Japonská mafie (1974)

Skoro celou dobu se to vyvíjelo jako pro mě typický čtyřhvězdičkový film, ale za pro mě imponující závěr, zvedám na plný počet.

Signum laudis (1980)

Celkový dojem z filmu: zklamání. Film ukázal, co ukázal měl, to ano, ale... Jako první, co mi nesedlo, byla hudba, dále slovenská čeština hajného Horyny, ale ta se dá, vzhledem k československému původu filmu pochopit. Když jsem do toho šla hlouběji, přišla jsem na to, že nejvíc ze všeho mi vadila absence charakteru. Mužů spousta, živých i mrtvých, a mezi nimi žádný s pořádným charakterem, aby se mi ten film něčím líbil... co s "pořádným" charakterem, ani s ucházejícím charakterem se tam nenašel.

Netopýr (1981) (TV film)

Jako dítěti se mi to dost líbilo... od té doby uteklo víc než třicet let, těšila jsem se na to... no a přes chytlavé melodie, docela vtipné texty a příběh, pěkné obsazení atp., jsem teď měla problém to dokoukat. Tak příště zase za třicet let, nebo kdybych fakt nevěděla, co si počít s volným časem. Poctivá délka muzikálu, bohužel nějak příliš.

Elementární částice (2006)

Málokdy se mi stane, že vidím tak povedené filmové zpracování původní knižní předlohy. Není to úplně stejné, M. Houellebecq napsal některé pasáže výrazně řízněji a osud hlavních hrdinů je ve filmovém scénáři také o něco přívětivější než předloha, ale nevadilo mi to, naopak. Z knížky jsem byla, jako obvykle z autora, trochu zdeptaná, ale z filmu ne.

Dva nestačí (2017)

Všechno má mít v životě svůj čas, a začínat se sexuálním průzkumem až po třicítce, když má člověk dlouholetého partnera, s nímž se chce usadit, mi připadá nevhodně načasované.

Zlomené květiny (2005)

Asi jsem se dívala na jiný film než všichni ostatní, protože mě to fakt nudilo.

Obyčejní lidé (1980)

Velmi povedený film o tom, že city a pocity v sobě nemáme nejen ubíjet, ale že je dobré je svým nejbližším i projevovat.

Mamon (2015) (seriál)

Vadilo mi relativně pomalé tempo, záběry mi připadaly často zbytečně dlouhé, stopáž natahovaná. Kdybych to měla někomu doporučit, tak jen divákům, kteří nevědí co s časem.

Máš ji! (2018)

Hranici mezi komediálností a urputnou snahou o zábavu máme každý někde jinde. U mě ji tento film překročil, přepadlo to do trapnosti. Proto ode mě nízké hodnocení.