Grand Prix (1966)

Na doporučení kamaráda, fandy rychlých kol, jsem shlédl tuto slavnou věc o Velké ceně. V podstatě až teď si uvědomuji z čeho vlastně současné závodní filmy čerpají inspiraci. Vymyšlení jezdci v tomto případě splnili účel riskujících bláznů a častokrát velmi rozháraných osobních životů, jakožto jejich skutečných předobrazů. O to hlavní se ale postaraly úchvatné záběry opravdových závodů z téže doby. To dává filmu vyjímečnou autenticitu Formule 1 sedmdesátých let, na kterou je nejen pro motofandu přijemně nostalgické koukat či jen poslouchat zvuk 300 koňových raket z tehdejší doby. 80%

The Mandalorian - Kapitola 4: Útočiště (2019) (epizoda)

Celý popisek dílu v obsahu se pro většinu, nedej bože pro těhotné nebo matky s malými dětmi, smrsknul na neposlušného zeleného skřítka starwars nestarwars, bez něj to nepůjde a Jon Favreau si to určitě vážně uvědomil. :)

Lovec policajtů (2001)

Steven nakráčí houpavou chůzí do policejní přednášky, aby vzápětí jediný nahradil elitní komando a sestřelil ruční bouchačkou samotný vrtulník ovládaný teroristy. Místo pochvaly sklízí samé smutné smajlíky a vše vyvrcholí vtipnou scénkou naprosto nezvládnuté pracovní náplně jako dopravák na křižovatce. Kdyby mohl zláme tam ruce a nohy všem, co jen zkusili nervózně zatroubit. Film je střihem nezničitelného aikidisty a našlápnuté energické akce 80´ pecek. Navíc je vše okořeněno vděčným tématem ´´nečekaných´´ obratů, černošského smyslu pro drogovou zločinnost a zkorumpovaného kde koho, možná i filmového štábu. Jeden z lepších kousků. 70%

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Jedním slovem zklamání, tak utahanej seriál jsem ještě neviděl. Kdyby mě někdo hodil na stůl pilotní epizodu tak jak byla zde. Normálně bych s ním vyrazil dveře. Ve vší slušnosti jsem první sérii dokoukal v doufání, že se někde pohne vzduch a hle nic tam ani tady. A to se přiznám, že jsem si snad poprvé pustil přehrávač na 1,5 rychlosti navíc, aby mi u toho neupadla hlava nudou. Nejzajímavější událost první série, smutné zjištění jistého nazi důstojníka o svém synovi, thats all. No more. uff

The Mandalorian - Kapitola 3: Hřích (2019) (epizoda)

Sorry spoiler!! Kdyby se pro něho Mando nevrátil, nikdo by mu to nikdy v životě neodpustil !! A Jonovi Favreauovi taky ne! :)

Jak si nepodělat život - Až budou krávy lítat (2019) (epizoda)

Jak vás může dojmout nedělní epizoda z nového seriálového cyklu? Může a hodně pokud oceníte příjemný televizní projev s parádním výběrem hudby, který dává pocit mnohem větší hodnoty než kdejaká věc od komerčních kolegů. Skvělá a nádherná Eva Hacurová a vlastní zkušenost s nadváhou, která mi nezařídila zrovna šťastnou pubertu, vlastně se mi tam z jedné scény stala hodně podobná situace. 85%

Trabantem Jižní Amerikou (2014) (seriál)

Přesně s tímto počinem vystihuje Dan opravdové retro survival dobrodružství, starý dobrý auto z plastu s motorem, kterej uneseš v rukách, spousta problémů a spousta nezapomenutelných míst na konci světa. Něco jsem též nacestoval, ale tady jsem taky ještě nebyl. :)

Rány (2019)

Filmově a nápadem chválím, neotřelé herecké tváře. Celým snímkem rezonuje temná atmoška, která vás zavede na podivnou cestu barmana do tunelu lemovaného šváby, aby vám skrze broučky nastínil cosi odporného v nás samotných. Strašná škoda v náznacích, přál jsem si být na konci šokován a zhnusen. Mysteriózní téma ran se mělo více rozvést či pustit se vší vnitřní sekrecí do očí zmrzlého diváka. 50%

Černý zabiják (2013)

Náhodou zastihl v TV a neuvěřitelně mě to v noci vytočilo, spousta událostí o kterých jsem nikdy neslyšel. Jak se vůbec člověk opovažuje tohle dělat, dokážou vnímat city a bolest stejně jako mi. Co lidé honící se za mamonem a slávou ve formě aqua parků čekají? Že jim bude tento vrcholový predátor moří skákat jak pejsek?? Lidé, kteří se stali obětmi útoků nějakým zvláštním způsobem nelituji i když měli to jen práci a opravdový tvořitel těchto parků by zasloužil zavřít do klece. GRRRRRRRRRR! Emotivní a autentické záběry. PRYČ SE ZÁBAVNÍMI PARKY SE ZVÍŘATY, PRYČ S CIRKUSY!!!!!!! 80%

Co jsme komu zase udělali? (2019)

Pokračování v lehké konverzačně situační komedii o pár né úplně francouzských párečcích. Je dobře, že Francouzům zůstává smysl pro humor s tímto tématem, když vidím zprávy, na předměstí velkým měst bych u nich asi nechtěl bydlet ani kdyby mi sousedem byl samotný Clavier. 65%