Chobotnice (1984) (seriál)

+ II, III, IV. Velké překvapení po 17 resp. 22 letech: Ono je to vážně velmi dobré...Vývoj postavy v jediném velkém příběhu zachycený v pětadvaceti či kolika dílech filmu/seriálu: Unikát. Musím mrknout na pětku, u které jsem coby adolescent zřejmě skončil - a pak se uvidí, zda jít dál.

Kalamita (1980)

Když ona je tak kousavá.... jenže vždycky bystrá pozorovatelka. Mám tenhle její film rád, slušně graduje.

Veselé Velikonoce (1984)

Doprdele, Lautnere, Ty ses s tím Sardem snad zbláznil!!!, říkal jsem si prvních 10-15 minut. Jenže ona se ta strašná parta, která to tam rozjela, nedala nedokoukat.

96 hodin (2008)

Najít, zastřelit, získat indicii. Najít, zastřelit, získat indicii. Dvacekrát opakovat. Poté najít, zastřelit, odvést dceru domů. Sorry, ale uměl se slušně prát, celkem rychle střílel a šel vážně nekompromisně vpřed. Takže proto ta třetí hvězda.

Zrození Planety opic (2011)

S.W.A.T. si nevzal optimální výzbroj a munici. San Francisco hrálo hezky. Kýč o lidských opicích a opičích lidech. Celkem to šlo.

Kabaret (1972)

Nic proti: (ne) zvolil :-) jsem špatně žánr.

Drive (2011)

Čistá krása ryze filmového vyprávění. Ježišmarjá, jak já mu rozumím... Nemůžou lidi občas prostě držet hubu...? Filmová událost roku.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Zhlédnuto asi desetkrát. Poprvé v kině jsem z toho byl rozpačitý, akce mi přišla nepřehledná a nerealistická (Skinnies padali jako hrušky... Jenže ono to takhle při střetu různých civilizací chodí....) No a pak Greengrass rozsekal film na klipy a rozkmital kameru, takže z dnešního pohledu je vše podáno jako na talíři. (No a taky jsem si zahrál CM:Shock Force....) Pohledy na kolonu Humvees doprovázených Jestřáby s Rangers a Little Birdy s Deltou nenechají chladného žádného fanouška žánru...Hudba... A pak ty děsivé konce... Sizemore zjevně zaujal výkonem v Ryanovi, Scott se rozhodl z něj vymačkat ještě víc a povedlo se. Fantastický Fichtner.

Elitní zabijáci (2011)

Zvláštní kombinace debilní zápletky, nevěrohodné motivace postav, "figurinovitosti" jiných (Strahovski, šejk) a prázdných dialogů s technicky dobře zvládnutou akcí a přitažlivostí hlavních charakterů (Owen, De Niro, částečně Statham). No a ta auta mého mládí.... :-)