Ocelová pěst (2011)

S hrůzou jsem zjistil, že sedím v kině na dabovaném filmu. Dav dětí kolem mě také nevěstil nic dobrého. Prvních dvacet minut bylo zralých na odchod. A pak jsem si říkal - doufám, malej, že z toho sajrajtu na vrakovišti taháš něco zajímavého. A skutečně: Chlapci rozhýbali Atoma a s ním celý film. Film o neživých a živých bojovnících, kteří dostávají do držky a vždycky se zvednou na nohy. Scény, kdy Atom stínuje malého kluka při tanci a velkého kluka při boxu, patří k tomu nejdojemnějšímu, co jsem kdy ve filmu viděl.

Sedm (1995)

Mělo by se mi to líbit, ale nelíbí se mi to. Pořád přemýšlím, jestli jsou moje myšlenky nad tím filmem moralizující, nevěcné, příliš plné emocí a vždycky se vrátím tam, kde jsem začal - nemám ten film rád. Samozřejmě, jako každého mě jaksi zvráceně přitahuje svinstvo, děs, hrůza, bolest a nemožnost (z)vrátit věci zpět. Ale k tomu, abych si film oblíbil, mi to nestačí, a to dokonce ani když pořád prší, ani když se jeden z detektivů chystá do důchodu, ani když je druhý o dost mladší a labilnější, ani když je tam Freeman v roli moudrého hlasu v pozadí či popředí.

Unaveni sluncem 2: Odpor (2010)

Já nejsem Michalkovův uražený fanda, takže to tu klidně napálím čtyřmi hvězdami a kašlu na to, že je to jiný film než jednička. Ostatně v jedničce jsem si užíval právě nejvíce scén typu "cvičení civilní obrany" a nebralo mě tolik jemné rodinné předivo, které Michalkov nenápadně utahuje divákovi pomaličku kolem krku, aby v závěru pořádně škubnul. (Mě probralo až to škubnutí.) Takže díky za působivé historky z Velké vlastenecké.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Do televizního hlavního vysílacího času dorazila pravidelná suše vtipná klubová zábava. Pozoruhodné. Jeden z drobné hrstky seriálů, při jejichž sledování nemám pocit, že mě mají tvůrci za imbecila.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Něco jako Ženy v pokušení, ale horší. Jedna hvězdička za soundtrack, Kotkova Kasparova a výkon Ondřeje Sokola. Řečeno parafrází klasika: Vám se ten film jako líbil, paní Nellis....?

Bournův mýtus (2004)

Mohl bych mít v nejoblíbenějších i trojku. Je to celkem fuk. Mám-li však volit, konzervativně vybírám dvojku - kolotoč záběrů ve trojce už fakt někdy nestíhám a s přibývajícím věkem to bude jen horší.

Borsalino a spol. (1974)

Deray je vážně úchyl :-) Nápaditý konec. Stylové, ovšem tentokrát poněkud ploché. Milovník sérií si nevšiml, že jde o dvojku a tak měl úvodní scénu za vtípek - trapas. No tak ještě tu jedničku. Mimochodem, komouši nám v dabingu na začátku připravili povídání vypravěče o spolčení reakce s nacisty. Hádejte, co se říká místo toho v originále? Nic.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Film táhne dopředu autentický malý Furlong. Skvělá Hamilton v nejdůstojnější ženské roli v akčním velkofilmu v historii. A fenomén Schwarzenegger, svalovec s obrovským potenciálem pro nadsázku, nadhled, vtip.