Chlupáčci (2021)

Tvorcovia „Chlupáčcov“ nemali veľké ambície a do animáku vložili len minimum porcia zábavnejších scén. Čo je trochu nelogické, pretože scény („cestovanie časom“) a vedľajšie postavy („vyhnuté zvieratá“) ponúkali jednu možnosť za druhou. Nehovorím, že niektoré neboli využité („Mozart hrá na gitare“), ale celkovo je to menej, čo by bolo potrebné. P.S.: Možno už môj reflex nie je rýchly, ale postava nepriateľa bola pre mňa menším prekvapením. Osobné hodnotenie: 69% (**)

#chočuvigru (2021)

Stále (viac) aktuálny príbeh, tentoraz však z Ruska, aj o tom, že akým hrôzam („výzvam“) je vystavená mládež na sociálnych sieťach. Film Zajcevovej pre inšpiráciu si vybrala také filmy ako napríklad Searching alebo Cyberbully. Aj keď sa časom dá odhaliť, že kto sa skrýva za maskou hrôzy, príbeh je vedený kontinuálnou dynamikou a nestráca pozornosť diváka. To, že po skončení budete mať o čom premýšľať, je už o takýchto filmoch zvykom. Osobné hodnotenie: 74% (***)

Chraň nás od zlého (2014)

Postupne a pomaly vybudovaný scenár a napätie. Samotný príbeh a jeho jednotlivé časti sú silne inšpirované klasikami v tomto žánru, čo však vôbec nevadí. Prostredie (tmavé a opršané) a k tomu vybraná hudba takmer nemá chybu. Sympatický výkon od E. Bana a E. Ramírez. Záverečná „epic“ scéna je najlepšia, čo som v tomto žánre za posledné roky videl. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Chronicky metropolitní (2016)

Klasický príbeh, ktorá je však natočený nezáživne, bez väčších emócií a lepších, pozoruhodných momentov. Chcel by som vedieť, že čo motivoval režiséra a „pre koho“ sa to točilo. Osobné hodnotenie: 55% (*)

Chřestýš (2019)

Ďalší pokus Netflixu s vlastnou tvorbou, o ktorej môžeme povedať, že (opäť) nedopadlo dobre. Klasický B-ový scenár, kde vás v podstate nič neprekvapí. Škoda, že ani režisér a ani herci z toho nedokázali vyčariť aspoň niečo „priemernejšieho“. Osobné hodnotenie: 59% (*)

Chupa (2023)

Predvídateľný a mnohokrát spracovaný scenár o tom, že mýtické malé zviera, ktorého prenasledujú zlí ľudia, si nájde útočisko u malého chlapca. Jediné, čo sa zmenilo, je prostredie (Mexiko). Film, ktorý osloví najmenších divákov len minimálne. Osobné hodnotenie: 54% (*)

Churchill (2017)

Kým Najtemnejšia hodina zachytáva Churchilla v „lepšej kondícii“, tak film „Churchill“ podáva obraz o človekovi, ktorý je spíš vyčerpaný a viac bojuje so svojimi démonmi. Film zachytáva krátky pasáž so života takého W. S. Churchilla, ktorý v podstate zubami a nechtami bránil sa proti operácii Overlord (deň D). Kým Najtemnejšia hodina bola viac orientovaná na vizuálnu stránku, maskérsku techniku a „one-man show“ G. Oldmana, tak „Churchill“ je viac o Churchillovi, o jeho boji sám so sebou, proti ostatným. A nezabúda na to, že za každým silným mužom stojí jedna silná žena. B. Cox hrá celkom presvedčivo, ale pri takej réžii G. Oldman by dokázal pridať ešte zopár „plusových bodov“. Film, ktorý nespravilo dostal menšiu pozornosť ako už jeho spomínaný príbuzný. Osobné hodnotenie: 79% (***)

Chůva na zabití (2017)

Snaha McG natočiť film, kde prvky horor, surovosť a komédia tvoria netypický mix. Ten výsledok je všelijaký. Je tu viac problémov, napr. réžia – klasický a mnohokrát použité schémy. Z hereckej stránky si najviac pozorností vyslúži S. Weaving. Hlavný hrdina (J. Lewis) začne byť dôraznejší až v druhej poloviny filmu. Mimochodom, účinkovanie S. Weaving v takýchto hororoch/thrilleroch stále sedí a jej krása a prirodzenosť vás dokáže „paralyzovať“. Film, ktorý bez nej by možno nedostal väčšiu pozornosť (sorry B. Thorne). P.S.: Vôbec nerozumiem, že prečo potrebujeme „The Babysitter 2“. Osobné hodnotenie: 64% (**)

Chůva na zabití: Krvavá královna (2020)

U prvého diela tohto príbehu som sa pýtal, že prečo potrebujeme pokračovanie. Po videní pokračovania (dúfam, že už posledného diela) necítim to, že by som dostal odpoveď. Pokračovania síce celkom slušne nadviaže na prvé dielo, ale je tu vidieť mierny posun len v niektorých častiach – napr. J. Ortega do toho dokázala vzniesť nový vietor. Inak McG „šikovne“ vrátil do hry postavy z prvého diela. Tie však podľa mňa opäť nepôsobia tak výrazne, akoby mali. Inými slovami, B. Thorne ma opäť sklamal , ale najviac E. A. Lind (po slušnom výkone vo filme Doctor Sleep je to krok dozadu), ktorá tu chce byť tak výrazná ako S. Weaving, avšak to sa jej nedarí. Podobne ako prvé dielo, je to opäť film mixujúci prvky žánrov hororu , surovejších scén a komédii. Film nie je možné brať vážnejšie, ale pravdepodobne také ciele pán McG nemal. Osobné hodnotenie: 63% (**)

Chůva v akci (2010)

Tak to nie Jackie!! Ja chápem, že tento film je pre „mladých“ a pre zábavu, ale ty vieš aj oveľa viac. Osobné hodnotenie: 55% (*)