Franny (2015)

Človek, ktorý sa snaží vyrovnať so stratou svojich najlepších priateľov a pocitmi viny. R. Gere hrá Fannyho citom, ale druhá polovica filmu a samotný záver nedokážu dostatočne reflektovať boj človeka proti užívaniu liekov. Osobné hodnotenie: 67% (**)

Cyberbully (2015) (TV film)

Z hľadiska zvolenej koncepcii a prostredia (jedna izba + 1 PC + 1 chytrý telefón) ide o pomerne dobre natočený film na jednu z najvážnejších/najdôležitejších tém súčasnosti. Samozrejme sú tu aj iné veci, ako kybernetický útok alebo bezpečnosť užívateľských účtov, ale centrom pozornosti je šikanovanie na internete. M. Williams hrá celkom presvedčivo a klobúk dolu za to, že film v podstate ani na okamih nepustí pozornosť diváka. Taktiež je tu zachytený charakter „osobností“ – keď „ide o všetko“, tak niektoré „veci“ dostanú inú prioritu. P.S.: Kedysi platilo, že luxus mal ten, kto „mal Internet“. Dneska platí stopercentný opak: luxus má ten, kto má (a vie si strážiť) „súkromie“. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Hezké vstávání (2010)

Veľmi ľahká komédia so skvelou hereckou gardou. R. McAdams je fajn, D. Keaton dobrá, ale film nad vodou jednoznačne drží H. Ford. Skvelá a pohodová rola pre neho, kde vždy čakáte, že čím vás ten (dnes už kultový) herec prekvapí. Tá jeho práca s mimikou je nadpriemerná (a do istej mieri aj jedinečná). Osobné hodnotenie: 79% (***)

Pátrání (2018)

Chytrý a moderný film, ktorý je založený na klasických základoch. Veľmi si cením, že tvorcovia si dali dôraz na to, aby celý film vypadal tak, že sa to de facto odohráva v „TV/mobil“ a „PC“ (zatiaľ jeden z najvydarenejších pokusov, čo som videl). Napínavo vedený príbeh a hlavne v „modernom prostredí“, zachytávajúce jak kladné, tak aj záporné vlastnosti dnešných „digitálnych zvykov“ (mladých) ľudí. Osobné hodnotenie: 84% (****)

Fakjů pane učiteli 3 (2017)

(Pravdepodobne) Záverečný diel príbehu „FJG“, napriek pár skvelým odkazom pre súčasnú a budúcu generáciu mladých ľudí, vo mne nevyvolali také pocity, aké som čakal. Zvolená koncepcia nie je zlá a svojským spôsobom sa snaží upozorniť na aktuálne problémy jak v živote školákov, tak aj vo školstve (samozrejme všetko len z obecného hľadiska). Na druhej strane však tomu použité zábavné scény nefungujú tak, ako kedysi. A ešte k tomu celý príbeh je zbytočne nafúknutý na 120 minút. Skrátiť minimálne o 30 minút. Osobné hodnotenie: 72% (***)

Nádech pro lásku (2017)

Dojímavý film so srdcervúcim príbehom (inšpirovaný skutočnými udalosťami). Herecky dostatočne dobre zahraný, dvojica A. Garfield a C. Foy hrajú prehľadom. Na vedľajšej koľaji však chýba dominantnejšie zastúpenie. Jedným z hlavných odkazov je to, že slová „v dobrom a v zlom“ niekedy „dávno“ (ale na výnimky aj dneska) znamenali niečo. Osobné hodnotenie: 79% (***)

Sleight (2016)

Až urážlivo zjednodušený príbeh, ktorý kvôli „kúzelníkovi“ by mal obsahovať viac rafinovanejších/nečkaných scén a dialógov. Záver taktiež bez väčšej „fantázii“. Osobné hodnotenie: 62% (**)

Skorosestry (2018)

Svojská (Francúzka) „komédia“, keď sa to dá takto nazvať. Tri rôzne charaktery a ani jedna nedokáže dostatočne podržať film. (Len) Krásne slečny k takej „komédii“ nestačia. Je k tomu potrebný aj mierne údernejší scenár (a samozrejme a j scény). Osobné hodnotenie: 65% (**)

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Svojská paródia R. Atkinsona na J. Bonda po tretíkrát. Naprosto banálny scenár s nemalou dávkou typického humoru pána Atkinsona. Vedľa paródii je to však aj akási metafora na „vojnu“ analóg versus digitál. Je vidieť (a je to jasné), že analóg ešte nepovedal posledné slovo. Z hereckej stránky to drží nad vodou E. Thompson. O. Kurylenko je stále báječná. Celkovo ľahký podpriemer. P.S.: Tanec pána R. Atkinsona stále nemá chybu. Osobné hodnotenie: 69% (**)