Marketa Lazarová (1967)

Křivé duše, křivé tváře, temná doba středověku přináší hlad, bídu a chtíče nejrůznějšího násilí schované umě za nejdokonalejší lidský vynález ***BŮH***. Ve jménu jeho můžeš konati, co tě napadne. Markétka v podání krásné Magdy už je jen svítivý kamínek jinak v odporně smradlavé žumpě podivných, žvanících figur bez zubů a charakteru. Příběhem mě v dnešní době ani tak nenadchl jako spíše zvolený vizuál v obrazových kompozicích, které působí na dobu 65-67 až nadčasově. 70%

13 (2010)

Géla Babluani má rozhodně až nezdravě rád ruskou ruletu míchanou s velkým tvůrčím sebevědomím. Jinak nevim, jak si vysvětlit tuhle podivnost a obsadit ji plejádou známých tváří. Chudým scénářem počínaje, předvídatelností konče o tom, kdo ten brutální rozstřel vyhraje. Elektrikářů je jako hnoje. 40%

Alfa (2018)

Pohádkově romantická představa nádherné a kruté planety Země v dobách, kdy žít byl boj a mít psa vzácnost. Tehdy ještě vlka. Schválně se mrkněte dnes, co na vás čumí z pod polšťářů na gauči za podivnou, chlupatou, přešlechtěnou kouli. Objektivně hezoučké, však subjektivně moc studiově čisťounké bez kruťejšího survival módu na dobu před 20 tisíci lety. 65%

UFC Fight Night: Blaydes vs. dos Santos (2020) (pořad)

Bohužel tenhle konkrétní zápas se fakt nepovedl, nevim co se stalo v hlavě nebo co mělo být za plán, protože ten distanc, který držela dva a půl kola od Kish nechápu. Tohle nebyl boj o smlouvu. Přesto všechno díky. ✊🇨🇿Zřejmě poslední představení ´´veteránky UFC´´ Lucie Pudilové. :/

Terminátor: Temný osud (2019)

Ocelově čistý a svěží vpád do terminátořího světa. Babička Linda vše zvládá s bravůrou profesionálního zabijáka v perfektních letech. Arnold přihazuje svoji neoddělitelnou součást a s roky přidává životní nadhled v jinak vážném světě špatně zvolených záclon do dětských pokojíčků. Spolu s kráskami Davis a Reyes čelí nové hrozbě a boj o nejistou budoucnost opět začíná. Pěkně vygradované a skvěle trikově vybavené, překvapivě příjemný ryzí akčňáček, který překonává i předcházející šedé kolegy. 75%

X-Men: Dark Phoenix (2019)

No to je hanba. Nasa lítá v těžkotonážních raketoplánech s obrovskými palivovými nádržemi za miliardy od daňových poplatníků a přitom Xavier soukromník a škrt má k dispozici lehkou stihačku, která sveze 10 lidí na oběžnou dráhu do 2minut. Tradiční marvelovské máchání rukama tentokrát více prokecané s méně akcí a s málo záběry na latexový zadek Jennifer Lawrence. Ani ty mimozemšťany schované do lidí moc neukázali a to já nekompromisně trestám! 45%

Stan a Ollie (2018)

Snad jedinej film, který dává čest památce svojí vlastní laskavostí a jedinečně přesnému vizuálnímu zosobnění dvou neoddělitelných komiků. Coogan s Reillym jako by jim z oka vypadli, parádní výkon. 75%

UFC 246: McGregor vs. Cowboy (2020) (pořad)

Viděl jsem pouze main card a jako divák musím konstatovat, že to byl velice průměrný turnaj nahajpovaný pouze irským šampionem. Za 40 vteřin TKO a uvidíme jestli si McGregor sáhne v budoucnu i na welter titul, pak už to fakt může se slávou, kterou nikdo jinej v UFC nedokázal zabalit do důchodu. :)

Zajatci času (2017)

Zajímavý nápad s časovou dírou v zemi, bohužel s né moc dobrou výpravou a zbytečně a hloupě ukecanými herci v laciném kabátku. 25%

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Na neustálé sledování kvízu od 97 roku musíte být nejspíš trochu autistou, jinak je jeho úspěch korunován dobou vysílání Čt. Aleš Zbořil s Machourkovou jsou skuteční držáci televizní soutěže. Jedni z mála, co u pořadu opravdu zestárnou, když vynechám Saskii Burešovou.