Wonder Woman (2017)

Gal je pěkná kost ale to je asi tak všechno. Moc mě to nebavilo a ten konec byl absolutně tuctový... Žádná sláva.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Mdlé postavy, směšné kostýmy, žádná zrada, chabá akce, nerealističnost, zbytečnost celého příběhu, v kostce: ztráta času.

Gentlemani (2019)

Strašná škoda, že tento film vyšel v tak špatné době a víc lidí minul. Ritchie mě klasicky ROZSEKAL!!! Hudba, akční scény, zvraty, charismatické postavy - koktejl toho nejlepšího a když ho míchá tento chlapík, tak to na mě prostě vždy zabírá. Skoro plný počet. Trochu jsem se na začátku ztrácela v postavách, ale jiank prostě super jízda. P.S. Farrell a jeho čtyři prsty vzhůru a vážný výraz v tváři, jo, to vám vyloudí široký úsměv na tváři :)

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Povedený sled podmanivých myšlenek a krásných záběrů. O to působivější, když si člověk uvědomí, že to vyčerpávání půdy a zabíjení zvířat je z velké části nesmyslné, protože lidstvo vyhazuje neskutečné množství jídla zbytečně. Na to mohli také ještě upozornit a podpořit lidi, aby jim stačilo málo. Ale orpavdu skvostné shrnutí pozoruhodného života.

Sociální dilema (2020)

We live in a world in which a tree and a whale is worth more financially dead than alive. For as long as corporations act in this way and are unregulated, these corporations are going to continue to destroy trees, to mine the earth… Now humans are the trees and whales. We are more profitable while we are spending time staring at a screen and consuming advertising and providing data to these big unregulated companies like Facebook, Google and the like. Máme dystopii na spadnutí díky tomu, že pomocí lajků se snažili tvůrci šířit dobrý pocit. Pecka, že? Dokument přináší určitě zajímavé myšlenky, rozsah některých věcí jsem ni ani neuvědomovala, takže za mě moc fajn dokument hodný vidění.

Terapie láskou (2012)

Absolute feel good movie!!! Čistá naděje, emoce z toho jen prýští, viděla jsem podruhé a vím, že se na to klidně podívám za pár let znovu. Díky za super dvě hodiny, Jennifer je neskutečná raketa, tu můžu opravdu všude. Oblíbený moment: když oba křičí a běží - Why are they so excited about five?

Rozčarování (2018) (seriál)

Strašně super oddechovka. Druhá půlka první série se mi líbila ještě víc!

Tenet (2020)

Bylo to chladné, nevysvětlené, a matoucí. Děje se mnoho šíleností a ty, diváku, se dívej, ale nevysvětlím ti pořádně, co jsem tím myslel. Takto na mě Nolan působí, bohužel si nemohu pomoci. Provedeno to bylo absolutně skvěle, to není pochyb. Akce střídá akci a je to jedna velká jízda a herci se také blýskli, především se mi líbí, jak se Pattison vymanil z role upírka. Jádro pudla celého veledíla mi ale uniká. Mluví se o konci světa a algoritmech. Dějově mi ale zápletka spíš připomínala kolekci relikviií. Tak třeba příště, Christophere.

Hunger Games (2012)

Neměla jsem žádná očekávání a přesně tak to i dopadlo. Zas nechci ale říkat, že to bylo vyloženě špatné, ale je to jen taková oddechovka, která vám nic moc nepřinese. Spíš párkrát zavrtíte hlavou nad prešlapem ve scénáři. Jennifer je ale zkrátka skvělá, tu můžu moc a všude kde se objeví.