Krvavé housle (1998)

Velmi dobré drama o houslích, jež přecházely z majitele na majitele a psaly tak svůj prokletý příběh. Film je rozdělen do několika povídek, které vyprávějí o osudu majitelů těchto houslí. Bylo to poetické, plné citu a romantiky. Velmi pěkný příběh. Není to profláknutá věc, ale každého určitě potěší a zaujme. Vřele doporučuji.. 80%

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Tenhle film jsem poprvé viděl jako malý kluk a dodnes se mi vybavuje scéna, ve které se začnou pomalu vyšroubovávat vruty od krytu ventilace. Naprosto strhující sci-fi, kterým Spielberg ohromil svět. I teď po letech je tenhle film pro mě jedním z nejlepších a některá dnešní díla na něj nemají ani s náskokem několika desítek let. Jednoznačně 95%

Rychle a zběsile (2001)

Filmů s podobným příběhem jsem viděl již několik. Připadá mi, že v dnešní době se tohle omílá furt dokola a kvalita trpí. Takže když vypustím příběh, který je tupý a fádní, jak rozhovor se slavným fotbalistou, tak se na to dá koukat. Mám rád auta a efekty se také daly. Jinak tuctový film, jimiž se brodím denně. 55%

Bílá vrána (2008)

Příjemné překvapení. Čekal jsem nějaké klišé a stupidní dialogy teenagerů, ale nakonec se z toho vyklubalo pěkné drama. Možná, že někteří nesouhlasí, ale pro mě to bylo uchopeno za správný konec. 75%

Sunshine (2007)

Mno.. nebylo to přesně to, co bych čekal, ale jinak to nebylo zas tak špatné. Když to přirovnám k Solarisu, budí to ve mně lepší dojem.. i když ne o moc. Každopádně je to psycho. Takové tiché a přemýšlivé filmy mám raději v jiných tématech než je vesmír. Každopádně za snahu a lepší zábavu než v Solarisu si zaslouží 70%

Moon (2009)

Velmi na mne zapůsobil Sam Rockwell, jehož znám především z komediálních rolí. Tady ale dokázal, že zvládne zahrát i drama. Celý film je více či méně o jeho výkonu. Trosečník tak trochu jinak. Bohužel však není tak zábavný, což se sice od thrilleru přeci jen nedá čekat, ale nenabírá na tempu, což je ke konci velmi znát a člověk upadá do komatické nudy. Celkově to bylo ale zpestření nudného večera a musím říct, že se Duncan Jones trefil do mého vkusu. 75%

Dračí srdce (1996)

Jedna z nejlepších fantasy o drakovi, který je v tomhle filmu velice povedený ( viz Oscar nominace ). Poutavý děj, ve kterém najdete vše. Pohladí na duši, rozesměje.. prostě výborný film, který opravdu překvapil. Jsem velkým fanouškem fantasy a takhle nějak by to podle mně mohlo vypadat. Zdařilý kus. 80%

Legenda o slavném návratu (2000)

Tento film mne velmi zaujal. Čiší z něj nejen pohoda a klid, který golf svým hráčům nabízí, ale i napětí a drama v dílčích okamžicích. Will Smith ve skvělé roli jakéhosi poradce v herních, ale i životních problémech, naprosto skvěle zahrál. Celkový dojem z tohohle filmu je velmi dobrý a člověk by se na něj měl podívat už jen ze zvědavosti. 90%

Nepřítel státu (1998)

Výborný nápad se podařilo v neskutečně skvělé podobě přesunout na plátno. Určitě jeden z nejlepších filmů, na který člověk vždycky rád vzpomene. Dokonale zvládnuté téma s konspirační teorií. Rychlé tempo, chytré kličky, napínavé až do konce. Prostě to, co člověk od takového žánru čeká. 90%

Bathory (2008)

Příliš dlouhé a málo obsáhlé. Scény s poetickým nádechem místy působily dobrým dojmem, ale celková mozaika je nějak špatně poskládaná. Některé kousky jsou tam navíc, některé chybí. Za ty prachy jsem čekal víc. Nějak mám pocit, že se z daného tématu dalo vytřískat daleko víc nebýt filmařských přehmatů. Doufal jsem v 80+, ale musím dát jen 50%