Vlastníci (2019)

Divadelní předlohu neznám. Ve filmové podobě jsem dostal, co jsem čekal, přesná imitace českého čecháčství zavřené v jedné klasické zasedačce. Tereza Ramba nádherně vedla partu sousedů nesousedů. A pokud se to někoho z diváků dotklo, bude to asi tím, že se z vybraných charakterů poznal, že? :) 80%

Prst na spoušti (2016)

Strohý dokument jako jsou protagonisté a jejich neochvějná víra v Alláhův fatalismus. Jak by řekli oni, pro nevěřící je nemožné pochopit, proč jsou tak oddaní a proč dokáží potlačit základní lidský pud sebezáchovy, vše otáčí a s radostí vstupu do muslimského nebe nechávají své pozůstalé tváří v tvář v nikdy nekončící svaté válce. Každá doba a každá forma vládnutí má svá pro a proti, nezlobte se na mě, ale kdo dohnal manipulaci společnosti, týrání a sebeobětování k dokonalosti? Náboženství vedené lidmi.. 75%

Melancholie (2011)

Vzrušující představa, kterou je Melancholia prosycena od začátku do konce...nikdo tam nahoře není, nikdo nám nepomůže. Miluju tu zoufalost kombinovanou s vrcholným rituálem moderní lidské společnosti. 90%

Já, robot (2004)

Recyklace starých zákonů robotiky od Isaaca už je dnes ta tam. Dnešní filmoví roboti a androidi jsou mnohem vyspělejší a uvěřitelnější, navíc z nich jde fakt strach. Will hrál dobře týpka nad věcí jemu to sedí, bohužel svět, do kterého ho Alex Proyas vhodil už tak uvěřitelný nebyl, moc sterilní, moc digitálního hnoje bez života. 55%

3 from Hell (2019)

Úlet do lascivní filmařiny okořeněné tupým násilím beze smyslu a neustálým kamerovým ukájením nad Sheri Moon. Bill Moseley jako hipí-Manson mě neutáhl. Lunapark s kapitánem Spauldingem byla jiná káva, kde jsou ty časy.. 25%

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019) odpad!

Mačochistická blbina o přeměřování ptáků dvou nabubřelých mlátiček ještě stále nedosáhla vrcholu. Vůbec nechápu, čím chtějí tvůrci pomoct světu s filmem, ke kterému vám stačí půlka mozku. Ani vykulená Vaneska s prodlouženými řasami ani můj ´´oblíbený´´ Idra z futuristicko-transformátorového světa, nebo co to bylo, nepomohl. Jeden z těch filmů, kterému i v jeho naprosté a odporné jednoduchosti nerozumíte. Paul Walker se zase v hrobě otočil... 10%

Kde je moje tělo? (2019)

Niterné, oduševnělé, smutné, životně pravdivé do nejmenšího detailu. Citlivý příběh kluka, který si ve svých vzpomínkách nahraných na kazeťáku, tak strašně přeje ošálit osud. Animák, který vás dojme k slzám pokud jste správně naladěni duševní hloubkou a dostatečnou citlivostí. Jednoznačný vzkaz... važte si všeho, co máte a nepřestávejte bojovat... 85%

Velký šéf (1969)

Má to punc praštěných komedií ze sedmdesátek, bohužel film je komponován i současně jako velkofilmová a výpravná loupež s mnoha většími postavami, ve které se Niven, Bourvil, Belmondo, Wallach a jejich gagy roztříští a schovají v trapném ohňostroji. Kdo ale zasvítil jako hvězda na nočním ledovém nebi pro lačné oko mužů, okouzlující Silvia Monti. 65%

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Svou dobou parádní dobrodružná jízda se skvělou hudbou a atmosférou velmi podobné hře, kterou jako bývalý herní závislák mohu posoudit. A hle Lara má prsa a pak že to nejde. 75%