Pasažéři (2016)

Vizuálně velice povedený sci-fi film s hvězdnou hereckou dvojicí a slušným příběhem, který je plný zajímavých nápadů. První polovina je lepší té druhé a nebýt to tolik sladké, byl bych ještě spokojenější. I tak kvalitní a nadprůměrná zábava.

U pěti veverek (1944)

Jako vždy dobrosrdečný Jindřich Plachta v povedené prvorepublikové komedii. V menších rolích spolu opět hrají Ladislav Pešek a Jan Pivec, kteří pobavili už v Hotelu Modrá hvězda.

Rodinné trampoty oficiála Tříšky (1949)

Kdo spí, ten krade! Až na tu bolševickou, dokola zpívanou Carevnu, kterou jsme ještě nuceně stihli v první třídě základní školy, podařená oddychová komedie s výborným Sašou Rašilovem. Léto a venkov zklamat nemůžou. Vždy se rád mrknu.

Pojďte pane, budeme si hrát (1965) (seriál)

Mohl bych chválit neotřelé a originální animace, legendární znělku, nadčasový humor i fantastický dabing pánů Rudolfa Deyla ml. či Františka Filipovského. Ale to by bylo zbytečné. Já jen napíšu, že na těchto dvou vykutálených medvědech jsem v 80. letech u televize vyrůstal a tak mají vysoké hodnocení jisté.

Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)

Československý herecký all stars team, režírovaný seriálovým bardem Františkem Filipem. Skvěle vystihnutá atmosféra neveselé doby i staré Prahy a důkaz (vzniklo pouze pět epizod), že kvalitu kvantitou nikdy nikdo nenahradí.

Police Story (1985)

Tolik rozbitého skla v jednom filmu jsem ještě neviděl. Parádní akční jízda!

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Nádherné záběry americké divočiny, skvělé ústřední herecké duo a syrový, krvavý příběh, to jsou pro mě hlavní trumfy tohoto filmu. Zároveň je ale REVENANT příliš dlouhý a rozvleklý, abych mu mohl ještě jednu hvězdičku přihodit. Ale filmařina je to výborná a DiCaprio opět vynikající. Třeba příště.

Smrtící epidemie (1995)

Po letech jsem se dnes na tohle skvěle obsazené Petersenovo drama v televizi podíval a musím uznat, že neztratilo nic ze své naléhavé působivosti. Stále aktuální téma. Jen mě při sledování filmu napadlo, jak by asi tuto situaci v našich končinách řešil neomylný manažer Andrej Babiš a kolik by během těch pár dnů vyměnil ministrů zdravotnictví? Best in Motaba!

Ben Hur (2016)

Proč si někdo myslí, že jedenáctioscarový snímek BEN HUR (1959), který je dodnes na čelních příčkách všech filmových encyklopedií a patří mezi nejlepší historické filmy všech dob, potřebuje remake?