Terapie láskou (2012)

No čo ja vám viem. Je asi tisíc spôsobov, ako pokaziť žáner romantická komédia a Russel použil tak tretinu. Cooper je fajn, De Niro mi s tým bejzbalom už v polovici filmu šiel neuveriteľne na nervy a Lawrencová je taká....neviem, obyčajná. Oscara? Ani náhodou. Aspoň Danny Elfman to zachránil. 5/10.

Moon (2009)

One-man show Sama Rockwella dopadla viac než dobre, jeho herecký výkon je asi to najlepšie na celom filme. Podobnosť s legendárnym dielom 2001: Vesmírna Odyssea je neodškriepiteľná, napriek tomu je to individuálne komplexné dielo, zachytávajúce osamotenosť človeka, nachádzajúceho sa tisícky kilometrov od domova. Človeka, strateného nielen v priestore, ale aj v čase. Psychologická linka na jedničku, herecký výkon excelentný, efekty a výprava za veľa nestáli ale pointa výborná. Len škoda že priskoro prezradená. 8/10

Bouřlivé víno (2012) (seriál) odpad!

V čom spočíva najväčšia slabina slovenských "nekonečných" seriálov? Problém nie je v zlej myšlienke či scénari. Keby panelákový, alebo búrlivovínový skript dostal do ruky povedzme nejaký škandinávec, bola by z toho psychologická dráma ako remeň. Lenže: 1) Toporné a teatrálne postavy, zahrané nesympatickými hercami, recyklovanými z množstva podobných seriálov pôsobia otravne ešte skôr než otvoria ústa 2) Keď už tie ústa otvoria, zistíme, že dialógy sú neprirodzené bez štipky inteligentného humoru 3) Snaha producentov o čo najväčšie napätie a akciu prerastá do preexponovaných zápletiek "každý s každým každému za chrbtom", ktoré sa vyskytujú frekvenciou jedna v každej epizóde 4) Nehovoriac o názve seriálu a zvučke, ktoré predpovedajú záruku "skvelej" rodinnej zábavy každý deň pred televíznymi novinami na Narkóze. Aby sa nepovedalo, že som len kritik z princípu, zhliadla som jednu celú epizódu, na základe ktorej ukladám trashové hodnotenie. Z mojej strany niet čo dodať.

Padlé ženy (2002)

Kristepane. Poslednú scénu budem predýchavať ešte týždeň.

Na dotek (2004)

Láska je strašne divná vec.

Láska (2012)

Hanekeho Láska je silná, štandardne rozvláčna a symbolická, prekvapivo zrozumiteľná a predovšetkým výnimočná. Minimalistické a predsa bohaté, dojímavé, no nie patetické dielo. Zakončenie a d l l l l l l l l h é é zábery, ktoré v podstate neposúvajú dej, no svoj význam a miesto vo filme bezpochyby majú, sú režisérovou povinnou jazdou. Krása.

Bůh masakru (2011)

No tak mňa to teda celkom uchvátilo! Jodie Foster ako neurotická sekera a Christoph Waltz v úlohe sarkastického workoholického ignoranta doslova excelovali, dialógy mali spád a hoci neboli vždy na sto percent uveriteľné, páčila sa mi dynamika konverzačnej časti príbehu. No a relatívne krátka stopáž bola zo strany režiséra skvelým ťahom. 9/10.

Nespoutaný Django (2012)

Okej, tak dobre, dám 5 hviezd, hoci je to skôr 9/10. Do kina som šla s očakávaniami pomerne vysokými a Tarantino ma nesklamal ani tentoraz. Obsadiť uja Waltza do role suverénneho šarmantného "zubára" bola stávka na istotu ktorá sa skutočne vydarila, Jamie Foxx je tiež výborný, starý Samuel L. ma neskonale iritoval a DiCaprio ušiel od Titanicu kus cesty kým ma vo svojej úlohe chvíľami naozaj desil. Dialógy boli Quentinovsko excelentné, humor fungoval skvelo (scéna s vrecami na hlave) a keď som si chvíľami zakrývala oči, aj tie nadsadené kýble krvi sa dali zniesť. Mierne som sklamaná z občasnej kŕčovitej snahy o čo najväčšiu brutalitu - napríklad aj pri trestaní otrokov a podobne - no na druhej strane, čo som od tohto pána režiséra čakala, všakže. Nespútaný Django je rozhodne solídny kúsok, ktorý fanúšikov poctivého Tarantina rozhodne nesklame.

Vlastní zbraň podmínkou (2012)

Škoda-preškoda. Film mal celkom silný potenciál byť dobrým aj vďaka vtipným a uveriteľným dialógom a sympatickým neopozeraným hercom. Ale nehnevajte sa na mňa, prečo je v popise "sci-fi"? Veď tam bola jedna jediná krátka scéna, vyhovujúca kritériám tohto žánru. Navyše absolutne nedotiahnutý koniec a presladené "romantické" scény pokazili celý dojem. 5/10.

Dar od Boha (2005)

Áno, takéto filmy môžem. Sympatické postavy, z ktorých každá dostáva dostatok priestoru na to, aby sme si o nej dokázali utvoriť určité predstavy, hoci nie som veľký fanúšik prehnanej typizácie (viď bratia), ale ako celok ma Dar od Boha zaujal, pobavil, rozhodne nenudil a v určitých okamihoch (najmä vďaka videoklipovej kamere a výbornému soundtracku) nadchol. 8/10.