Hodiny (2002)

Asi jsem se zbláznil, ale dávám tomuhle vybroušenýmu diamantu, briliantu, perle na nádherném šperku jen hvězdu. A to asi za Eda Harrise, kterýho mám rád už od Propasti. Jinak absolutně nechápu, co je na tom tak úžasnýho. Musel jsem ten blábol (a zažranci mi tento termín odpustí) vypnout po třičtvrtě hodině. A to dávám obvykle filmu, aby mě chytl hodinu. Dodíval jsem se dokonce i na Pána Prstenů a to už je co říct. O co tu jde? Jak jsem pochopil, tak jen o to, že tři ženský mají obyčejnej život a jde to s nima s kopce. Všichni to hrajou skvěle, ale to je pravděpodobně tím, že to nemusí nikdo hrát. To známe všichni. A na dvd se na to ještě dívat nepotřebuju, to už bych do tý řeky skočil možná taky. Třeba je to skvěle zahraný, skvěle obsazený a skvěle hodnocený všema kritikama světa, ale mně to nic nedalo, tedy kromě pocitu, že jsem promarnil skoro hodinu ze svýho života. PS. to co říká sharky je neskonalá pravda

Vražedné pobřeží (1991) (seriál)

znáte lepší pohoda zábavičku na pracovní odpoledne? pěkný ženský, pěknej chlap, nějaká ta akcička, vtípek, rána. ideální kombinace. škoda že to mělo jen 65 dílů, i když zase kdoví, co by se s tím stalo později, že?

Krajní meze (1995) (seriál)

Jeden z velmi mála dokonalých SF seriálů, kde by se dnešní filmaři z Hollywoodu měli učit. Na 40 minutách jsou v každém dílu rozehrána lidská dramata, která se mnohdy nepodaří ani na mnohem větším prostoru filmu. SF motivy jsou zde pouze prostředkem jak vyprávět příběhy lidí, nejde o přehnané triky ani zvyšování si něčího ega... Do hloubky propracované postavy, reálný vývoj jejich psychiky, třeskutá pointa, výborní herci a v neposlední řadě i povedený dabing. Žádné přehnané experimenty s megarychlým střihem, žádné podivné barevné filtry, civilní vzhled a reálné prostředí je příjemné a uklidňující. Některé díly končí špatně, některé dobře, některé jsou akční, jiné spíše přemýšlivé. Ve výsledku jde o vysoký nadprůměr a nejlepší filmovou SF povídkovou sbírku...

Dlouhé lodi Vikingů (1964)

Zrzavý Orm (předloha) je skvělej historickej beletristickej román. tohle je jen jemnej odvar, ale i tak dost dobrý.

Profesionálové (1977) (seriál)

Co k tomu dodat? Prostě Profíci! To se dá vidět nejen po letech, ale klidně pořád. Doslova a do písmene neokoukatelný. Tihle dva chlapíci jsou cool (jak se dnes říká) ještě teď.

Vzpoura na Bounty (1962)

určitě to nejlepší zpracování Bounty, viděl jsem i to z 1935 i to z 1984 a přestože můžu i Clarka Gablea i Mela Gibsona, tak na Marlona nemá ani jeden z nich. (tedy alespoň co se týká role Fletchera Christiana)

Na Zlatém jezeře (1981)

Mockrát ti Henry děkuju, za všechny role, kterými jsi nás oblažil, ať je to záporňácký pistolník v Tenkrát na západě nebo architekt, který jako jediný věří v nevinnu hispánského chlapce ve filmu 12 rozhněvaných mužů nebo kteroukoliv z vojenských rolí (třeba Nimmitz v Bitva o Midway), jichž bylo opravdu nesčetně či jakékoliv jiné. Na zlatém jezeře je více než důstoné rozloučení takové herecké personality, jako jsi ty. Ještě jenou díky

Ohnivá sedla (1974)

tak všechny tyhle hvězdy jsou za tu scénu, jak kovbojové jí fazule. ta je k nezaplacení. a pravda je, že jsem si to už dřív taky říkal.

Bláznivý příběh Robina Hooda (1993)

vím že jsem to viděl. dokonce si pamatuju, že ten černoch se jmenoval hepčík a všichni mu přáli nazdraví. nejvíc mi ale utkvěla v hlavě role Mela Brookse, cestujícího prodejce obřízek, který má takovou malou gilotýnku. nevím proč, ale ještě dnes mám při pohledu na guillotinu špatný pocit. ale kromě tohohle si vůbec nepamatuju, o čem to bylo. a to se mi nestává ani po deseti letech.

Mlčení šunek (1994)

Sice už je to dlouho, co jsem to viděl, ale ještě dnes si pamatuju, že hlavní hrdina má na tričku napsáno: Secret Agent Jo Dee Fostar, což mě teda úplně dostalo. Jindy Viděl jsem to znova a zvedl jsem hodnocení. Už jen za tu hlášku: Jdu si dát sprchu, smrdím jak Kevin Costner po tanci s vlky. Nebo to finální odmaskování, to je teda doslova neočekávatelný. Pravda je, že je tu strašně moc vtípků a odkazů na jiné filmy a to mnohdy špatných, ale nikdy mi nepřišly tak trapný, abych se aspoň nepousmál, což ty nový parodie prostě nedokáží vůbec. Některé hlody jsou naprosto odzbrojující (na Misery, právníci v bazénku, vůbec celá postava Ezzia Greggia), že člověk neví, co si o tom má myslet. Jen tak pro Mattyho, pokud je vtip o tělesně postižených dobrej, klidně se mu zasměju. Protože jakej je rozdíl, jestli se směju vtipu o policajtovi, nebo vozíčkáři? Pokaždý tím urážím nějakýho kripla. Tak, to byl žert nakonec. Doufám, že jsem jím nějakýho kripla neurazil :D Jindy Říkejte mi blázen, ale já si dnes, 30.1.07, koupil dyvko. Je to prostě hodně dobrá parodie.