Galaxy Quest (1999)

Příjemná rodinná sci-fi komedie, u které se rozhodně nudit nebudete. S nadsázkou paroduje všechny kultovní sci-fi (především Star Trek), ale přesto zachovává vážnost děje. Výborný Tim Allen a Alan Rickman vyzdvihují tenhle film a stále nechápu, proč se nedočkal většího diváckého ohlasu. Pro mne určitě jednička mezi "inteligentními" parodiemi. 90%

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Sci-Fi komedie podle věhlasné knižní předlohy Douglase Adamse. Plná skvělého suchého anglického humoru. Určitě neosloví každého, ale mne dostala naprosto na lopatky. Výborní herci, jako by z oka vypadli svým knižním protějškům. Opravdu jsem se nenudil a nemohu jinak než hodnotit tento film pěti hvězdičkami. 90%

Bobule (2008)

Ne všem se líbí stejně jako ne každý má rád víno. Pro mně vynikající česká komedie, od které jsem nečekal moc a přesto jsem z ní měl dobrý pocit. Hezké prostředí, pěkná hudba, dobří herci. Možná se nedá srovnávat s jinými lepšími kusy, ale rozhodně nepatří mezi "Kameňákoviny". Myslím, že 70% je akorát.

Armageddon (1998)

Velmi dobrý film, prošpikovaný americkým vlastenectvím a pasováním američanů na zachránce světa a hrdiny. Za to bych strhl dvě hvězdičky. Jinak je to vcelku zábavná sci-fi, skloubená s romantickou komedií. A je pravda, že ten konec a můj oblíbený Bruce Willis mne až dojal. Prostě za Bruce zas musím jednu hvězdičku přidat. A vůbec, to komické stádo herců, co mne opravdu bavilo, je docela dobrým výběrem a celkově mám z filmu dobrý dojem. Myslím, že těch 85% si zaslouží.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Poslední díl nezapomenutelné trilogie a příjemné rozuzlení. V závěru možná už trochu ztrácí dech, ale na 90% to určitě ještě stačí.. Perfektní zpracování tématu cestování v čase a problémy s ním spojené se v této třídílné adaptaci určitě zapsalo mnohým hluboko do paměti. Pro mě jedna z nejoblíbenějších vícedílných sérií.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Mnohdy je pokračování filmové série jen prodlužování a natahování, které sebou přináší ztrátu kvality a záživnosti. To ovšem neplatí v tomto případě. Skvělé pokračování skvělé zápletky.. 95%

2010: Druhá vesmírná odysea (1984)

Pokračování vesmírné odysei, které odpovídá na předešlé otázky. Film pojatý méně mysticky. Zkrátka pěkné sci-fi se skvělými efekty. Možná měl na to získat víc, kdyby se sešlo lepší osazenstvo jak v režii, tak mezi herci. Každopádně 75% si zaslouží.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Nejsilnějším pozitivem filmu jsou bezesporu skvělé efekty, které jsou velmi propracované na dobu, ve které vznikl tenhle počin. O ději zřejmě nelze hovořit. Je to taková sbírka obrazů doprovázená hudbou. Pravdou je, že jsem dvě hodiny čekal kdy se konečně něco rozjede, ale nemůžu říct, že bych byl zklamaný. Film se mi vcelku líbil. Uchvátil mě hudbou, prostředím a otevřeným koncem. Odpočinul jsem si u něj. 85%

Doba ledová (2002)

Každý tenhle film s něčím srovnává.. především se Shrekem. Já se snažím vyvarovat srovnávání animovaných pohádek pro děti. Doba ledová je pro mně krásným a zábavným počinem. Vždycky se u něj zasměju. A to je úkolem těchhle animovaných komedií. U mně tedy účel splnil a tak dávám 90%

Věc (1982)

Nevhodné pro slabší povahy. Bezkonkurenčně jeden z nejděsivějších horrorů, který s vámi pěkně zacloumá. Když vezmu v potaz rok vzniku filmu.. Je to zkrátka bomba. Filmová klasika, která vás doslova vysvleče z kůže a strach se tu přímo zhmotňuje do mnoha podob. Nespočet bezesných nocí připravil tenhle film svým divákům a já nemohu jinak než chválit. Kurt Russell je tu ve výborné kondici. Za továrnu na permanentní depresi jedině 90%