Intim fejlövés (2009)

Všetko, čo som chcel napísať, je to, čo už napísal užívateľ Ekser!! ;) Osobné hodnotenie: 75% (***)

Invictus: Neporažený (2009)

Aj keď miestami trošku naivný, ale aj tak C. Eastwood potvrdzuje, že na téme filmu nezáleží – on to natočí. A opäť sa mu to podarilo. Pekne napísané a zahrané dialógy a jeden odkaz pre všetkých (voľný preklad): „Ďakujem Bohovi, že mi nezničili dušu. Za svoju dušu a za svoj osud som zodpovedný iba ja.“ Osobné hodnotenie: 80% (****)

I.Q. (1994)

Ľahká romantická komédia s (ne)malo porciou vedy. T. Robbins a W. Matthau (aka Einstein) sú skvelí a M. Ryan prekrásna. Najlepšia je aj tak scéna, kde veľkí vedci „nedovolenými spôsobmi“ pomáhajú T. Robbinsovi spraviť test. Osobné hodnotenie: 74% (***)

Iracionální muž (2015)

W. Allen teraz neprišiel s originálnym príbehom - základ príbehu ešte pochádza z románu „Zločin a Trest“ (F. M. Dostoyevsky). Filozofovanie, hľadanie cesty späť do života a hranie na samovoľného „punishera“. Vyvodenie konsekvencií je na divákovi. Dvojica J. Phoenix a E. Stone veľmi dobrá ako aj dobrá asistencia od P. Posey. Osobné hodnotenie: 68% (***)

Irčan (2019)

Film „Irčan“ (ktorý by mal byť už dávno natočený) – v každom okamžiku, v každej scéne je vidieť podpis M. Scorseseho. Samotná dĺžka pasážu absolútne nevadí, do konca tvrdím, že jedno pozretie nestačí. Režisér a herci totiž postupne budú pred vami odkrývať jednotlivé časti príbehu. Jedine je potrebné vzniknúť si na digitálne opravené tváre hercov. Apropo herci! O výkone tria Robert De Niro / Al Pacino / Joe Pesci sa dá hovoriť len v superlatívoch. R. De Niro a jeho chladnokrvné činy, Al Pacino a jeho „speaky“, J. Pesci a jeho elegancia. Tieto páni, majstri herectva, opäť dokazujú, že aj na staré kolená v pomalom tempe dokážu viac dosiahnuť ako ich o generáciu mladší kolegovia. Všetci traja dávajú bezchybné výkony, na vedľajšej strane za pripomenutie stojí H. Keitel a A. Paquin, ktorá svojou „jednou vetou“ a mimikou spravila to, čo mala. Film Irčan v mojich očiach predovšetkým zostane filmom, kde M. Scorsese a spomínané herecké trio dokazujú, že sú stále alfou a omegou daného žánru. Podľa aktuálneho stavu Hollywoodu si nemyslím, že sa im niekto môže vyrovnať. Možno v budúcnosti sa im niekto priblíži, ale som presvedčený, že ich neprekoná. P.S.: To, že ani jedno štúdio nechcel podporiť tak silnú režisérku osobnosťou, ktorý má za chrbtom herecké esá, ma znepokojuje. V Hollywoode je už totálne všetko o peniazoch? Keď Netflix a podobné „nie klasické poskytovatelia multimediálneho obsahu“ budú ponúkať takéto filmy, tak klasické TV štúdia a kanály sa majú čoho obávať. Zvrat nepríde „z jedného dňa na druhý“, ale v „blízkej“ budúcnosti sa niečo určite zmení. Osobné hodnotenie: 86% (****)

Iron Maiden: Live After Death (1985) (koncert)

Tento záznam z koncertu nesmie uniknúť ani jednému fanúšikovi heavy metalovej hudby! Pravdepodobne najlepší heavy metalový koncert všetkých čias! Geniálny a teatrálny pódium, úžasný a vykryštalizovaný zvuk a jedna kapela na absolútnej vrchole, ktorá bez akýchkoľvek pochybností patrí medzi najväčšie a najvýznamnejšie. Určite odporúčam všetky pesničky, ale zvlášť odporúčam skladbu „The Rime of the Ancient Mariner“, ktorá tu znie ako pesnička z inej planéty. Osobné hodnotenie: 100% (*****)

Iron Maiden: Rock in Rio (2002) (koncert)

V bohatej histórii kapely Iron Maiden tento koncert v Riu má obzvlášť veľmi dôležitý význam. Nielen kvůli tomu, že sa do kapely oficiálne vrátili spevák Bruce Dickinson a gitarista Adrian Smith, ale aj to, že napriek nejednoznačnej kritiky, je tento koncert jedným z jeho najlepších. Dokonalé spojenie starších megapesničiek s novými, progresívnejším avšak typickým Maidenovským temperamentom z albumu Brave New World (mimochodom geniálny album!). Celý koncert je bezchybný, zvuk a výkony členov (a hlavne bubny na čele s neopakovateľným Nicko McBrain) kapely majstrovský! Každá pesnička parádna, ale trojica „Sign of the Cross“, "Dream of Mirrors" a "The Clansman" sú ešte nad nimi. Obzvlášť by som ešte vyzdvihol základ „Hallowed Be Thy Name“, ktorá vyvrcholí na konci, kde Bruce definitívne dokáže, že prečo patrí medzi najlepších heavy metalových spevákov. Skratka: nevynechateľná vec!!!!! Osobné hodnotenie: 100% (*****)

Iron Maiden - Speed of Light (2015) (hudební videoklip)

Vydarený animovaný videoklip ku skvelej „Speed of Light“. Up the Irons! Osobné hodnotenie: 90% (*****)