Toni Erdmann (2016)

Solídne sklamanie. Na tak pozitívne ohlasy som čakal oveľa viac, ako sa mi vo výsledku dostalo. Hlavný problem je premrštená stopáž s ktorou ide ruku v ruke značné množstvo hluchých alebo nezaujímavých momentov (aspoň teda pre mňa). Film si nedokázal udržať moju plnú pozornosť a miestami celkom nudil. Určite má aj svoje dobré momenty, ale nie je ich až toľko alebo nie sú až tak silné aby sa to prehuplo na 4. Chcelo by to prestrihať aspoň o takých 30-40min.

Noc v New Yorku (2014)

Trošku pomalší rozjazd, kde chvíľku trvá kým si k ústrednej dvojici začneme budovať sympatie, ale stojí za to si počkať. Veľmi príjemne, civilné a nenútené. Obom to spolu svedčí a cítiť medzi nimi tú narastajúcu náklonnosť. Alice krásna ako vždy a Chris prekvapil ako herecky tak aj režijne. Inšpiráciu Linklaterom nejde prehliadnuť. Záver filmu presne taký ako mal byť ...

Rychle a zběsile 7 (2015)

Wow, ešte raz ... wow. Tak toto bola vážne zlátanina asi všetkého a chýbala tam už na môj veru len tá vesmírna loď. Neskutočne, veľké, hlučné, prepálené a hlavne hlúpe. Mozog som vypol už po 5 minútach (to však pri tejto sérii nie je až také prekvapenie). Čo je ale horšie je, že to bolo hlúpe a nelogické natoľko ,až ma začalo nudiť. Niekedy som sa nevedel rozhodnúť, či je to viac komické alebo trápne. Od polky filmu mi už bolo úplne jedno, čo sa deje na obrazovke. Dopozeral som to asi len koly rozlúčke s Paulom, ktorá bola pekná. Aj keď si asi zaslúžil kvalitnejší posledný film. Vlastne ani neviem za čo sú tie 2*.

Pasažéři (2016)

Príjemná oddychovka, na ktorú sa dobre pozerá, ktorá nenudí a pri ktorej si nebudete namáhať mozgové závity. Ústrednej dvojke to sekne, vizuál je vypiplaný a občas sa mihne aj nejaká ta originalita. Z námetu sa dalo, ale vytrieskať aj niečo o poznanie hlbšie. Škoda premrhaného potenciálu. 70%

Králové hor (2015)

Zábery sú fakt úchvatné a miestami sa človek až čuduje ako toto mohli natočiť s tak zdanlivou ľahkosťou. Zrazu však úžas opadá akonáhle znova zazneje hlas Jeana Rana čoby narátora. Nechápem, prečo tvorcovia siahli po niekom s tak lámanou angličtinou a nezaujímavým hlasom. Ak išlo o zvučné meno, tak už ani samotný Reno nie je taká značka ako pred rokmi a to sa vo filme aj tak mihne len zopárkrát. V podstate celá dejová línia s ľuďmi pôsobila veľmi umelo a plocho. Ako keby sa tvorcovia nevedeli rozhodnúť či to chce byt hraný film alebo dokument o orloch. Takto sa to kymáca na vratkej nôžke niekde na pomedzí. Dať do toho trochu viac emócií a hĺbky mohla to byť pecka.

Ledová archa (2013)

Prvú polovicu si to drží celkom solídnu atmosféru, má to napätie aj celkom zaujímave spracovanie s niekoľkými podarenými scénami. Dobré obsadenie tiež neurazí. To, že základ viacerých scén bol zjavne zapožičaný z iných snímkov by som vedel prehliadnuť. Je však škoda, že zhruba od polovice filmu drajvu pozvoľna ubúda v tandeme s diváckym záujmom až k samotnému finále. To sa pomocou náhleho zvratu snaží byť nečakané, ale v konečnom dôsledku pôsobí trocha silene a v záverečnej scéne až hlúpo. Napriek tomu som sa úplne nenudil a malo to viac svetlých momentov... takže solídne 3*.

Predestination (2014)

Veľmi dobrý príklad predestionation a bootstrap parodoxu. Prvú polovicu sa drží pekne pri zemi v podobne komornejšej drámy s prvkami sci-fi a podmanivou príbehovou líniou, aby naopak v tej druhej naplno udrel na nôtu cestovania v čase a už spomínaných paradoxov. Jednotlive rozprávačské prístupy si u mňa neprotirečili, ale naopak pekne dotvárali celok. Napriek preskokom v časových líniách je film z časopriestorového hľadiska konzistentný a neprodukuje vážnejšie rozpory. Pre milovníkov podobne ladených sci-fi príjemné prekvapenie.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Má to nápad, skvelú réžiu a kameru, dostatočne zvrátený humor, akciu a hlavne poriadne gule. Vo veľa veciach to pripomína kick-ass , ale zároveň ho updatuje, čo sa týka technickej zručnosti (hlavne ak ide o akčné scény), nápaditosti a celkového posunutia hranice korektnosti. Film sa neberie vážne ("This is not that kind of movie”) takže ho tak nemôžme brať ani my. Pri hodnotení ako žánrovky si zaslúži 5* so skvelou zadnicou ... ehm ... bodkou na záver.

Popelka (2015)

Príjemná hudba , krásny rozprávkový vizuál, pohodová nálada a hlavne roztomilá Lily James, ktorá to celé utiahne takmer sama. Celé to pôsobilo veľmi sviežo a nenútene aj napriek tomu (alebo práve pre to) , že sa tvorcovia nesnažili upravovať alebo modernizovať predlohu. Veľmi milé prekvapenie.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Audiovizuálne orgie, dokonalé po technickej stránke. Plné nápaditých detailov, ktoré však môže bežný človek občas dlho predýchavať. Nadupaná akcia, ktorá ma drajv aj gule. Proste dvojhodinová adrenalínová naháňačka, na ktorú je radosť sa pozerať. Jediná škoda je, že je to dosť braindead zábavka. Mať to hutnejší príbeh ... oprava, akýkoľvek príbeh bola by to bomba.