Karate Kid (2010)

Až na záverečný turnaj je to prázdnejšie ako balíček čipsov. Ojedinele sa nájde obstojná scéna ale inak je to samá vata. Výber hlavného predstaviteľa tiež nebol veľmi šťastný, Jaden ma väčšinu stopáže skôr iritoval. To už sa mi páčila viac stará verzia.

96 hodin: Odplata (2012)

Taken 2 sa s jeho predchodcom nedá ani porovnať. Musím ale povedať, že som čakal niečo horšie. Chýba tomu údernosť a drive jednotky. To majú na svedomí hlavne scenár a akcia. Po skončení filmu mi prišlo, ako keby som videl trailer a nie plnohodnotní snímok. Príbeh a scenár je tu tak mizerný , že priam absentuje. Akcie je dosť, ale je biedne zostrihaná a tak už divák nemá také potešenie z Millsových úderových variácii. Liam sa snaží ako môže, ale sám to neutiahne. Napriek týmto nedostatkom nemôžem povedať, že by som sa počas sledovania nudil. Aj keď si už ani neviem poriadne vybaviť o čom to bolo. Slabšie 3*.

Ruby Sparks (2012)

Netradične-tradičná a nereálne-reálna romantická komédia, ktorá je tak trochu aj dráma. Prvá polovica sa rozbieha pozvolna a postupne naberá pohodovú atmosféru. Hlavne v tejto polovici sa najviac prejavuje humorná a romantická stránka filmu. Po prehupnútí do druhej polovice sa prechádza do dramatickej línie, v ktorej sa riešia morálne a vzťahové aspekty prameniace z potreby niekoho ovládať a mať len pre seba. Tu už snímok stráca na pohodovej atmosfére a stava sa (aj napriek nereálnej zápletke) viac chladne reálnym. Finále,sa ale obracia na tradičnú romantickú nôtu, ktorá mi aj napriek tu spomínaným výčitkám vôbec neprekážala. Príjemné prekvapenie, ktoré mi dosť pripomenulo môj obľúbený Stranger Than Fiction. Lepšie 4*.

Méďa (2012)

Evidentne som tu v menšine ale ja som sa väčšinu filmu celkom nudil. Mimo humoru (ktorý u mňa absentoval) na filme nie je veľa zaujímavého a preto nejde viac ako 2*. Záverečné predtitulky však milo potešili :).

Láska bolí (2011) (seriál)

Prvý diel bol fakt super, plný humoru a príjemnej atmosféry a zaujímavých situácii. Naneštastie nasledujúce diely už poľavujú na humornej stránke a aj tá dejová občas stráca na invencii a sem tam pomrkáva po klišé. Stále je to celkom príjemne a človek sa aj zasmeje, ale už to nie je rovnaká latka, akú nastolila prvá epizóda. Slabšie 4*.

Skyfall (2012)

Po kritikách a recenziách musím priznať, že som celkom sklamaný. Film ma ničím nenadchol a celé jeho trvanie sa u mňa niesol na jednej vlne bez výraznejších výkyvov. Akcia ma nestrhla a finále ma viacmenej sklamalo. Možno je to tým, že táto bondovka by sa chcela zaradiť k jej klasickejším súrodencom, ktorých fanúšikom som nikdy nebol. Odhliadnuc od vyššie spomenutého po remeselnej stránke je všetko v poriadku. Pre mňa ostáva naďalej top bondovkou Casino Royale a kedže tomu som dal 4*tu musím ísť na 3* (70%).

Machete (2010)

Štýlovo natočená megakonina.

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Jediné, čo je na filme zaujímavé, sú zápasy. Tie su prehľadné dobre zostrihane a so skvelou choreografiou. Zvyšok je iba šedý tmel obohraný viac ako internacionála.

Zvuk hluku (2010)

To bol teda úlet. Prvá polovica, a teda prvé dve výystúpenia boli zaujímavé nápadite a pobavili. Potom to, ale začne ísť z kopca. Začne sa rozvýjať dej, ktorý tam v podstate nie je a ja sa márne snažím hľadať nejakú hlbšiu pointu. Teda ona tam zrejme aj niekde je, ale zabíja ju absurdita a nedopracovanosť prevedenia. Druhú polovicu prečkávam so značnou dávkou nudy a pri záverečných titulkoch mi na jazyku ostáva len otázka ... O čom to vlastne bolo !?