Horak

svítit do vašich duší

homepage

• 15.3.2007  00:35
    Hrůzostrašný Baron (1962)

Nádherná odpadní záležitost mexické provenience. Šílený Baron se vrací do současnosti, aby se pomstil potomkům těch, co ho před 300lety nechali upálit. Jako prostředek pomsty používá masku Čertíka Bertíka, obrovský papírový jazyk a podivná polystyrénová klepeta. Papírovým jazykem pak vysává mozky obětí a přitom mu záhadně blikají oči. Z hereckých výkonu zaujme snad jen Miguel Brillas v roli baronova komorníka.

• 15.3.2007  00:26
    Akce Mutant (1993)

Zábavný kousek o mutantech, svatebním dortu a jednom únosu. Originální akce a sposta solidních gagů.

• 14.3.2007  10:23

Vynikající herecké výkony, kromě staré gardy září nastupující generace v Medřické a Cupákovi, zvláště Medřická zde hraje jednu ze svých životních rolí.

• 8.3.2007  16:04

Vynikajici snímek s výbornou atmosférou, kamerou a brilantním scénářem. Budoucí vize Británie či zbytku světa je vylíčena velmi věrohodně a možná, že se podobných imigrantských koncentráčních ghet brzy dočkáme. Bojové scény jsou zvládnuty mistrovsky a náležitě podtrhují tísnivou atmosféru filmu. Zaujalo mě srovnání s Blade Runnerem, určitě je na místě, ale daleko víc se nabízí nedávná Vendetta, kterou tento film na hlavu porazil.

• 1.3.2007  11:55
    Ticho (1971)

Román jsem nečetl, ale to co jsem viděl na filmovém plátně působilo hodně rozpačitě. Nevyvážený příběh, který zpočátku klouže po povrchu, aby ke konci zabřednul do vleklých, herci přehraváných filozofických úvah. Zajímavé myšlenky, kterých film obsahuje několik (zrada, odpuštění, víra, láska k bližnímu) nejsou dotažené. Což se týká i vývoje postavy hlavního hrdiny a jeho radikální přeměny během posledních 15min filmu. 45%

• 26.2.2007  16:43
    Občan pes (2004)

O filmu jsem strašně moc slyšel, ale po zhlednutí jsem byl trochu rozpačitý. Na můj vkus tam té imaginace a barviček bylo až příliš a příběhů o podivínech hledajících podivíny a prožívajících velmi podivné příhody a absurdní situace je za posledních pár let opravdu hodně.

• 8.2.2007  00:12
    Volver (2006)

Film mě sice příliš neoslovil, ale nabízí kvalitní herecké výkony, poctivou filmařinu a zajímavý pohled na vztah matky s dcerou. 65%.

• 7.2.2007  01:14
    Eden (TV seriál) (2005)

Nechápu schovívavost v hodnocení ostatních, ale proti Edenu je Martin Tomsa Miami Vice. Pokus o spotřební krimi po česku skončil totálnim průserem. Herci nemají co hrát, zápletky jsou absolutně stupidní a scénař jim vložil do úst dialogy, které se stydí říkat. Celý seriál se obejde bez jediné známky napětí. Mám pocit, že ČT začína komerční stanice konečně trumfovat, Horákovi to začali a Eden jen potvrzuje.

• 7.2.2007  01:03
    Hladina adrenalinu (2002)

Béčko jak sviňa, totálně dementní film, kerej měl jít rovnou na video. Příšerné herecké výkony a spousta velmi toprného adrenalinu bez ladu a skladu a do toho jugoslávský, či jaký, jenerál, kerej chce ovládnout svět. Ještě že sou tady týpci, co to tak svěle uměj na prknech a lyžích a totálně ho přechčijou.

• 6.2.2007  15:27

Animace sice dobrá, ale příběh nic moc, délkově snímek nestačí na propracování tolika postav a proto jich většina nepůsobí příliš životně. Příběh je lehce předvídatelný a napětí tu najdete poskrovnu. Rozhodně existuje celá řada kvalitnějších anime. Jsem lehce zklamán. Lepší ***.

• 29.1.2007  01:43
    Iberia (2005)

Dalsi Saurova pocta tanci a hudbe, tentokrat ze Spanelska. Pro milovniky flamenga a tance vubec povinnost, pro ostatni vyzva. Film je totiz slozen z rady tanecnich vystoupeni, ktere na sebe bezprostredne nenavazuji, coz je pro bezneho divaka tezko ukoukatelne, at uz se na platne deje cokoliv.

• 28.1.2007  02:14
    Šílení (2005)

Vizualně téměř dokonalé, Švankmajer filozof se ovšem příliš často uchyluje k dlouhým monologům, které mají sice hluboký význam, ale često brzdí tempo snímku. Film je plný odkazů na vše možné i nemožné, celková myšlenka těžko uchopitelné hranice mezi šíleností, svobodou a řádem je ovšem zpracována precizně. Nejlepší český film posledních let.

• 23.1.2007  11:38
    Taxidermia (2006)

Příběh děda mě tolik nedostal, ale jedlíci jsou geniální a vycpávač taktéž. 90%

• 12.1.2007  13:32

Muj oblibeny detsky film. Vsechno je tu tak barevne a hezke:).

• 10.1.2007  13:34

Strasne rad bych dal vic, ale nejde to. Namet sice velmi zajimavy, provedeni rozporuplne. Obrovska snaha o tizivou atmosferu nevychazi, totalita rozhodne neni vsudypritomna a desiva. Skoda. 65%.

• 29.12.2006  12:23
    Latcho Drom (1993)

Life of Roma aint easy, free as a birds and never busy.....Vynikající dokument mapující hudbu a tanec cikánské diaspory od Radžastánu po Španělsko.

• 28.12.2006  10:08

Výborná Lída Baarová, skvělý Oldřich Nový a možná uplně nejlepší romantická komedie první republiky. Ještě dnes se člověk upřímně od srdce zasměje.

• 26.12.2006  12:03

Pro mě určitě lepší a vtipnější zážitek než Casino Royale. Brosnan sice není takový atlet jako Craig, ale narozdíl od něj ma šmrnc a určité osobní kouzlo.70%

• 26.12.2006  11:55

Asi jsem videl jiny film. Videl jsem sice brilantní akční scény, ve kterých Craig zvládá velmi slušně, ale videl jsem i sceny, které vyžadovali kapku herectví a v těch připomínal Dolpha Lundgrena spíš než předchozí Bondy. Bond girl byla sice sympatická, ale nic moc taky nepředvedla. Jediný co pro mě tendle film udrželo nad vodou byly český lokace ve Varech, Lokti a hlavně v Praze na Ruzyni.

• 25.12.2006  03:11

Mocná Pražská taxislužba je během Pražského jara infiltrována CIA. Tý de vo odstranění stávajícího ředitele, poctivýho a kovanýho soudruha. Všude je cítit atmosféra strachu a štvanice na slušný komunisty. Ovšem reakci chybějí argumenty, jedná v mrzkém dolarovém žoldu a neumí ani nakreslit hakenkrajc na zada reditelova syna. Vše nakonec jako vždy zachráněj Pragováci, který tak nějak uměj trefit hřebíček na hlavičku nebo podrazit pěkně stoličku. Druhý díl Steklého steklé trilogie, tentokrát dle scénáře slavného kulturního šéfa ÚV KSČ Miroslava Mullera. Pokud se vám zdál konec jaksi nedotažený, tak vězte, že podle původní verze scénáře měl být film zakončen slavným příletem bratsrských sovětských vojsk na ruzyňské letiště.

• 23.12.2006  02:58

Gondry znovu a znovu dokazuje, ze prave on je ten nej reziser soucasnosti. Opet jde az do morku kosti a mnohym muzum "nastavi zrcadlo" v podobe antihrdiny Stephana. Bernal zatim asi v nejlepsi forme.

• 18.12.2006  19:38

Další normalizační bolšárna z těch údernějších a ideologicky zapálenějších. V první polovině si prosvištíme některá magyarska sloviška a konverzaci na tema: "Jak mě maďarský kapitalista palil cigaretou" a pak už jen kolísaovost jenoho našeho soudruha, kterej byl vlastně trochu taky buržoj a proto se neni co divit, že zradil.Taky se dozvíme, že sociálnědemogratický vedení bylo špatný už tehdá, že ten jejich sociálkapitalistickej oportunismus překazil, aby sme si tu naší rudou revoluci udělali o pár let dřív.

• 13.12.2006  02:06

Na svou dobu pomerne odvazne, s neuveritelnou koncentraci hereckych osobnosti. Kratka stopaz, pritom napadu na celovecerni film, coz je velka skoda, protoze jinak vyborna satira klouze po povrchu a nema cas na rozpracovani jednotlivych gagu.

• 12.12.2006  16:58

Film je to jiste prijemny, sazka na zabavne setkavani vsech moznych svetovych nabozenstvi byla urcite dobra. Spousta vybornych hlasek, modleni se ke vsem nabozenskym figuram soucasnosti, aby se nikdo neurazil atd. Jenomze to vsechno nestaci, film mi zahy zacal splyvat ve sled scenek a gagu, kde byla hlavni dejova linie upozadena a slouzila jen jako nevyrazna spojnice mezi nimi. No a ten konec, ten mne velmi slusny filmovy zazitek pokazil asi nejvic.

• 8.12.2006  01:20
    Paměť stromů (TV seriál) (2003)

Zajimavost nametu nemuze byt prehlusena Munzarovym patetickym az "Mahlerovskym" uvadenim tohoto poradu.

• 8.12.2006  00:49
    Trasa (1978)

Na jedno zpropadeny misto na promrzlym dalekym vychode prijizdi banda ceskoslovenskejch rudejch greenhornu v cele s jistim Kanyzou, kerymu nerekne nikdo jinak nez Honza Praskac. Mozna proto, ze zatracene rychle praska bicem a mozna taky, ze kuli necemu uplne jinymu, ale to uz dneska nikdo nevi. Na vychod prisli kvuli cernymu zlatu a ocelovejm orum. Spratelenej rudej kmen je pozval, aby naucili svoje plemeno ocelovejch oru delat dobrou praci i na tomdle kuse ztraceny promrzly zeme. Chtej se tu pokusit vyslechtit novy mrazuvzdorny plemeno, ale mraz je tu z tech, kdy ti umrzne hovno u zadnice driv nez stahnes kalhoty a to Honza jeste netusi, ze se mu do cesty postavi mistni honak Arkadij a spolecne se utkaji nejenom o ruku krasne felcarky Rity, ale i o svoji vlastni chlapskou cest.

• 3.12.2006  00:55

Absolutne nevyvazeny projekt, kde je dobrych napadu skutecne poskrovnu, ale urcite to cele stalo hodne moc penez z kapes vsech poplatniku v cele EU a byl vytvoren specialni urad pro spravu a koordinaci tohoto projektu, ktery ma pod sebou vsech 25 narodnich uradu, ale spada pod vrchni urad projektu podobnych tomuto, ktery je ovsem jen drobnou socasti dalsiho uradu......smernice 1537/2004.....v ramci 5ti leteho planu rozvoje filmu a podpory mladym reziserum v zemich EU na ceste ke sjednocenemu Evropskemu filmu.....proboha, zastavte to nekdo!

• 28.11.2006  11:36

Někdo tvrdí, že film je o dětech ze školky pro děti ze školky. Každopádně je to zajímavý argument. Pro toho kdo má školku za sebou je to ovšem neskutečně bizzarní podívaná a nechávat děti s tímto filmem samotné bych taky nedoporučoval....

• 28.11.2006  10:59

Dechovkářský dadahardcorový krimi-thriller v podání osvědčeného Milana Muchny a jeho hvězdného ansáblu. Měl jsem možnost sledovat populační vzorek asi 70lidí při projekci tohoto filmu. Během filmu klesla spotřeba piva a výrazně se zvýšila konzumace tvrdého alkoholu a místo cigaret se začaly objevovat obláčky zeleného dýmu. Činím z toho jednoznačné VAROVÁNÍ: Únos Moravanky vede k nadměrnému užívání drog, které může končit závislostí na filmech Luďka Soboty!

• 28.11.2006  10:38

"Chlapec zlobí, musí byt zahuben" aneb český dabing "Robomuže" v podaní několika brakových nadšenců. To dělá z jednoho z nejšílenějších filmů všech dob nezapomenutelný zážitek. Kdo neviděl neuvěří. Všichni odpadní škarohlídové ať si laskavě seženou českou verzi, pak budou muset ihned přepsat své unáhlené komentáře!