Za hranicemi možností (2017)

Je tam spousta trenérských pokynů, nad jejichž obsahem, ale zejména urážející formou zůstává rozum stát. Pokyn vyjadřuj "navenek lásku, uvnitř metronom" mi ale zamotal hlavu. To jsou dvě tak protichůdné věci, jedna uvolněná, druhá kontrolující, že to by můj mozek nedal. Žádný div, že ta gymnastka má po celou dobu filmu, s výjimkou cca 10 sekund, utrápený výraz. Dělat práci, u které se neusměju jindy než úlevou, že jsem neskončila druhá a další v pořadí, je děs. Emočně vyčerpávající je na to i jen jako divák koukat.

Pepa (2018)

Po okouknutí hodnocení tohoto filmu jsem byla připravená na nějakou hrůzu, ale nic takového, v půlce filmu mi bylo jasné, že jsem pozitivně překvapená. Je to dobře vymyšlené a dobře zahrané. Ještě dost dlouho po skončení filmu jsem uvažovala o osobnosti Pepy, hlavního hrdiny, jestli je vůbec možné, aby někdo takový, komu věci moc nevycházejí, měl v sobě pořád takovou pozitivitu a víru, že jednou to bude lepší. Nakonec jsem si řekla, že asi ano. Pepa totiž, ač "trpící" svou sociální neobratností, hlavně pokud jde o ženy, je nadán zvláštním druhem slepoty. On nepozná manipulátora. Nevidí, jaké hry s okolím hrají. Jako takový dobráček samozřejmě naletí zdatné manipulátorce a hned se berou. Jejich rozhovory pak nejsou nic jiného, než manipulátorská hra s obětí. A Pepa není schopen to dlouho rozpoznat, ke své ženě se chová slušně a snad ji má i rád. Sexuální frustraci chodí rozkouřit na balkón a nestěžuje si. Pepa si skoro nikdy nestěžuje. Pozoruje dalekohledem pár bydlící naproti a myslí si, o bůhvíjakou lásku mezi nimi nejde. V tom páru je naopak manipulátorem muž...

Dokonalá vražda (1998)

1/ Dokonalá vražda to moc nebyla, spíš zpackaná. 2/ Hodně to připomíná jednoho Hitchcocka.

Seabiscuit (2003)

Film má hezké poslání, jen dost dlouho trvá, než se ho divák dočká. Přetažená délka úvodu a celého filmu, a patos, mi dojem trošku kazily. Jinak jsem koníkovi moc fandila.

Pardon, nezastihli jsme vás (2019)

No teda, chudák chlap. Rval se s tím statečně, ale některý věci prostě přervat nejdou.

Můj nejlepší přítel (2006)

Nejsou to čisté 4 hvězdy, ale 3 by byly málo... Zvedla jsem to díky zařazení vědomostní soutěže, poslední čtvrtina filmu se mi líbila.

Zkus mě rozesmát (2011)

Manžel ten film vzdal po 20 minutách, já po 25. Vyumělkované, trapné, nezábavné.

Kameny na pevnost (2014)

Je to krvavé a tragické. Některé scény jsem nedala, protože tak hroší kůži zkrátka nemám.

Zelená kniha (2018)

Ten film mi připadá přeceňovaný. Ale chápu, že většině lidí se může dost líbit.