People, Places, Things (2015)

Príbeh, ktorý mal jednoznačne väčšie možnosti. Škoda, že ten potenciál, ktorý mal, nebol využitý. A hlavne ten záver by mal vypadať trošku inak. Herci a herečky za to nemôžu, pretože svoje úlohy zvládli dobre. Osobné hodnotenie: 74% (***)

Pepek námořník (1960) (seriál)

Jeden z mojich detských „hrdinov“, ktorého som spoznal cez Cartooon Network. Tieto krátke rozprávky s námorníkom Pepek majú svoje nedostatky (nápaditosť napríklad nie je ich silnou stránkou, ale „opakovanie“ o to viac), ale mimo iné môžem im ďakovať, že som si ochutnal špenát (a nedostal sa na môj black list). Škoda, že ten špenát so mnou nespravil to, čo s Pepekom ;). Osobné hodnotenie: 81% (****)

Peppermint: Anděl pomsty (2018)

Vo svojom žánru (napr. sem patrí aj Colombiana) to „pozoruhodným“ filmom spraví J. Garner a jej premena na bolesť a ľútosť nepoznajúcu „killing machine“. Film má jasnú koncepciu, ale niektoré detaily sú „nevypracované“ – napr. ako sa za tých rokov stala z R. North taká „profesionálka“? Otvorený záver (ako to už u takýchto filmoch „býva zvykom“). Osobné hodnotenie: 72% (***)

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Prvé dielo bolo na hrane, ale pokračovanie je jedno veľké sklamanie! Scenár je podpriemerný, charakter postáv je prakticky bez charakterný. Opäť by som zopakoval otázku smerom na Hollywood: Prečo ale hlavne čím sme mi diváci zaslúžili taký „film“? PS: Bude aj tretí diel – warum? Osobné hodnotenie: 58% (*)

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Blockbuster nižších kvalít. Zopár priemerne dobrých scén a občas solídne fungujúca PC technika to jednoducho nezachránia. Osobné hodnotenie: 65% (**)

Percy versus Goliáš (2020)

True-based scenár, aj keď bez nejakých zvláštnych prvkov, má určite potenciál. Nielen kvôli tomu, že téma príbehu by nikomu nemala byť ľahostajnou. Boj malého farmára voči mega agrofirme (menom Monsanto), alebo ako to aj vo filme zaznie, Dávid voči Goliášovi. K tomu, aby film udrel silnejšie, bolo k dispozícii väčšina potrebných ingrediencií: dobrí herci (všetci od hlavných až do vedľajších postáv tu podávajú veľmi solídny výkon), zaujímavý príbeh a priestor pre dobré súdne jednanie. Všetko však zostalo len na úrovni lepšieho TV filmu. Dôvodom nie je iba statický charakter, ktorý zvolil režisér, ale aj to, že záver neudrie dostatočne silne (ani na úrovni TV filmu). P.S.1: Christopher Walken a Christina Ricci – neviem, ako to robíte, ale na váš vek vypadáte mladší. P.S.2: Zach Braff, alias JD, v roli jednoduchého a skromného právnika príjemne prekvapil. Osobné hodnotenie: 72% (***)

Perfektní den (2015)

Film, ktorý zobrazuje prácu dobrovoľníkov vo vojne z trošku iného pohľadu. Je tu takmer bezchybná rovnováha v dávkovaní vážnych vecí, tragikomických situácií a aplikovanie čierneho humoru. Skvelý B. Del Toro, ale vo „vedľajšej kategórii“ opäť kraľuje T. Robbins. Aj tento film poukazuje na to, že poskytnutie humanitárnej pomoci nie je jednoduchá záležitosť. Veľká úcta pre tých, ktorí sa dobrovoľne snažia pomôcť ľudom v núdzi/vo vojne. Osobné hodnotenie: 81% (****)

Perfektní skóre (2004)

To, že sa jedná o americký film, by sme uhádli podľa scenára. Taký film mohli natočiť len v Amerike. Nehovorím, že film nemá čo povedať – práve naopak: kladie dôležité otázky a nesie aj „odpovede“ pre skoro dospelých ľudí, len ten spôsob podania je nevydarený. Na druhej strane S. Johansson to dokáže tak trošinku napraviť :). Osobné hodnotenie: 64% (**)

Perfektní voják (2016)

Tento film viac „B-vejší“ by už ani nemohol byť. Miestami kvôli stupidite niektorých scén som uvažoval najhoršie hodnotenie. P.S.: M. Rourke nevypadá dobre. Osobné hodnotenie: 50% (*)

Personal Shopper (2016)

Film Personal Shopper je umelecký film a to bez väčšej debaty. To však neznamená, že scenár by nemal byť prepracovanejší. Príbeh miestami by určite potreboval väčšiu dynamiku. K. Stewart opäť dobrá. Osobné hodnotenie: 68% (**)