Snídaně na Plutu (2005)

Veľké sklamanie! Po prečítaní zopar hodnotení som očkával oveľa viac. Pravdupovediac po 30 minútach som film už ďalej nevydržal pozerať. Počas tohto času na mňa nezapôsobila žiadna scéna. Nezasmial som sa ani raz (akurát mierne pochechtnutie). Väčšina scén mi prišla trápna, detinská alebo prehnaná. Solidarne 2*.

Supervulkán (2005) (TV film)

Hraný dokument. Veľa diel z danej špecifikácie som síce nevidel, ale môžem s určitosťou povedať, že pri tomto filme tie dve veci určite npôjdu dokopy. Technická s tránka filmu je nadpriemerná. Pekné digitálne efekty, hlavne čo sa týka výbuchov sopky. Len škoda toho stereo zvuku na DVD. Dokumentárna stránka bola tiež na pomerne vysokej úrovni s prihliadnutín na to že ide o fiktívnu udalosť. Neviem do akej miery su podávané fakty blízke skutočnosti, no byť len s polovice pravdivé je to dosti desivá skutočnosť.... A teraz to horšie. Herecké výkony su podpriemerné na úrovni telenoviel. Dej je dosti chabý a celkovo aj konečné rozuzlenie mi neprišlo ako šťastná voľba. Filmje rozťahaný a hoci som pociťoval primerané napeťie stále som sa nevedel zbaviť tej divnej pachuti a "lacnosti", čo sa týka filmovej stránky... Ak by BBC nasmerovalo tento snímok viac dokumentárnou cestou dopadlo by to určite oveľa lepšie. Takto s objektívnym prihliadnutím na všetky okolnosti nie viac ako 3* , hoci potencial na viac určite bol.

Svatba ve třech (2005)

Briti majú skrátka cit na na tento fimový žáner. Skvelé sklbenie humoru a romantiky, ktora sa ale bohužiaľ neobišla bez občasného kliše. Koniec filmu ma dosť sklamal pretože bol ako vystrihnutý hollywoodsky Happy End .Ale inak to bolo celkom milé, tak na 75%.

Syriana (2005)

Inteligentný film s dobrou atmosférou a obsadením, nie však pre bežného diváka. Už od začiatku príbehu sa začínate strácať v spleti mien situácii a náročnej rétorike. Film aj téma je kvalitne spracovaná a ma myšlienku ale chybou je, že je určený len užšej skupine ľudí znalej danej tematiky. Nemôžem povedať, že by som sa bol nudil ale dvakrát pútavé to tiež nebolo a preto je to za ***.

Těžká váha (2005)

Film o páde a vzostupe boxerskej legendy počas hospodárskej krízy, kde človek neprišiel len o peniaze ale aj o dôstojnosť. Skvelý Russel Crowe v roly J.J.Braddocka, ktorý povstal z vlastného popola ako fénix aby sa znovu postavil na vrchol. Zápasy v ringu sú natočené veľmi prehľadne, svižne a napínavo a hlavne vo finále priam cítite ten pot, krv a príjmate údery od súpera rovnako ako samotný Brradok. Bieda a snaha nestratiť vlastnú rodinu a dôstojnosť počas ťažkých časov veľkej krízy je tiež stvárnená na dobrej úrovni. Najlepši boxersky film spolu s Million Dolar Baby.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Skvelá prvá séria, nápaditá, dobre obsadená a zahraná, napínavá a pútavá .... proste všetko čo by mal seriál mať aby vás dokázal, každý týždeň na necelú hodinu prípútať k obrazovkám televízora (monitorom počítača). Hrdinov seriálu si rýchlo zamilujete (poprípade znenávidíte) a aj keď kostra seriálu pozostáva z exponenciálneho nabaľovania problémov jeden na druhý, neskutočného zamotávania zápletky a následného riešenia problémov v poslednej možnej sekunde, nemôžete inak ako hltať každý Scofieldov dokonalý plán. To všetko naneštastie platí len pre prvú sériu. V druhej sérii už to komplikovanie začína unavovať a tretia začína byť vykrádajúca samú seba aj keď v novom prostredí. Ak však prístúpite na danú hru aj napriek určitým výtkam sa budete stále dobre baviť. Tu však prichadzame k 4. , poslednej a zároveň najhoršej sérii. Prvých 10 dielov je relatívne pozerateľných a idúcich v duchu už spomenutých zásad (je celkom zajujímave vidiet prácu reorganizovaného tímu) no zásadným zvratom v nejakom 12tom dieli to ide rýchlo do .... nedá sa inak .... do sračiek. Zápletka sa komplikuje do takej miery až to záčína isť proti logike serialu a v podstate logike vôbec. Jednotlivé odhalenia, zvraty a plány už nenadchýňaju, nebavia ba priam znechucujú. Tu si naštastie tvorcovia uvedomjú, že niečo nie je v poriadku a prinášaju dôstojný koniec série v podobe posledných dvoch dielov. Záver bol možno až príliš emotívny, ale solídne spracovaný a nemôžem povedať, že by mnou nepohol :). Dovetkový film Final Break bol na moj vkus trochu redundantný (zaver 22 dielu bohato postačoval, nie vždy musí byť všetko odhalené), ale zato sa vracal k prvotným koreňom seriálu (taktiež s dobre spracovaným koncom) , takže nemám nič proti.

V pasti (2005)

Na začiatku som mal divný pocit. Vyzeralo to mierne priehľadne, ale značným dejovým zvratom sa to nahle zmenilo a film naberal na obrátkach. Ellen Page v úlohe krutej, vyšinutej a genialnej "lovkyne" pedofilov (až z nej ide strach). V tom však tkvie zakladný kameň úrazu ktorým je až prílišná genialita hlavnej hrdinky. Je tažké si predstavit, že by toto dokázala dospelá žena (hoci je nepopierateľným faktom, že také určite sú) ,ale na neplnoleté dievča to je už hodne silné kafe. Až na tu trošku nereálnosti však celkom podarený Psycho Thriller. 70%

Vražedná čísla (2005) (seriál)

Celkom zaujímavý seriál s dobrým nápadom a so sympatickým obsadením. Ako je však zvykom, je aj tu (aspon teda pre mňa) jedno veľké ALE. Už po pár dieloch ma začala iritovať skutočnosť, že FBI je tu vykreslená ako skupina ľudí neoplývajúca zakládmi logického myslenia. Veľakrát aj na banálne problémy riešiťelné sediackym zozumom potrebujú matematika, ktorý im to hodí do vzorcov a ponúkne zázračné riešenie. Načo je nám FBI stači tucet matematikou, ktoý vyriešia každý zločin. Príliš prekombinováne, kďe pri niektorých situáciach mi bolo vyložene do smiechu. Na spestrenie nudného poobedia však postačujúce.

Záhada Bermudského trojúhelníku (2005) (TV film)

Tento film som pozeral v televizii. To znamená 4 hodiny nepretržitého sledovania. Možno preto to vyšlo tak zle. Nepopieram sľubný začiatok s dobrou mystickou atmosférou, avšak ten sa v polke flmu (možno aj skor) vytráca s prvýmy odhalenými skutočnosťami ohľadom trojuholníka. Potom to už začína byt prehnané (pravdu povediac aj tie vízie už boli trocu veľa). Pochováva to strašný koniec, ktorý som v skutku nečakal. Celkovo sa film dosť naťahoval a prílišne obkecával. A to zahravanie sa s časopriestorom bolo fakt na strašnej úrovni.

Zlomené květiny (2005)

Pohodový film s príjemnou atmosferou a jemným humorom. Avšak s množstvom hluchých alebo zbitočné dlhých scén. Bill Murray je ako obyčajne skvélý za, čo pridávam jednu *. Ak by boli niektoré scény skraténe(zhustené) alebo možno zahnáné viac do absurdna bolo by to super. Takto len slabšie 4*