• Krátkometrážní

Metoda (2005)

Zúčastnit se takového pohovoru musí být skutečně zážitek na celý život :). Ani vteřinu jsem se nenudil, jen s napětím sledoval, jak jeden uchazeč po druhém opouští zcela potupen zasedací místnost a netrpělivě čekal, kdo přijde na řadu jako další. Opravdu napínavý a nápaditý thriller s pointou.

Hosté večeře Páně (1963)

Z mého pohledu se jedná o nejchladnější Bergmanovo dílo, z kterého naplno čpí úzkost, zoufalství a beznaděj. Trochu mě - co by ateistu a odpůrce jakéhokoliv náboženství - v prvních minutách odrazovalo prostředí kostela a všechny ty náboženský bláboly okolo, odpor jsem ale postupem času překonal a nechal se až do úplného konce zcela unášet ponurou atmosférou, na jejíž vlně se nesl celý film.

Verliefd op Ibiza (2013)

Hlavně na soundtrack jsem hodně zvědavej, protože poté, co jsem zběžně zkouknul filmografii režiséra Nijenhuise se filmu spíš bojím, než abych se těšil, ale i tak se na něj určitě podívám, už kvůli Arminovi :).

My Last Minute (2006)

Chytré, nápadité, výborné! Řekl bych, že Carax dostal do jednominutové upoutávky na Viennale 2006 naprosté maximum.

Mama (2013)

Zbytečně natahovaný film, který se snaží tvářit jako horor, ale závěr působí spíš jako dojemná fantasy pohádka. Chcete-li se bát a hlavně vidět skutečný horor, ruce pryč - pokud vás tedy nedokáže vyděsit nepovedená počítačová figurka, protože přesně takhle je zde vyobrazená hlavní "strašidelná" postava. Pro mě osobně velké zklamání...

Méďa (2012)

Zajímavým námětem a několika zdařilými, vtipnými scénami film sice disponuje, ale i tak mi moc nejde na rozum jeho poměrně velký celosvětový úspěch, mě to tak úžasné rozhodně nepřipadalo.

Vražedná terapie (2001)

Prvních zhruba 45 minut jsem si sám pro sebe říkal: ,,Sakra, co na tom filmu všichni mají? Vždyť se tam nic moc neděje..." Jak čas postupoval, Session 9 se změnil v pravou a nefalšovanou psycho jízdu s nečekaným koncem. Skvostný thriller, který musíte vidět!

Mistrovský plán (2011)

Poté, co jsem se před několika týdny podíval na tragickou a nezáživnou Sousedskou hlídku, stálo mě hodně odhodlávání se pustit do další komedie se Stillerem. Tentokrát jsem ale skutečně nelitoval, dobře jsem se bavil a k mému překvapení v Mistrovském plánu nechyběly ani momenty napětí, oproti tomu díky bohu chyběly trapné pokusy o fekální "vtípky", kterými se to v již zmiňované Sousedské hlídce docela hemžilo. Celkově bezva oddechovka na dlouhé víkendové odpoledne.

Andaluský pes (1929)

Takovýhle počin by jistě šokoval publikum i kdyby ho natočil někdo v současné době a nedovedu si proto moc dobře představit reakce diváků v roce 1929 :). Andaluský pes nadchne nejen svými surrealistickými výjevy, ale také dokonalou zvukovou/hudební stránkou, která jeho atmosféru perfektně dokresluje.

Klip (2012)

Syrově realistická sonda mezi současné teenagery z předměstí. Autentičnost filmu bude šokovat maximálně tak rodiče dnešních náctiletých, protože podle mého názoru každý mladý člověk (snad s výjimkou introvertních nespolečenských loserů) asi ví nebo alespoň tuší, že přesně takhle se to zkrátka a jednoduše v této sortě lidí doopravdy děje.