Sleight (2016)

Až urážlivo zjednodušený príbeh, ktorý kvôli „kúzelníkovi“ by mal obsahovať viac rafinovanejších/nečkaných scén a dialógov. Záver taktiež bez väčšej „fantázii“. Osobné hodnotenie: 62% (**)

Skorosestry (2018)

Svojská (Francúzka) „komédia“, keď sa to dá takto nazvať. Tri rôzne charaktery a ani jedna nedokáže dostatočne podržať film. (Len) Krásne slečny k takej „komédii“ nestačia. Je k tomu potrebný aj mierne údernejší scenár (a samozrejme a j scény). Osobné hodnotenie: 65% (**)

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Svojská paródia R. Atkinsona na J. Bonda po tretíkrát. Naprosto banálny scenár s nemalou dávkou typického humoru pána Atkinsona. Vedľa paródii je to však aj akási metafora na „vojnu“ analóg versus digitál. Je vidieť (a je to jasné), že analóg ešte nepovedal posledné slovo. Z hereckej stránky to drží nad vodou E. Thompson. O. Kurylenko je stále báječná. Celkovo ľahký podpriemer. P.S.: Tanec pána R. Atkinsona stále nemá chybu. Osobné hodnotenie: 69% (**)

Upgrade (2018)

Takmer vzorný príklad toho, že ako je možný bez monumentálnejších PC trikov natočiť napínavý sci-fi akčňák. Až smiešne jednoduchý scenár s veľmi malým nečakaným ťahom na diváka. Herecky minimalistický, ale úplne dostatočný. Dobre zvolený a „nakomponovaný“ soundtrack. Film však skončí „len tak“ bez väčšieho „filozofického“ alebo „morálneho“ náznaku. A ako píše „Malarkey“, je to „cyber punk jako...“. Osobné hodnotenie: 84% (****)

Yeti: Ledové dobrodružství (2018)

Jednoduchý animák, kde muzikálové časti sa podarilo solídne „natočiť“ a naspievať. Snaží sa byť poučný, ale miestami sa stratí v detailoch. Ako celok obsahuje málo (ozajstne) vtipných scén. Priemerná „jednorázovka“ na časy, keď vonku je „typické“ zimné počasie. Osobné hodnotenie: 71% (***)

Bryan Adams - Run To You (1984) (hudební videoklip)

Geniálna pesnička – pre milovníkov melodického rocku je to „must hear“ záležitosť. Osobné hodnotenie: 92% (*****)

Metallica: One (1989) (hudební videoklip)

Pre mňa jeden z najlepších a najtechnickejších Metallica songov ever. Použitie tých gitár a bubnov jednoducho nemá chybu. P.S.: Známy pasáž u bubnov je porovnateľný s tým, čo je v pesničke Darkness Descends (skupina Dark Angel). Osobné hodnotenie: 94% (*****)

Příběh heavy metalu (2011) (seriál)

Seriál „o evolúcie metálu“ je pre hard rock / metalového fanúšika ozajstnou delikatesou. Sam Dunn skúsil „takmer“ nemožné a snažil sa zmapovať to, že odkiaľ, kedy a ako vznikli najznámejšie žánri heavy metalu. V tých 11 + 1 častiach sa objavia najznámejšie mená tohto žánru a kľúčové/najväčšie/najznámejšie kapely, ktoré mali nemalí podiel na vzniku heavy metalu (ale ako vždy, na niektorých sa „zabúda“ alebo niektorý dostanú žalostne malý priestor). Ako fanúšik tejto muziky som rád sledoval tento seriál (videl som 11 diel) a musím uznať, že niektoré pasáže ma prekvapili. Do väčších detailov by som teraz nešiel. Trošku by mohol byť pán Dunn objektívnejší. Ja osobne môžem odporúčať tento seriál hlavne pre tých, ktorých zaujíma pozadie jedného z najväčších a najpestrejších hudobných žánrov na Svete. Osobné hodnotenie: 88% (****)

Venom (2018)

Filmová adaptácia Venoma prenasleduje klasické Hollywoodské postupy. Ako film, je to klasický základ a priemer medzi „nízkorozpočtovými“ Marvelovkami. Veľmi zjednodušený scenár a až na naháňačku na motorke, veľmi priemerne natočený sci-fi akčňák. Takže otázka je, prečo je o to veľký záujem v kinách. Odpoveď je jednoduchá: Tom Hardy. Vďaka nemu ten film sa dostáva do lepších úrovni. Veľmi dobre zahral svoje scény a dialógy medzi ním a Venomom sú dobre napísané. („Fakt sa hodia k sebe.“) Ale k väčšiemu „filmovému úspechu“ to ešte nestačí. Môže za to už spomínaný scenár a veľmi priemerný záverečný „(mega)boj“. Každopádne som zvedavý na pokračovanie, ale len v prípade, že Eddieho Brocka opäť stvárni chlapík s menom Tom Hardy. Osobné hodnotenie: 76% (***)