Souboj Titánů (2010)

Míru líbivosti kostýmů, efektů a prostředí přímo úměrně zrcadlí stupidita změn v původním příběhu, otřesné herecké výkony a úplna tupost celku.....neskutečná bolest

Being: Liverpool (2012) (seriál)

Pro fanouška Liverpoolu dokonalé přiblížení ke každodennímu dění v klubu. Ono by už ta samotná myšlenka od FSG udělat z klubu jakousi "dokumentární reality show" byla pro kteréhokoliv fanouška kteréhokoliv klubu na světě vítaným zpestřením. Co víc Being: Liverpool je zvládnutý na jedničku i po režijní stránce. Děkujem za to! Když na to dojde řeč...fanoušci Chelski, United nebo Arsenalu mezi kamarády si neodpustí tu větu "Stejně...ten dokument ti neskutečně závidím," a je proč závidět! Tak za fanoušky nakonec asi jen přání lepších zítřků po nevydařeném vstupu do sezóny ať se posune míra radosti z každého dílu ještě o něco dál:) YNWA

Dnes neumírej (2002)

Už to skoro chytá pravidlo čím vyšší číslo Bondovky...tím víc se to blíží pomyslné čáře stupidity. Nebojím se říct že tenhle díl je první který tu čáru dokonce překračuje. Určité faktory se musí v žánru Bondovek prominout...fyzika neplatila asi ani v jednom díle...ale mělo to svoje kouzlo...tady už to kouzlo není vidět...je to jen hra levných a nesmyslných triků. Příběh naprd a přitom to zezačátku nevypadalo vůbec špatně....nejhorší soundtrack ze všech dílů a malá rolička i pro autorku která tady vypadá obzvláště nechutně.......nezachrání to už ani John Cleese. Tahle doba Bondovi nesvědčí.......Stydím se dát Bondovce 2*....ale víc si to nezaslouží. Hurá na díly s Craigem!

Yanni Live! The Concert Event (2006) (koncert)

Ten člověk má dar...Pokud znáte album Ethnicity půjdete do kolen. Yanni má krom u jeho tvorby mnohokrát doloženého "mozartova efektu" také další kouzla v rukávě...jsou to živé koncerty. To co se mu povedlo se skladbami jako For All Seasons nemluvě o Rainmaker to slovy prostě nejde popsat. Parádní obsazení orchestru...ať už Vegasské osazenstvo nebo zbytek ansámblu...profesionální výkony nejvyšší úrovně a všechno šlape jako hodinky bez rušivého střihu......5hvězdiček je málo....

...a spravedlnost pro všechny (1979)

nepamatuju si kdy naposledy jsem musel u závěrečných titulek říct že: Ten herec je prostě extratřída

Pokání (2007)

důkaz že i ten útok na divákovy city nemusí být vždycky od prvopočátku předvídatelný a přehnaně patetický. Nic jsem od filmu nečekal a sledoval ho zpočátku jen tak po očku....ale nakonec jsem skončil s příjemným mrazením na zádech:)

Na vlásku (2010)

Kolikrát se člověk i usměje....milá to podívaná plná všeho co je Disneymu vlastní: Krásné postavičky, správně afektované polointeligentní zvířátka, podprahové sdělení a odkazy, špetka systematického vymývání dětského mozečku, TO celé v duchu nacistické věrnosti a jo! Příjemné pokoukání:)

Kdo zabil elektromobil? (2006)

Jak říká jedno přísloví: "Pokud věříš všemu co je psáno...raději bys neměl číst." Mno...perfekní sdělení o existenci a nakládání s Teslovou myšlenkou. Kolikrát mě ale zarazila ta opačná demagogická údernost...tedy opačná ve smyslu že tenle nápad sic je kolikrát docela násilně podsouván divákovi tak v tomto případě od jiné propagandy opravdu slouží (potažmo sloužil) k jeho dobru. Ale jo...proč ne?:)

21 gramů (2003)

zase jeden z těch filmů z nichž poetično teče z každého záběru a všichni jsou propleteni se všema a všechno se vším.... Amores Perros bylo parádní...ale tohle je druhá liga...Nezachrání to u mě ani vynikajícní Del Torro a Sean Penn

Warrior (2011)

člověk si jen říká...nebylo toho klíšé až moc? Tolik nápadů které "tady už byly" ...90% práce s kamerou mě jednoduše drásalo oči...zbylých 10% opačná strana spektra..prostě paráda. Skoro 4*...přikloním se tentokrát ke třem kvůli podle mě přehnaně vysokému hodnocení.