Zralá láska (2008)

Napriek megazlému prekladu názvu celkom príjemné prekvapenie takto zrána. To, čo sa v prvej pol hodine javilo ako ťažkopádna romanticko-komická gerontofilná limonáda sa zvrtlo na silný a šialene smutný film z ktorého v určitom momente (moment zistenia ako inak) behal až mráz po chrbte.

Nedotknutelní (2011)

Brilantná komédia s majstrovskými dialógmi. Ústredná dvojica si ma absolútne získala.

Ten kluk (2007)

Veľmi príjemný, ľudský kúsok z dielne šikovného brita Crowleyho. Ťažko povedať, čo bolo lepšie: či napísaná samotná postava Jacka/Erica, alebo jej stvárnenie excelentným Garfieldom. Piata hviezda je za krásnu skladbu pri záverečných titulkoch.

Vyměřený čas (2011)

No bieda. Potenciál, ktorý sršal z myšlienky filmu, ostal absolútne nevyužitý. Ani neviem čo ma sklamalo viac, či množstvo predvídateľných a klišoidných scén, chabé herecké výkony, úbohé dialógy, patetická hudba (posledná scéna Olivie Wilde dala nový rozmer slovnému spojeniu WTF ??) a najmä tisíckrát a znovu použitá "záchrana v poslednej chvíli". Nič viac, než prachobyčajný americký blockbuster. Nápad mi v hlave určite ostane, príbeh asi sotva. 3/10.

Byl jsem při tom (1979)

Stopercentná komédia s nenápadným "smiech-cez-slzy" prvkom. Ide o nenápadný snímok s jedinečným pánom P. Sellersom a jeho unikátnym spôsobom vyjadrovania, ktorý je, ako sme s priateľmi zistili, celkom chytľavý. 10/10.

Večírek (1968)

Výborná, jednoduchá zábava na sobotňajší večer, kedy nemáte chuť na filozoficko-analytické traktáty. Čistá situačná komika s minimalistickými dialógmi, založená viac-menej na groteske a opakujúcich sa, no prekvapivo stále vtipných okamihoch. Sellers ako indický rádobyherec - smoliar doslova exceluje a zamilovala som si aj postavu čašníka (ako sá volal? Levinson?). Skladba "I don´t wanna lose you", pripomínajúca štýl Nouvelle Vague mi tiež pasovala, no a zlatým klincom bolo vykreslenie Rusov v prostredí "vyšších" kruhov americkej spoločnosti - hlúční, vyškerení, bozkávajúci sa, v ruke sústavne Smirnoff vodka. No koniec . :-) 8/10.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Pochmúrne, bezútešné, miestami desivé. Nezvyčajný príbeh, pretavený do filmovej podoby disponuje nielen vynikajúcimi hereckými výkonmi (oscara tomu malému!) ale aj výborne zvolenou hudbou - chvála Johnnymu Greenwoodovi, hoci od neho sa to dalo čakať. Musím sa priznať, že na začiatku som bola mierne stratená, ale dĺžka vlasov Tildy Swinton mi pomohla zorientovať sa v časových úsekoch, ktoré sa striedali takmer nadzvukovou rýchlosťou. Nie je to čistých 100%, ale takých 90 určite.

Můj miláček ráže 6,65 (2004)

"Považujte to za sociální experiment, který vám pomůže stát se tím, čím opravdu jste..." Na prvý pohľad nenápadný film ma zaujal síce až po cca 20 minútach, zato však naplno. Škoda miernej rozvláčnosti. 8/10

Svět podle Lelanda (2003)

Zvláštny film. Láskavo privieram oči nad niektorými klišoidnými a moralizujúcimi záležitosťami i nie tak celkom využitým potenciálom postavy otca, a s pokojným svedomím udeľujem tomuto mrazivému snímku 8/10 bodov.