Poslední pevnost (2001)

Skvělý psychologický souboj odsouzeného generála s vojenským teoretikem, jenž řídí věznici, kam byl slavný generál poslán odpykat si svůj trest. Výborný Robert Redford v podle mě velmi podhodnoceném dramatu. Brubaker to sice není, ale pokud můžu, pokaždé se v televizi na Poslední pevnost rád podívám.

Vlci (1981)

Jak už zde zaznělo - časté pohledy z vlčí perspektivy začnou lézt po chvíli na nervy, ale jinak jsou Vlčí lidé/Vlci celkem povedeným hororovým thrillerem. Moc akce nečekejte, ale atmosféra je solidní a na noční scénu s vlky na autě také nejde jen tak zapomenout.

Dětská hra 2 (1990)

Prakticky totožná kvalita, jako u původního filmu. Chucky je zde možná ještě vynalézavější, než v jedničce a hororově komediální koktejl je zde k potěše diváků opět skvěle namíchán. Silný dozvuk osmdesátek.

Záhada hlavolamu (1993)

Celovečerní snímek ZÁHADA HLAVOLAMU sice nedosahuje výjimečných kvalit svého černobílého seriálového předchůdce, ale zase o tolik za ním nezaostává. Líbí se mi neokoukané herecké obsazení a podmanivá hudba Petra Maláska či charismatický hlas vypravěče Petra Čepka, dodávají filmu opravdovou působivost.

Země policajtů (1997)

Nadprůměrná kriminálka Jamese Mangolda s opravdu HVĚZDNÝM hereckým obsazením. Sylvester Stallone v dosti netypické roli nedoslýchavého (a mírně nakynutého) strážce zákona.

Tom Horn (1980)

Jeden z nejdrsnějších a nejstylovějších westernů všech dob. Ne snad pro nějakou brutalitu či potoky krve, ale pro celkové vyznění a syrový závěr. Filmová rozlučka legendárního Steva McQueena, který už se bohužel premiéry filmu nedožil.

Pozemšťanky jsou lehce k mání (1988)

Jako kluk jsem měl tuhle sci-fi komedii rád. Naprosto pohodová oddychovka a 80. léta ve své nejryzejší podobě. Od A do Z. A se skvělým hereckým obsazením.

Rychle a zběsile (2001)

Začátek nekonečné série, který ještě snesl určitá přísnější měřítka, ale už tady je několik záblesků toho, kam se další díly asi budou ubírat. Tohle je však ještě slušná zábava s drsňákem Dieselem v hlavní roli.

Kouř (1990)

Podle mě dodnes nejzajímavější film Tomáše Vorla. DJ Arnoštek!

Addamsova rodina (1991)

Velice vtipná, černo černá (až burtonovská) hororová komedie Barryho Sonnenfelda (např. Muži v černém), která dostala ještě zdařilé pokračování a pak několik nepovedených remakeů.