Wonder Woman (2017)

Gal Gadot v roli amazonky z feministického ostrova mi přes dvě dloouuuhéé hodiny ukazovala hollywoodskou rutinu ala DC Comics. Každý hezký herec si v současnosti může vybrat svůj komiksový charakter a příjem penízků z nové ságy je stoprocentně zaručen, ať to dopadne jakkoliv. Standartně prvním klišé je záchrana hezounkého pilota, který amazonku okamžitě informuje o hrůze 1. světové války, kdo je ten zlý, a že děti se neplácají z hlíny. Vzápětí nastupují dvě jediné pózy, které bruneta předvádí celý film. První bojová póza s vykroucenými rameny kamsi do nelidských úhlů. Druhá, zmatená, budoucí občanka britského království po lobotomii. Němci mluví anglicky a akční scény tradičně hnědé, až mi to páchlo skrz televizi. Bezpečně víte, co je ještě hrané, a co je už jen grafický program. Nevím jestli se tvůrci rozhodnou na další sólo Wonder Woman, mě zde ale Gadot bohužel přesvědčila, že by jí to více slušelo po boku dalších supr hrdinů jako přívěšek a obávám se, že k tomu samozřejmě brzo dojde. 50%

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Příběh skutečného muže nezdolného víry a sebeobětování v nuceném zlu, si vzal pod jistou režisérskou taktovku Mel Gibson. Z první hodiny láskyplné romance, pomalu přejdete do brutální válečné vřavy, která vám otevře klapačku a nenechá vás dýchat dříve, než do prvních řádků konečných titulků. 85%

Bořiči mýtů (2003) (pořad)

Všechno, co ste si kdy přáli vyzkoušet, ale nemáte na to. Jamie s Adamem vám vše vřele ukáží. 85%

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Charisma a obrovsky inteligentní nadhled borce, který táhne tento formát už velmi dlouho a doufám, že jen tak neskončí. 90%

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Spolu s ním obdivuji i kameramana na co všechno, při překonávání přírodních překážek, musí mít koule. Vím, že je to show a občas i hnus, ale to nic nemění na tom, že Bear je prostě hovaďák. 90%

Kulový blesk (1978)

´´zadní stěrač zvenčí, na to už přišli, ale otírání zevnitř, mám jenom já´´ :D

Pravidla lži (2006)

Sedláčka jsem paradoxně zkouknul od nejnovějších po nejstarší a musím se zeptat, ´´co se stalo, že kvalita s léty ubývala?´´ Spolu s Muži v říji je tohle skvěle napsané a poskládané. Navíc velmi neobvyklé téma a prostředí, kam se nechodí za odměnu. Připomenu nádherný proslov při rozlučce jednoho z členů komunity...do života ti stačí tři věci, abstinence, pokora a láska. 75%

Muži v říji (2009)

Příjemně nenucený náhled do jedné jihomoravské vesničky bez silničky. Autor se snažil dosáhnout něčeho na pomezí formanoviny a menzeloviny a i když na své slavné předchůdce nedosáhl, autentičnost figurek je velmi povedená. 70%

Božská relikvie 2 (1991)

Spolu s jedničkou je to dosud nepřekonaná klasika z dětských let, tolik akce a dobrodružství. Kolik já toho tenkrát doma rozkopal po vzoru Jackieho Chana. 90%

Tenkrát na východě (2000)

Parťáka Jackiemu může dělat jakkoliv velká americká hvězda. Stejně bude vypadat vedle šanghaj štírka jako amatér, co nic neumí. Skvělá odpolední oddychovka. 70%