• Krátkometrážní

Nespoutaný Django (2012)

Western jsem nikdy moc nemusel a až na Tenkrát na západě mi byl tento žánr vždy naprosto cizí. Nespoutaný Django inovuje a boří všechna dosavadní klišé (nebo z nich naopak těží maximum) a to je jedna z hlavních věcí, která ho činí tak výjimečným. Tarantino baví, dojímá a nutí se zamýšlet. Zcela jistě se jedná o jeden z nejzásadnějších filmů vůbec.

Střepy v hlavě (2008)

Vynikající film. Tajemné, mysteriózní, nejasné, nejednoznačné. Přesně takhle to mám nejradši.

Paths of Hate (2010)

Dokonalost. Precizní vizuální ztvárnění nenávisti v deseti minutách.

Nic nás nerozdělí (2012)

Doufal jsem, že neuvidím další katastrofickou nanicovatost s megalomanským rozpočtem, která se nám bude snažit ukázat všechny ty úžasné, technicky vyumělkované záběry, jak vlna tsunami semele vše možné i nemožné, čímž by se Nic nás nerozdělí stal jen další hloupostí ve stylu 2012 a já tyhle přerozpočtovaná, apokalyptická divadýlka nemůžu ani cítit. Měl jsem ale obrovské štěstí - v případě tohoto filmu je totiž kladen důraz především na příběh. Závěrem nesmím zapomenout pochválit skvělý herecký výkon Naomi Watts.

Riskuj! (1994) (pořad)

Snad jediný chytrý pořad v historii TV Nova. V hlavě mi utkvěl zejména nezapomenutelný knihovník, pan Antonín :).

Kotel (1998) (pořad)

Banda tupých hlav, sjíždějících se ze všech (ne)okolních vesnic, pokřikuje na politiky, jak dělají všechno špatně, v důsledku čehož se oni, jakožto zejména dělníci, prodavačky, uklízečky a krmiči krav mají tak hrozně blbě...ubohost se zřejmě původně dobře myšleným záměrem.

Černé ovce (1992) (pořad) odpad!

Po shlédnutí jedné konkrétní, nejmenované reportáže, v rámci které jsem měl možnost poměrně zblízka posoudit objektivitu a práci redaktorky Černých ovcí, nemohu dát v žádném případě vysoké hodnocení, jelikož zde jasně zvítězila zaujatost a neinformovanost. Od pořadu veřejnoprávní televize bych rozhodně nic takového nikdy nečekal. Z tohoto důvodu se rovněž obávám, že tento případ nebyl zdaleka jediný, naprosto nesprávně a neprofesionálně posouzený, což je naneštěstí věc, kterou běžný divák, neseznámený s konkrétními kauzami, nikdy nezjistí.

Linkin Park: MTV World Stage (2011) (koncert)

Nebýt energických a nápaditých hitů z prvních dvou desek, asi bych usnul u těch jejich rádiových, přes kopírák dělaných hnusů, kterých se bohužel ve své tvorbě, zřejmě určené už jen pro uplakané (post)teenagery, zuby nehty drží i v současnosti.