Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Tohle není zpravodajský pořad, tohle je koncentrované zlo. Snesu hodně, ale dávát upoutávky, dlouhé třeba i několik minut, na svoje vlastní pořady do zpravodajské relace a roubovat k reportážím filmovou hudbu, která má za úkol ždímat z diváků emoce, to už je moc. To není nic jiného, než hnusná komedie, která se schovává za seriózní novinařinu. A o tom, že mi někdy připadá, jako kdyby si reportáže přímo někdo objednal, se radši rozepisovat ani nebudu... Prostě HNUS! NEBRAT! Zdeněk Izer v jedné své scénce říká: "A nyní nám naše redakce zpravodajství, přezdívaná sekce hyena, ukáže několik obrázků z překrásně tragických autonehod." -podle mě narážel na Novu a vystihl to přesně. P.s.: Včera (11.5.2012) mluvil v přímém vstupu nějaký pán z vesnice, kde matka zabila svoje čtyři děti. A "profesionální pan moderátor" se ho nakonec zeptal: "Asi byste chtěl, aby se nic podobného už ve vaší obci neopakovalo, že?" Ten pán se jen bezmocně pousmál... -to už, dámy a pánové, prostě není normální! V tu chvíli se mi chtělo křičet: "Ne, ty čůráku, zejtra tam vymlátěj celej autobus malejch dětí, abys měl za co platit nájem, debile vymaštěnej!" http://www.youtube.com/watch?v=c6lA7vbiaHo&NR=1&feature=endscreen

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

"Říkali jste, že mám zjistit, co se narodí?! Nic se nenarodí, spíš naopak!!" Tak teda "ať ani kapka krve nepříjde... NAZDAR!"

Crash Road (2007) odpad!

"Nemusela mi nablejt zrovna do jahod!" Myslím, že tahle věta vystihuje celý film naprosto dokonale. Slečna Hanychová v některých momentech není tak tragická, jak jsem čekal, ale její hlas, čtoucí uvodníky k jakýmsi kapitolám, byl jak od televizního moderátora "Čapouna, uspávače hadů". Nemůžu si pomoct, ale je to jedna velká slátanina a to estrádní vystoupení taneční skupiny na benzínové pumpě, no to bylo něco... na to mi došla slova. Takže jak říkala samotná Agáta, radši popojedem!

Čarodějky (1998) (seriál)

Jedna hvězda za Holly Marie Combs, protože ta je neskutečnej kusanec, ale jinak je to taková americká agitace jak se vždycky správně zachovat, pro děcka od 12 do 16.

Doktor z hor (1992) (seriál)

Ten jejich barák ověšený muškáty do takové míry, že jim snad rostou už v základech, bych si nechal líbit, ale jinak se nabízí odpad!. Ne, jednu hvězdu si zaslouží ten nehynoucí hypochondr a bába s drdolem a jménem, co bych nedal ani kryse.

Stefanie (1995) (seriál) odpad!

Kdybych ležel v nemocnici a nějaká sestřička se do mě tak srala, jako to má ve zvyku tahle Němka, tak se nechám přeřadit na jiné oddělení, třeba na patologii, hlavně abych od ní měl klid. P.s.: Nesmírně mě tady pobavil komentář uživatele "Faidra", že se nám tímhle seriálem Němci mstí za odsun ze Sudet :D :D

Belphegor: Fantom Louvru (2001)

Jedna velká hvězda za Sophii, která by se mi líbila snad i opatlaná bahnem a oblečená do jutového pytle a kvůli které jsem si tenhle výtvor našel v televizním programu. Horor je to možná pro předškolní mládež a to musí mít ještě nervy v háji. Skutečný horor je přinutit se dokoukat to.

Poslední plavky (2008)

Ten film je celý takový nějaký přiblblý... Úvodní titulková sekvence s písničkou "jaj, ty kokot" je docela fajn a pak už to jde od desíti k pěti. No a když se na scéně objeví monstrsumec Lojza, je dílo dokonáno. Dokoukat se to dá, ale úroveň je srovnatelná tak někde s Kameňákem...

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Stavba Karlova mostu, pražský orloj a mistr Hanuš, kat Mydlář, Faustův dům, Mánesův zvěrokruh na orloji, aneb násilné shrnutí zhruba pětiset let historie do nepříliš uhrančivých osmdesáti minut. A jako třešnička na dortu působí značně nesympatická hlavní postava, tedy koza s věčně plným vemenem. Animace sice není jako od Pixaru, ale rozhodně to není hlavní slabina snímku. Tou je, dle mého skromného názoru, právě ona "naroubovanost" příběhu. Prostě vzít jednu pověst a patřičně jí rozvést v historickém období, do kterého náleží a nebo udělat rovnou povídkový film s pěti samostatnými příběhy, by bylo lepší, než ze všeho udělat scénář ve stylu "pejsek a kočička vařili vydatný německý Eintopf". Ale abych jen nehanil, chlupatá slintající potvora je celkem koukatelná a zvlášť mě, jako ateistu, potěšila postava nelidsky obézního faráře neustále držícího v ruce kuřecí stehno a přitom kázajícího o smrtelném hříchu obžérství, což podlě mě církev tehdejších i dnešních dnů hezky vystihuje. A nakonec hudba také není vůbec špatná, takže silnější dvě * by asi měly dobře shrnout moje pocity z tohoto filmu.

Konec světa (1999)

Tak zase jednou nechápu zdejší nízké hodnocení. Gabriel Byrne je jako ďábel vynikající, Arnold je přiměřeně drsný, jak je jeho zvykem a dokonce občas utrousí i něco jako hlášku("Jdou po Tobě poldové!" "Musej počkat, teď mám nějakou práci.") a atmosféra hutná, ponurá a dostatečně syrová. Není to film, co vás vyloženě odrovná, ale rozhodně je to hodně příjemné a nenáročné pokoukání, co nenudí a i přes dvouhodinovou délku rychle uteče.