Duše Ameriky (2020) (TV film)

J. Meacham táhne za střízlivý pohled na historii, schopnost brát si z ní tu správnou inspiraci i poučení, uvádí několik paralel mezi klíčovou minulostí a současností USA, a vůbec apeluje na to "lepší" v nás (a v postavě prezidenta). Osobně mám výhrady k sypání si popele na hlavu v kauze odsunu japonco-američanů po Pearl Harbor, totiž nezapomínat: byla sakra světová válka. Ale jinak podnětný a povznášející dokument, a neříkám, že ne, teď další přesně časovaná předvolební agitka pod střechou HBO. Kupuji i stejnojmenný knižní titul. "The past is never dead; it is not even past." (Faulkner)

The Way I See It (2020)

Výtečný portrét vrchního fotografa Obamy a Reagana, sbírka jeho snímků, dojmů a vzpomínání. Š*kat agitku a stranou politikaření / čistě po stránce důstojnosti a lidství je tu krásně vidět, jak moc do kytek šla úroveň úřadu prezidenta a spolu s tím i celá země za poslední 4 roky. Hodně štěstí 🇺🇸

Boratův navázaný telefilm (2020)

Po Who Is America? jsem neměl vůbec pochyb, že to Cohen nezmrší a přijde další mistrovská satira. Covidová chřipka, strýček Giuliani, konspirační QAnon píčoviny (x) a další jasný terče, přičemž nesvatý boratovský humor je teď třeba jak sůl, jako "feel-good" očista nad tou naší (nejen americkou) letošní sračkotragédií, čím dál víc vyhrocenou a absurdnější realitou. Já se bavil ještě víc než u jedničky. Převlek za zložida nemá chybu a ta bulharka je skvělá. Respekt!

537 hlasů (2020)

Zábavně pojatý rozbor zákulisí voleb 2000, proslulé kauzy přepočítávání hlasů na Floridě, role tamních nasraných kubánců a zákeřných politických hráčů typu Roger Stone. Co by, kdyby... "The election was lost in many different places, but it was stolen in Miami." ♪♫

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Psychopatie originálu nedosahuje ani zdaleka, ale což, nechceme přece kopírku. Bohužel však nepřináší nic, díky čemu by se ospravedlnil. Jen průměrná buranská vybíjená s dodávkou tupých teenagerů a místy dobrý maso. 17 let poté si však stýskám i nad tímto, máme tu brutální slasherové sucho i co se týče zavedených značek.

Coffy (1973)

Ano, tady ten film dělá minimálně z 50% právě jeho hlavní star, sexy obdařená "wild cat from the tropical jungle". Zbývá parádní 70’s atmosféra, mix zábavných postaviček a pomstychtivá zápletka. Dohnal jsem si konečně a právem kultovka. Teď hurá na porno s Pam Grier, co neexistuje... :(

Foxy Brownová (1974)

Pam je kus, jinak ničím vynikající černošsky hrdá 1970’s B pohodička. Laciný kurvy, pouliční šmelky, vidlácký prasata, dovedu si představit špinavý starý Manhattan a tohle jako půlnoční projekce ideál. Ale Coffy o pár chlupů lepší.

The Creepy Line (2018)

Podobné téma a sdělení jako Social Dilemma (nebezpečí big tech gigantů), jen s důrazem na mocný Google.

Rodina Sopránů - Série 1 (1999) (série)

Klasická série, na kterou se léta chystám. A přesto, že pár postav přiroste k srdci, zatím ani zdaleka tak sympatický, napraný a zábavný, jak jsem asi čekal. Taková light krimi se spoustou nudných odboček, zvláštních vztahů a pochodů. 70%

Totálně pod kontrolou (2020)

Politika versus věda na příkladě USA, s Trumpovou administrativou a dealování s pandemickou krizí. Počkal bych si raději na shrnutí po jejím skončení, dává ale smysl jako další titul teď těsně před prezidentskou volbou, ve snaze probrat víc lidí a odebrat ulhanýho klauna z úřadu.