Dotek Medúzy (1978)

Zlatý film v kategórii desivý thriller, na tému zlo a diabol. Nezabudnuteľný pohľad plný tajomna a zla Richarda Burtona, skvelé herecké výkony hlavných predstaviteľov pod vedením Jacka Golda. Na tento film som bol v kine a bol som vtedy celkom rád, že to nepozerám sám. Ešte nejaký ten čas potom sa mi o tomto filme snívalo. Skutočný skvost, ktorý má svoje čaro i dnes. A nielen preto, že takéto filmy sa dnes tak často nenatáčajú. A je to škoda.

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Je to jeden z mnou videných krimiseriálov, kde to postupne, diel za dielom nezapadá do rutiny, aby sa z toho nakoniec nestala obyčajná šedivá priehľadnosť - prekry diel s dielom a uvidíš, až na výnimky to isté. Bude to asi týmovou chémiou a nielen pred kamerou, ale i za ňou, čo robí tento seriál pre mňa zaujímavým.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Seriál, kde každý diel ak nie je perfektný, tak aspoň skvelý. Je to surový, realistický príbeh o obyčajných vojakoch počas 2.svetovej vojny. Bez akýchkoľvek doplnkov superhrdinov. A práve preto je pre mňa jedným z top snímok o vojne ako takej.

Dr. House (2004) (seriál)

Mám tento seriál rád. Ale nedokážem ho pozerať diel za dielom a denne. Na to je "Dr.House" až príliš nevrlý. Ale i tak, získal si ma práve tou svojou nevrlosťou a svojím sarkazmom. Avšak pritom i výsledkami. Aj keď od reality, akú som mal možnosť za svojho života poznať u "SS"(či už slovenských socialistických, alebo dnešných slovutných slovenských) doktoroch má len jedno - nevrlosť. Určite nie odbornosť a schopnosť liečiť. Aj preto má moje sympatie.

Přátelé (1994) (seriál)

Určite jeden z top seriálov čo som videl, a amerických vôbec. Tento seriál si ma získal nielen hudbou napr."I'll Be There For You", ale práve "trhlým" humorom skutočne zábavných postavičiek.

Rachot v Bronxu (1995)

V tomto filme je už skutočný Jackie ako ho poznám. Humor, nie primitívny, ani pohoršujúci, skvelá choreografia bojových a akčných scén, perfektné výkony kaskadérov a predovšetkým Jackieho samotného. Dej filmu je jednoduchý, ale Stanley Tong to celé zase neutopil len v bitkách i keď ...Klasicky je v závere prezentovaný zostrih záberov z natáčania aj keď tentokrát so spústou zlomenín a bolesti.

Fenomén (1996)

Veľmi príjemný film, aj keď zo smutným koncom. Musím povedať, že John Travolta, Forest Whitakeer a Robert Duvall predviedli výbornú prácu. Bol som šokovaný, že aký námet a scénar (a to si píšte, že dobrý) a hlavne ako dobre je schopný uťiahnuť Jon Turteltaub. Ak k tomu prirátam hudbu, tak tie 2 hodiny sledovania mi doslova prešli za pár sekúnd.

Frekvence (2000)

Tento film sa ku mne dostal vlastne náhodou, cez jeden, dnes už nevychádzajúci mesačník o filmoch. Nič mi nehovoril, samotné obsadenie, tiež nič moc, ale kombinácia sci-fi, thriller, krimi s možnosťou cestovania v čase, tak to ma už presvedčilo. I tak som ho videl až o pár týždňov neskôr ako som ho mal. Ale po pozretí výsledok predčil všetky moje očakávania. Prvé čo je skutočne špičkové je jeho vskutku viac než dobrý námet a scénar, veľmi inteligentný a hutný. Druhé, čo ma zaujalo tak to je réžia a samotné herecké výkony celý film vlastne len umocňujú. Na začiatku síce je nasadené prekliate rýchle tempo, ale o čo je neskúr pomalšie o to viac je dej zamotanejší, ale pritom dej neodbočuje a nerozmieňa sa na drobné. Držal ma skutočne až do konca. Škoda toho záveru, no ale čo už. I tak je to pre mňa vysoko nadpriemerná snímka.

Donnie Darko (2001)

O tomto filme som som sa dočítal toľko chváli a pozitívneho, že som sa nakoniec rozhodol s ním stretnúť. Prvé stretnutie - len občas sme našli niečo spoločného na reč, a druhé zatiaľ, posledné našli sme síce toho viac, čo nás zaujíma oboch, ale...Pre mňa tento film nie je tým, čo sa o ňom píše. Nejako sa míňame. Či budem mať cestu okolo a stretnem sa s ním opäť, to neviem. Asi už nie. Nemôžem mu uprieť dobré herecké obsadenie, s nadpriemernými hereckými výkonmi, "cool" réžiu, ešte lepší hudobný podmaz a na hollywood skutočne nezvyklú prezentáciu scénara, ale i tak ostáva pre mňa len niečo nad priemerom ostatných.