Zevláci vs. Zombíci (2012)

Má to všechno, co od zombiekomedií očekávám, ale nefunguje to

Mezame no hakobune (2005)

Škoda. Hezky se na to dívalo, ale vůbec mě to nenadchlo a docela nudilo...

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

Já nevím, ale ty animované snímky jsou mi mnohem bližší, než ty filmové. Pak jsem ještě zjistil, že Batman většinou nad nimi vyčnívá, pro svůj charakter, který je mi bližší, než např. vzorný Supermanův. Takový Superman supervlastnosti prostě má, kdežto Batman se k nim musel dopracovat. Ale dost filosofování a k věci. Konkrétně tento snímek je jeden z nejlepších v tomto směru, jaký jsem viděl. Statný dědula Batmanem? Proč ne. Děj je propracovaný a započítává do toho starého Batmana, se svými omezeními. Nechává promlouvat média a okolí, co řeší jestli je Batman bojovník za práva, nebo je to "terorista". Jedinou výtku mám k Robinovi(ce), ale ten mi vadí všude. Nikdy jsem to nepochopil, jako dobrý tah. Chápu, že Robin je použit, něco jako syn (v tomto případě vnučka), aby taky s někým Batman(Bruce) občas komunikoval, ale i tak mi osobně přijde jako složka navíc. Jinak nemám výhrad a těším se na nerovný boj proti tomu teplouškovi v pláštěnce :-) ..................EDIT: právě jsem shlédl film Temný rytíř povstal a zjistil, že se mi líbí i zpracování filmové, když je řemeslo dobře zvládnuté. Nezastiňuje, ale dílo animované. Záleží na tom, jakou mám zrovna náladu :-)

Doghouse (2009)

Tak samozřejmě, že to mělo na víc, ale já se přesto dobře bavil. Charaktery postav byly rozdílné a člověk se v nich skvěle orientoval a nebyly mu pak úplně ukradené. Např. prodavač komiksů Matt, má skvělý úvod, když malýmu frackovi vysvětluje, že komiks je nepochopená forma umění. Neilovi, děvkařovi, taky nešlo jinak, než fandit mezi zombie ženského pohlaví :-) Celkově je to komedie, pohrávající si s myšlenkou, kdyby byly zombie jenom ženy a muži by se stali kořistí. Jasně, hovadina, ale pro mě opravdu zábavná. Trochu drsněji to pak přejde ve druhé fázi, kdy začne klasická vyvražďovačka. Přistihl jsem se, že vlastně nechci, aby tak hrdinové dopadli a bylo mi jich trochu líto. Ale to bych zase přišel o některé scény, bez kterých bych přemítal nad tím, co KDYBY...

Nedotknutelní (2011)

V některých scénách se opravdu neubráníte pocitu, že jde o vykonstruované citové vydírání, ale je tam toho opravdu poskrovnu. Celkově je film chytlavý a braný s takovou chutí do života, že by bylo hezké, kdyby tomu tak opravdu bylo. PS: přemýšlel jsem koho mi François Cluzet připomíná jak vzhledem, tak skvělým hereckým projevem a Verbal to rozčísl - úplný Dustin Hoffman

Sněhurka a lovec (2012)

Já to nechápu. Takové hezké triky, slibné obsazení a ono je z toho nakonec něco tak bezduchého a plytkého. Upřímně jsem se nudil a čekal, kdy mě to začne nějak zajímat. Nic mě nedojalo, ani ten pidižvík, když skonal. Docela dost uboze následovala scéna, jak z pána prstenů, když přišli o Gandalfa. Žalostný zpěv jedné dívky a pak pochod zdrceného společenstva se snímající kamerou shora a otáčející se kolem kopců. Jediný, koho mi bylo trochu líto, byla Charlize Theron, ostatní mi byli z prominutím u prdele. Kristen se s tou svojí depresivní držkou na Sněhurku opravdu nehodila. Brnění jí padlo asi jako Bud Spencerovi elasťáky (vlastně vypadala trapně, jako Milla Jovovich v Johance z Arku) a když měla proslov a prskala na ostatní, poklonili se jí snad jen z lítosti, aby nedostala záchvat a následně infarkt (mimochodem, už by se měla přestat cpát jablkama pokaždý, když jí ho někdo nabídne a měla by zkusit třeba hrušky). Celkově to mohlo být velkolepé, ale bohužel se z toho stala jakási směs hezkých počítačových efektů a podivně splácaného scénáře.

Machete (2010)

Rádobyintelektuálové, strčte si svoje názory doprdele! Věděli jste přesně do čeho jdete, tak co na to čumíte?

Korgoth of Barbaria (2006) (TV film)

Dost dobrý. Tady se s ničim opravdu neserou! Co na srdci, to na jazyku. Humor po celou dobu, bez hluchého místa. A jak akčně působí kreslené scény, při soubojích, za zvuku drsných elektrických kytar, tak to je paráda!

Muži v černém 3 (2012)

Ploché, málo vtipné, přeplácané, ale rozhodně lepší, než dvojka, už jenom kvůli efektům

Suprhrdina (2008)

Od tohodle snímku nemohl snad nikdo čekat něco extra. Měl jsem, ale náladu na bezduchý humor. Bohužel těch vtipných scén tam bylo málo a ostatní byly takové ty gagy, kdy někdo "legračně" upadne, apod. Bavil jsem se průměrně, musím, ale ubrat, protože je to asi měsíc, co jsem film viděl a už nevím, čemu jsem se tam vlastně smál