Caine obdivuhodný... Těším se na dvojku! :-)

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Klišé, klišé, klišé... ALE... příjemná atmosféra jazzových 50. let, výborná zpomalená scéna přestřelky v hotelu a BOŽÍ Josh Brolin z toho udělali film, který stojí za vidění a neurazí. Když nebudete nad filmem moc přemýšlet a na chvíli vypnete, tak si u něj slušně odpočinete. Musím ještě podotknout, že mě velmi potěšila přítomnosti Ribisiho a Mackieho - jsou to sice nenápadní a ne moc obsazovaní herci, ale pěkně to tam oživili a ani jeden mě ještě nikdy v žádném filmu nezklamal - svým charismatem vykompenzovali nudnou Stone, která měla sice pěkné šaty, ale celkově byla zcela o ničem!

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Me gusta! Střídání pohledů vynikající nápad, film měl díky tomu jiskřičku a neztrácí se v rozsáhlém oceánu opakujících se romantických filmů. Fakt, že se děj netočí vyloženě jen kvůli ústřední rozkošné dvojice, ale je obohacen o příběh s všemožnými rodinnými příslušníky, také není na škodu. Konec nepřestřelený, žádná dramatická trapná a slzavá vyznání lásky, která jsou nám neustále cpána, a které vskutku již nemohu ani cítit. Netlačilo se na pilu, prostě se mi to líbilo, jeden z nejpříjemnějších filmů, se kterým jsem se kdy setkala, a kdo bude tvrdit, že si tím stejným neprošel, je největší lhář na světě :-) Was he really sorry? Or was he just saying these things to make himself feel better? Then I thought maybe I just wanted him to be more than the sum of his parts. But as I looked into his eyes... those dazzling eyes... for the first time... I was pretty sure that Bryce Loski was less. Pravdivější film budete jen stěží hledat... Znamenitá práce, tleskám, tleskám, tleskám!

Projekt X (2012)

Chvála ze všech stran, no nakonec jsem skončila trpce zklamaná... Otravní hlavní hrdinové, lepší scénář bych napsalo i dítě v mateřské školce a co to bylo za nesmysly s tím plamenometem? Někdy se věci nemají přehánět... Party to mohla být slušná, nicméně koukat se na ni zpoza roztřepané kamery není velmi záživné; určitě by to bylo lepší naživo - ale jen některé pasáže. Abych ale jen neplivala, musím pochválit božský soundtrack (zejména http://www.youtube.com/watch?v=umAL-6-j1Ew) a scénu, kdy auto skončilo v bazéně, protože i když byla "lehce" přehnaná, upřímně mě rozesmála.

Nedotknutelní (2011)

Žabožrouti válí :) Parádní výběr hudby (obzvlášť při paraglindingové scéně), příjemná původní hudba a navíc brutálně sexy Omar. Film o lidském utrpení, radosti a toleranci, který by si nikdo neměl nechat ujít, protože se při něm královsky pobaví ;)