Maximální rychlost (2007) odpad!

Film z kategorie "notyp**ocotoje?". Děj je něco, co tento naprosto postrádá. Tuna hloupých žvástů, auta a horda prsatých štětek. Hudební výblitky hlavní silikonové super ženy byly už jen poslední hřebík do rakve. Naprosto o ničem. Netuším, proč se ty peníze na rozpočet nepřevedly na konto nějaké humanitární organizace. Alespoň by nasytily hladovějící a tento snímek by mne nepřipravil o kus mého života. Víc nemám, co bych k této tragédii dodal. Snad jen.. Bože, ty to vidíš! Za co?! A proč?! ..AU!!! Film Rychle a Zběsile byl sračka, ale oproti tomuhle je to VELKOFILM! 10%

Lovci duchů (2005) (seriál)

Měl jsem tu čest vidět několik dílů, ale musím říct, že mne tento seriál nikdy moc nezaujal. Připomínalo mi to takovou profesionálnější Buffy s koulema, která byla sice ještě větší pitomost, ale bylo se alespoň nač koukat. Tady na sebe vrhají tupé pohledy jen muži a to mi přijde jako Twajlajt pro bukvičky. Nic proti homosexuálům, ale rozhodně nejsem jedním z nich a zamotat se do tohohle béčkového krutopřísného seriálu o démonech také nechci. Tedy smířlivých 65%

Děti kukuřice (2009) (TV film)

Kukuřičné děti jsem viděl kdysi jako malý kluk ve staré verzi. Byla sice hrozná, ale pořád lepší než tato. Marné dialogy, kterých bylo až příliš na to, aby byly vůbec děsivé, mi doslova rvaly uši. Nevím, jestli je to stupidním českým dabingem, nebo je pes zakopaný někde jinde. Nejspíš někde uprostřed kukuřičného pole. Z nostalgie 10%

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Druhé pokračování detektivní anabáze, ve které se vracíme k nesourodé dvojici šílených policistů. Tentokrát obohacené o třetí postavičku, podvodníka a zloděje, kterou skvěle ztvárnil Joe Pesci. Ten jeho obličej je pro zloděje jako stvořený (asi proto o rok později v Sám doma). Dodává už tak vtipné dvojici svěží nádech a nový náboj s novou dávkou vtipů. Příběh je malinko slabší, ale stejně je to film, na který se po letech vždy rád kouknu znova. 85%

Občan Havel (2007)

Tak jsem se na to podíval podruhé a musím říct, že to není zas tak špatné a místy dosti vtipné. Na druhou stranu musím říct, že jsem nepochopil záměr autora. Jestli to zamýšlel jako představení pana Havla, našeho prezidenta, normálního člověka, kterého obnaženě vykresluje prostříhaným materiálem, který za těch x let nashromáždili, pak si nemyslím, že to byl dobrý nápad. Styl polidšťování hlavy státu jsme tu měli již za T. G. Masaryka. Ono je ale jiné, když se na to dívají lidé po téměř století, a když se vás tyto události přímo dotýkají. Samotná postava Havla spíše ztrácí své kouzlo a váhu, pod tíhou tohoto dokumentu. Je to hezké, připomenout si vše, ale nemyslím, že je právě toto šťastný způsob. Otevřené dveře do pracovny prezidenta nám o něm moc neřekne. Pokud už jsem čekal nějakou poctu (víceméně), pak toto je spíše představení samotné role prezidenta, jako zaměstnání, nikoli samotného občana Havla, jednoho z nás. 65%

Rozpoutané peklo (1997)

Vcelku příjemná a oddychová akce s neduhy přírodních živlů. Když už se vám pod zadkem rozhodne vybuchnout vulkán, není radno se dlouho zdržovat na tomto místě. Malinko toporný Brosnan byl v pohodě a vše šlo jako na drátkách. Když pominu podivné náhody, úniky na poslední chvíli a věděcké přehmaty, pak je to solidní drama. Kdo mi tam ale naprosto neseděl byla paní Terminátorová. Tenhle xicht mi zkrátka nesedí a Terminátor je jediný film, kde ho ještě snesu. Celkově tedy velmi slušných 60%

Večerníček (1965) (pořad)

Nevím, jestli lze hodnotit pořad, který je zaměřen specifickému diváctvu přesně dané věkové kategorie a zda je možno udělit jednu známku tolika pohádkám, které jsou tu postupně za ty roky prezentovány. Dělí se na úžasné a nezapomenutelné a příšerné.. zprůměrovat to nechci kvůli těm skvělým. Mám spoustu oblíbených, ale nemá cenu je tu jmenovat. Večerníček plnil večery mnoha dětem a já mu za to vděčím. N/A%

Území mrazu (2013)

Film na motivy skutečných událostí, které se odehrály na dalekém americkém severu v 80. letech 20. století, kde bylo v rozmezí zhruba 15 let bestiálně zavražděno více než tucet žen, které byly před smrtí znásilněny a týrány. Měl jsem tu možnost sledovat tento případ přímo v jednom dokumentu a byla to síla. Tento snímek jim v jistém smyslu vzdává hold, vypráví jejich příběh a ctí jejich památku, ale z pohledu diváka neznalého musím říci, že atmosféra není zdaleka tak drsná, jak by mohla a měla být. John Cusack se konečně dostal do role, která mu podle mne sedí bezvadně. Psychopatický bezcitný masový vrah. Zato pan Klec nepůsobil dvakrát přesvědčivým dojmem. Napětí nebylo tak intenzivní a mnohdy se děj vlekl. Průměrná detektivní záležitost na jedno zhlédnutí. 60%

Moje letní prázdniny (2012)

Když jsem tak koukal na teto snímek, v hlavě mi bleskla Odplata a naprosto svérázný způsob jednání mafiánů. Zde jsme se se stejným hercem poněkud přesunuli a to směrem na jih, do Mexika, kde tequila rozežírá chodník a vězení je jen jakási sporadická instituce. Skutečně brilantní výkon Mela Gibsona však nevytáhne z bahna tuto poněkud chabou zápletku, byť v originálním prostředí. Děj naprosto předvídatelný, triky již viděné v jiných filmech (doslova jako přes kopírák) a nemusíme si už nic namlouvat, i ti nejlepší herci stárnou a i Mel už pomalu pokukuje po Prostenalu a seniorských plenách. Ne snad, že by mu to ubíralo na vážnosti, ale v některých chvílích jsem jen nevěřícně obracel oči v sloup. Akční hrdina nemusí vždy skákat z oken a kosit davy bídáků samopalem. Jde to i jinak. Solidní podívaná na večer, ale stačilo jednou a víckrát po tom dobrovolně nesáhnete. 65%

Vražedná čísla (2005) (seriál)

Nemohu říci, že bych viděl poctivě všechny díly, ale i z těch několika, které jsem měl tu čest zhlédnout, jsem usoudil, že je to příliš diskutabilní a mnohdy až pitomé. Věřím, že v některých případech je možné postupovat matematickými výpočty, ale v reálném světě to funguje jinak. Námět zajímavý, ale těžko uvěřitelný. Navíc musím přiznat, že většina hlavních aktérů mi nebyla sympatických. Prostě nic pro mne. 40%