Černé zrcadlo - Striking Vipers (2019) (epizoda)

Učebnicový příklad až nezdravé závislosti na VR. Bohužel bude pozdě až nám to všem prodejci natlačí do obýváků. Realita zešedne jako popel mrtvých...´´Šoustal jsem s medvědem..s medvědem! Chápeš to!! ´´ 80%

Na jezeře (2013) (seriál)

Po první sérii na mne zapůsobila hlavně podivná atmosféra odvrácené strany jinač báječného světa pána prstenu, kraje světa, konce světa nebo ráje, říkejte tomu jak chcete. Pokud někdo trpí depresemi, protože jste se pohádali s nadřízeným nebo vám soused chodí na třešně nebo se vám občas cizí pes při venčení vykálí přede dveře, zůstaňte klidní. V zapadlém koutě Nového Zélandu se dějí opravdu horší věci. Minisérie působí mdlejším dojmem skrze složité vnitřní pochody zainteresovaných postav, které řeší současné či minulé životní osudy spíše nežli zmizelou dívku. Avšak poslední kousky skládačky vám hrábnou do představ o budoucí vysluněnné novozélandské dovolené s dětmi. 75%

Johnny English znovu zasahuje (2018)

K úctě výbornému komikovi už na mne jakožto dlouholetému sledovači všech možných eskapád Mr. Beana jen tak něco nezapůsobí a osobně už mi Rowan více sedne do vážnějších rolí nežli Johnny English3 vařeného z vody a z božského nevědomí možných mladých diváků, kteří ještě nemají okoukané staré beanovky. 50%

Ali ví, po čem muži touží (2019)

Tradiční emerická komedie hrající na hraně laciné sprostoty a trapnosti v ní ukryté na téma, co kdybych byla telepat. Kdyby se tam všichni tak strašně nepřehrávali dalo by se i na tu Taraji Pí Hensn koukat. Nice woman. 45%

Zlo s lidskou tváří (2019)

Dva různé pohledy tvůrců a diváka např. mě, dělí krůček od lepšího hodnocení. Zlá doba, divák si přeje být znechucen a šokován. Příběh lidské zrůdy zneužívající hezký ksichtíček s umem psychologicky-hereckým jsem doposud neznal. Joe Berlinger s Werwiem se rozhodli jít cestou hrané etýdy sériového vraha a neustálého vymetání soudních řízení a věznic, z kterých se nápaditým způsobem dostane. Film jede nervózní strunu falešného rodinného štěstí a snaží se držet diváka na hraně nevědomí a dohadů, co že vlastně ten pohledný chlapec v roli Zaca Efrona provedl tak strašného? K úctě pozůstalých od zavražděných dívek se film chová velmi slušně a nedává šanci na krvavou podívanou, z pohledu diváka, který čekal děs a zhnusení..bohužel. Nakonec se množství originálního materiálu tiskovek u soudu samo nabízí k opravdu věrně natočené kopii hrůzné americké tragédie. 65%

Godzilla II Král monster (2019)

Další a mnohem drsnější, mnohem radioaktivnější, mnohem prostě ve všem velkolepější jak nikdy předtím? Asi jo, jestli si přejete zápasy monster a digitáně hnědého nepřehledna ve spoustě tmy a ohňostrojů? Sedíte správně. Pravdou je, že samotný film od nadpozemského traileru je dosti zjednodušený a jakýsi metafyzický přesah postrádá. Monstra vylezou z děr a hlásí se o slovo. Lidští hrdinové hláškují a umírají jen pokud se sami vzdají. Rozkládající se svět lidského druhu na této planetě je smrsklý do vyječené mexické ulice. Žádné mezinárodní názory, politika či filosofování nehledejte, vše řeší Monarch v digitálních vrtulnících jakožto tahoun této nové éry přerostlých zvířátek. Pochvalu snad za původní hudební motiv z černobílé godzilly, který se tam asi 2x mihnul a roztomilé můry Monthry, při které se mi zachvěly slzavé kanálky dojetím nad krásou obrazu jejich modrých křídel. A co na to Iširó Honda? 60%

Černobyl (2019) (seriál)

Dechberoucí minisérie z HBO, tleskám se smutným srdcem oné tragické události. Nejhorší je, když si lidstvo lže samo sobě. Příroda vydrží, vezme si zpátky, co ji patří a náš druh bude součástí...RIP pane Legasov.

Úniková hra (2019)

Extrémní formu zadýchání a zoufalého křiku si teda mladá Taylor Russell nacvičila parádně, dokonce tak, že mi to po hodině lezlo na nervy. Vyhajpovaná verze únikové hry podle mě nedosáhne takového úspěchu jako Saw, ale dala by se z toho udělat minisérie pro podvečerní televizní program, která se zanedlouho stejně ztratí v davu. 60%

Dark Matter - Episode 3 (2015) (epizoda)

Zoie Palmer v roli androida je strašná, proč se musí tvářit jak ubrečenej Laurel z grotesky? Nepovedená scifi komedie. :/

Klec (2019) (TV film)

Chválím, skvělá televizní inscenace, která by se měla vysílat jako výstražný příklad proti těmto bohužel existujícím hyenám. Jiřina Bohdalová s Kryštofem Hádkem předvedli naprosto precizní a přirozené role, kterým jsem věřil vše. Osamělá bytost paní Galová bojující s akutní potřebou sama sebe společnosti a Jeník Sekora, který v zoufalství zisku peněz nabourá nejzazší hranice svého života. 80%