Chybí kulka (2019)

Akčný thriller, ktorý vďaka danému prostrediu a nehollywoodskym hercom (a mentalite) mal v sebe viac, ako podobné „made in USA“ filmy. Možno by to potrebovalo neamerického režiséra. Osobné hodnotenie: 72% (***)

I Am Somebody's Child: The Regina Louise Story (2019) (TV film)

Prvá polovica príbehu o Regine, aspoň na úrovni TV filmu, síce chybami, ale funguje. Má to v podstate klasický priebeh – nechcená mladá slečna, ktorá nevie nájsť svoje miesto v spoločnosti. Napriek všetkému nie je až taká problémová, ale nikto ju nechce (a to nielen kvôli tomu, že má čiernu pleť). Jediná, ktorá ju pochopí, je J. Kerr (solídny a vyrovnaný výkon od G. Goodwin). So skúsenejším režisérom a väčšími možnosťami Kerrin boj o Reginu by mohol byť detailnejšie zachytený. Druhá polovica príbehu už má viaceré slabiny. Vadí mi, že nevenovali toľko pozorností k tomu, ako sa Regina dostala na výšku a ako sa z neho nakoniec stala úspešná žena. Ani to stretnutie so „stepmom“ nie je taký emocionálny, aký by mal byť. Záver so skutočnými obrázkami je už dneska klasickým ukončením podobných príbehov. Z hľadiska TV filmu, ten konečný výsledok nie je až taký zlý. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Icarus (2010)

Mr. Lundgren opäť si vzal do ruky svoj osud a režíroval. Bohužiaľ ani teraz to nedopadlo ružovo. Škoda, lebo film mal jednoduchý a dosť známy dej, ale čo je dôležitejšie, mal ešte aj potenciál, čo nebol využitý. Ako môžeme vidieť, Lundgren je ako Van Damme alebo Segal: nikdy sa nevzdáva. Oni sú ozajstní bojovníci. Ešte raz škoda, možno nabudúce. Osobné hodnotenie: 54% (*)

Ideální partie (2007)

Film, ktorý nesie v sebe omnoho viac ako sám zobrazuje. Herci sú v pohode, jednotlivé charaktery sú dosť komplexný, čo v tomto prípade je veľmi dobrý. Lásku si môže nájsť každý, nezávislé na tom, v ktorom dekáde sa človek práve nachádza. Avšak to nesie zo sebou aj nejaké následky. Osobné hodnotenie: 70% (***)

I Do... Until I Don't (2017)

Medzi ľudské vzťahy, problémy v manželstve a filozofovanie o „manželstve“. V podstate o tom je nový film od L. Bell, ktorá vo filme je aj jednou z hlavných postáv. Začiatok dobrý a nádejný, potom však nasleduje suchší pasáž (s malou rolou pre A. Heard). Záver to však nedokáže dostatočne vykompenzovať. Osobné hodnotenie: 69% (**)

I dva jsou rodina (2016)

Film, po ktorom si opäť zamyslíte nad vašimi prioritami a tak trošku nad zmyslom Života. Omar Sy (po trošku dlhšom čase) hrá rolu, ktorá mu vyhovuje najviac a opäť exceluje. Smutný záver, kde len ťažko vydržíte bez sĺz. Osobné hodnotenie: 80% (****)

I'll See You in My Dreams (2015)

Film zachytávajúci život staršej pani, ktorá žije veľmi jednoduchým spôsobom. Príbeh nehrá na nič, herečky a herci hrajú jednoducho a prirodzene. Je jedno, že ktorú scénu si zoberiem (nakupovanie pod vplyvom trávy alebo karaoké v baru), všetko je tu zahrané a sfilmované pekne. Neskutočne sympatická B. Danner! S. Elliott je frajer, ale škoda, že nedostal ešte väčší priestor. Osobné hodnotenie: 80% (****)

I'm Coming for You (2017) (TV film)

„Psychicky narušená“ žena chce pomstiť smrť svojej mamy. TV thriller s minimalistickými hereckými výkonmi, predpovedateľný od samotného začiatku. Osobné hodnotenie: 61% (**)

Imigranti (2009)

Ďalší, no podľa mňa tak trošinku ojedinelý, film o ťažkom živote nelegálnych prisťahovalcov v USA. Je to niečo podobné ako Crash , no problematika je zobrazená tak trošinku z iného pohľadu. Musím povedať, že film mi opútal pozornosť po celú dobu a celkom sa mi páčil, že jednotlivé scény v podstate vykreslili jeden veľký obraz. K hereckým výkonom nemám pripomienky. Osobné hodnotenie: 81% (****)