Piráti na vlnách (2009)

Miluju 60ky, atmosféru, hudbu, módu, umění, celou tu svobodnou renesanční dekádu, z jejichž základů dodnes čerpáme. Chtěl bych ještě zažít něco podobného v našich časech. Jak to souvisí s filmem? Přesně tohle se snažil režisér přenést na diváka. Daří se mu to jen částečně, místy je příliš "rebelovesky" kýčovitý, příběh ustupuje do pozadí jako kulisa pro nesourodé gagy a herecké exhibice. Nebýt skvělé hudby, barviček a figurek moderátorů sestavených podle jednoduché scénáristické šablony vzor Dlouhý, Široký a Bystrozraký, tak je to nic moc průměr. Vlastně se mi to docela líbilo, limoška, hlavně nezkoumat jestli je umytá sklenice a neplave v ní muška.

Válečníci - Attila (2008) (epizoda)

Co to vlastně je? Hraný dokument nebo akční podívaná? Na dokument je to zatraceně málo. Za 50 min se dozvíme o Attilovi a Hunech minimum. Místo toho nám je nabídnuta rádoby výpravná podívaná střihu současné fantasy, kde divák získá jednoznačné povědomí, že Hunové byli sice asijský kočovný kmen, ale měli čistě evropské rysy, věnovali se rádi dlouhým pěším pochodům a koně znali tak leda z vyprávění. Populární hraná "dokumentaristika" poslední doby nejenže nemá žádnou užitnou hodnotu, ale je přímo k zblití, za tohle by vás Attila narazil řití na kůl!

Rudý úsvit (1984)

Rudý úsvit má svoje kouzlo. Odprostěte se od detailů a dějových nejasností a dostanete výborné béčko, které rozhodně nenudí!

Profesor (1986)

Syrová mafiánská klasika. Základ každého mladého camorristy, inspirovaný příběhem Raffaela Cutola, nejslavnějšího bosse Camorry v její pohnuté historii. Očekávání bylo přeci jen trochu větší, mně se osobně Ben Gazzara nezdál úplně přesvědčivý. Celkově lze ovšem film vřele doporučit. Údajně v Neapoli určitou dobu zakázán, ale přesto z něj malý kluci z oblibou citujou, když si hrajou na camorristy a karabiníky.

Poslední dny Mussoliniho (1974)

„Jak si mě bude pamatovat historie?“ „Jako toho, kdo zařídil, aby vlaky jezdily na čas.“ Bohužel jsem viděl s bezkrevným a často chybujícím vapetovským dabingem. Steiger je velmi dobrý, ale sám to neutáhne. Nero vyloženě prkený a nesympatický. Celkově tomu chybí větší šťáva, ale rozhodně dobře, že tento film existuje. P.S. až budete zdrhat a pálit za sebou mosty, nikdy sebou neberte ženskou!

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Klasika až na půdu z dob, kdy účesy držely jak tužená šlehačka, blonďatá byla blonďatější, obleky se nemačkaly a v polobotkách se daly hravě zdolávat i ty nejnáročnější sklaní útvary. Tuta Svatá Mařka fakt šťabajzna, i když ji bylo skoro o 10 víc než tam tvrdí...

Vítejte v KLDR! (2008)

Atraktivní téma, ale slabé zpracování, chápu omezené možnosti, ale buď to chtělo lepší turistickou skupinu nebo lepší střih.

Miloš Zeman - nekrolog politika a oslava Vysočiny (2007) (TV film)

Nejhorší Sedláčkův dokument. Absolutní bezradnost, zmatečnost a pochlebovačná servilita vůči M.Z. Takhle zprasit dokument o někom, komu by stačilo nastavit na pár dni kameru a ukecá si těch 50min s pár střihama sám, se nevidí..

František Čuba: Slušovický zázrak (1999) (TV film)

Nechápu, co Sedláčkovi brání aspoň jeden ze svých dokumentů dotáhnout. Ať už je to Zeman, Husák nebo Čuba. Dokáže si vybrat atraktivní téma, získat spoustu zajímavých lidí, vtáhne diváka a najednou plác, plác, konec. Jakže to teda byla s Čubou a listopadem? Kdo hrál proti němu a kdo s nim, co se s nim dělo dál? Kdo Slušovice rozkradl? Bránila televizní stopáž nebo se autorovi nechtělo odvést lepší práci a pokusit se nitky trochu rozmotat, myslím, že by z toho byl výživný dokumentární seriál, tohle je osud jako hrom!

Tunelové krysy (2008) odpad!

Uwe na sobě tvrdě maká a to nejen v posilovně. Poslední dobou hlavně dost přemejšlí. Hlavně jak se trefit žánrově do něčeho, kde jeho slabiny tolik nevyniknou, a kde bude divácky skousnutelnější. Proto si vybral Vietnam. Myslim tu zkurvenou válku v tom posranym Vietnamu. A opět selhal. Tentokrát je to o to horší, že to nebylo zábavné. Jak napsal obsáhle fatekeeper, půl hodiny dementních dialogů, pak trocha chaotický akce, nuda, nuda, hm.., jo tunely sou uzký, haha, hm.., zív, pche, originální konec jako? A o čem, že to bylo? Neumětelská kamera, šílenej střih, nulovej scénář, mizerná proparcovanost postav to všechno dobře známe, ale todle bylo pro mě odpadový zklamání roku, chci House of dead 3!