Přiznání (2001)

Fascinuje ma, čo všetko dokáže Linklater vytiahnuť z Ethana Hawkeho. Skvele napísané, výborne zahrané.

Mezi mužem a ženou (2005)

Ďalšia konverzačka, ktorá ma uchvátila. A milujem hlas Aarona Eckharta.

I Love You Phillip Morris (2009)

Ewan a Jim sú dvaja moji najobľúbenejší herci, preto keď som zistila že v tomto kúsku tvoria homosexuálny pár, nemohla som si to nechať ujsť. A neľutujem. Herecké výkony sú bravúrne (tlieskam najmä Jimovi), humor funguje absolútne dokonale a sladké/dojímavé scény sú sladké/dojímavé len do takej miery, aby sa film nezvrhol na teplú romancu. Plných 5!

Juno (2007)

Film by bol dobrý...keby mi nevadila otrasná hlavná hrdinka. Ellen Page mám rada ale "som-vulgárna & divná-a-je-to-cool" postavy naozaj nemusím. Škoda.

Cedulky (2008)

náhodou, zahrialo pri srdiečku.

Bez servítky (2009) (pořad) odpad!

a nepoučíme sa a nepoučíme...

Ztraceno v překladu (2003)

...alebo aké to je, cítiť sa osamelým uprostred preplneného davu. Je krásne pozorovať postupný vývoj vzťahu medzi Charlotte a Bobom v prostredí šialeného pestrofarebného, pre nás často nepochopiteľného no pritom nádherne fascinujúceho sveta. A zamilovala som sa do baru v hoteli Park Hyatt Tokio.

Miluj mě, prosím (2004)

Ako milovník netradičného spracovania spojeného s prelínaním minulosti so súčasnosťou som uchvátená aj po druhom zhliadnutí - vlastne po ňom ešte viac. Postava Lisy mi pripadá trochu nevýrazná, bohato to však vynahrádza Alex ktorej som verila každú jednu slzu a stala sa pre mňa skutočnou hlavnou hrdinkou príbehu. A nesmiem opomenúť skvelý soundtrack.

Control (2007)

Výborný nápad staviť na čierno-bielu kameru ktorá podtrhuje pochmúrnu atmosféru celého snímku. Ian bol vybratý aj zahraný skvele, páčil sa mi aj výber Annik - krásne dievča. Film má pre mňa osobné kúzlo, hudba Joy Division ktorej holdujem už dlhé roky nemá chybu a....čo dodať? Hádam len... "Love, love will tear us apart...again."

Twilight sága: Zatmění (2010)

...alebo, ako som sa vybrala do kina z recesie. A bolel ma každý jeden cent ktorý som vyhodila za lístok. Jednu hviezdičku za to, že som sa aspoň dobre bavila vo chvíľach, kedy o pár rokov mladšie detváky vzdychali, ochkali, achkali, vzlykali a híkali.