Děkujeme, že kouříte (2005)

Ako priaznivec cynizmu, satiry a čierneho humoru, a veľký fanúšik argumentačných schopností hlavného hrdinu vravím: Thank you for Thank you for smoking!

Bezstarostný sex (2007)

Náhodou som sa celkom dobre bavila, žiadne násilne vtipné hlášky alebo situácie, žiadne extrémne zvrátenosti - teda až na trio Gord - Inez - Dave, ale ani to nebolo nič čo by ma malo znechutiť. Žiadne hlboké posolstvo, len malá ukážka toho, ako môže vyzerať sex v jednotlivých sociálnych modeloch. U mňa to vyhrali Abby a Andrew - "Happy birthday, baby!" :-)))

Návrat do budoucnosti (1985)

Nesmrteľná klasika, zhliadnutá po siedmy krát a napriek tomu fascinujúca a originálna.

Stopky lásky (2009)

Originálna myšlienka, zaujímavé spracovanie, neopozeraní hlavní hrdinovia, rozumná stopáž a (aspoň teda mnou) neočakávaný koniec. PS: či by som si dala implantovať Timer? ukameňujte ma, ale asi áno :-) EDIT: preboha, kto to preložil ako Stopky lásky? Veď to znie ako názov telenovely!!!

Balls Out: Garyho výzva (2009) odpad!

Miestami zúfalé, miestami nudné, občas trápne a v istých okamihoch nechutné.

Před soumrakem (2004)

Pre mňa osobne o poznanie silnejšie než Pred úsvitom. Dialógy sú menej zasnené, viac pragmatické, trochu zatrpknuté no i tak zaujímavé a prirodzené. A vôbec mi neprekáža že za celý ten čas sa nič nedeje, len sa toho veľa nahovorí. Záver je absolútne dokonalý, lepšie to ujo Linklater ukončiť nemohol ako (SPOILER!) tými dvomi jednoduchými a pritom veľavravnými slovíčkami: "I know." Nehovoriac o zimomriavkotvornom Waltz for the night.

Malá Miss Sunshine (2006)

Chvíľami som sa bavila naozaj skvele, film mal však aj zopár hluchých miest. Počet hviezdičiek ktoré som pánovala udeliť osciloval od 2 do 5 v priebehu celej stopáže, napokon však na vlastné prekvapenie udeľujem plných 5 za celkový dojem. Vlastne 4, posledná je za neuveriteľného Paula Dana a jeho tanečné kreácie!

Truchlivé dědictví (2004)

Fantastický a vierohodný Gordon-Levitt. Na jeho výkon jednoducho nemám slov... Dej je možno občas trochu rozvláčny a niektoré scény pôsobia prehnane, ale celkovo udeľujem 5. Hlboko pôsobivé...

Nauka o snech (2006)

"Som unavený...chcem sa zobudiť" Milá, úsmevná sonda do sveta snov, ktorý ma fascinuje odjakživa. Oceňujem stopáž, ktorá sa drží presne tam kde má aby film nezačal byť otravný a rozvláčny. Čo sa týka hlavných postáv, ústredná dvojica mala v sebe neuveriteľnú chémiu a príťažlivosť, kolegovia z práce (obzvlášť punker Guy, to som skoro umrela) zase fungovali ako skvelý zdroj situačnej komiky. Dej možno trochu roztrieštený ale presne tak ako to má v Gondryho pološialených masterpiecoch byť. Nič viac a nič menej. Chvíľami som mala pocit, že sledujem obyčajnú komédiu, ktorá sa zaoberá riešením najbanálnejších záležitostí (neopätované city, frustrujúce zamestnanie...), ale zato mi to bohato vynahradila nádherná snová kompozícia. U mňa za 4 (8/10)

Manželé a manželky (1992)

"Někteří lidé prostě nejsou stvořeni k tomu, aby byli slobodní".