Iron Man 3 (2013)

Jednotka skvelá, dvojka mala aspoň AC\DC. Čo má toto? Downeyho zo záchvatmi úzkosti? Gwyneth Paltrow, ktorú vháňajú do pózy sexymbolu, ktorá jej vôbec nesedí?

Světová válka Z (2013)

ďalší kompromis medzi akčným trhákom a citovou vydieračkou. Tentoraz fakt slabý. Najhoršie na tom všetkom bol Brad Pitt, nedalo sa na neho v tejto role pozerať.

Hunger Games (2012)

Niekto sa zhulil a povedal si, čo keby som zrobil reality show, kde sa budú decká vraždiť. A hľa hunger games. To, že sa nikto nezamýšľa nad podstatou ma dosť zaráža. A predsa tento bordel nevyhnutne vedie k myšlienke, že mnoho "fanúšikov" by to vo svojich pometených hlavach bralo. Ťažko dopozerať, raz a nikdy viac.

Temný rytíř (2008)

Vrchol filmového umenia. Každým zhliadnutím dozrieva, stále sa nájde niečo čo pred tým uniklo. Jeden z nesmrteľných filmov.

Panna nebo orel (2010) odpad!

Je mi zle keď takto morálne prehnitý film niekto označí za romantický a to pritom nepatrím k svetuškárom. Ani sa mi nechce rozpisovať čo všetko som nemohol zniesť, ale spomeniem aspoň Emmu Stone, ktorá pôsoby veľmi nepríjemne so svojou dvojitou tvárou.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Dosť prúser, schválne pustite si ešte raz časť keď na začiatku Bella naháňa srnky. Scéna s pohľadmi je geniálna. Ale mohlo by to byť aj horšie. Scenár na to, že sa musel držať tak stupídnej knihy celkom v pohode, keby záver nebol len prelud mohol film dokonca aj niečo znamenať, nie len vyšumieť. Zvyšok nehodnotím je to des. Viem si ale predstaviť, že tento námet by mohol raz vytvoriť skvelý film.

Apokalypsa: 2. světová válka (2009) (seriál)

Nie je to taký skvelý dokument ako mnohí deklarujú. Je vidieť veľký vplyv Francúzskej produkcie, a aj na dokument absolútne nevhodné citové vydieračky o malom dievčatku v Londýne. Dokumenty ruskej produkcie sú oveľa objektívnejšie.

Sněhurka a lovec (2012)

Slabá rozprávka pre štrnásťročných. Celé to stojí na efektoch, ktoré sú fakt jediným plusom tohoto filmu. Ďalej všetko cez naivný scénar, bojové scény, až po nepríjemné herecké výkony nestojí za nič.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

S odstupom času bude toto práve tá časť ku ktorej sa budeme vracať. Tak ako Spoločenstvo v lotr sú dary smrti klenot v ére Harryho Pottera.