Krycí název Oděsa (1974)

Film sám o sobě je klasickou dramatizací a tedy z části pravdivého a z části vymyšleného děje honem za bývalými SS. Zajímavější ale nežli film je jeho pravdivý dopad na skutečného E. Roschmanna. Asi nebudu úplně přesný, protože jsem měl toto psát dříve a knihu Vypravěč od F. Forsytha jsem měl jen zapůjčenou, ale někdy v roce 1976 se promítal film The Odessa File v zapadlém brazilském městečku. Divák si po zaznění jména hledaného nacisty vzpomněl, že jeden s úplně stejným jménem bydlí v jeho ulici. Naprášil ho a služby ho zatkli. Bohužel se mu podařil útěk či vykoupení už nevím přesně. Přes řeku Paraguay se snažil na převozní lodi dostat do Paraguaye, kde tehdy členové vlády sympatizovali s nacismem. Bohužel dostal infarkt a tak zůstal ležet bezvládně na palubě. Nechtěli ho ani v Brazílii ani v Paraguayi. Po úmorném zápachu a několika hodinovém vození sem a tam ho nakonec vyložili v menší zemi. Podle pozdější identifikace zubů a amputovaného článku prstu při útěku v Evropě před spojenci se zjistilo, že tělo skutečně patří monstru z litevského tábora smrti. Zakopali ho nakonec tam, kde ho vyložili poprvé a naposled v přístavišti. 70%

Dům tisíce mrtvol (2003)

Trošku testovačka pana Roba do úchylného lunaparku kapitána Spauldinga, kde má ale vše hlavu a patu....nebo nemá? :D 60%

Vyvrženci pekla (2005)

Po jistém vypití blíže neurčitého množství alkoholu jsem uznal opravdu drsné a zároveň kvalitní filmové okamžiky v této prasárničce. 75%

Shaft (2019)

Trochu upocená kopírka funky verze předcházejícího dílu. Nová ani stará generace z rodiny pana Shafta již nezazářila. 50%

Drsnej Shaft (2000)

Celkem spokojenost, svižná akce, přesně střílející Jacskon, který neuhýbá, rasistický Bale a všemožná mafiánská individua hnijícího NYC. Pochvala za hudbu...verzi ze 71 jsem neviděl. 65%

Howl (2015)

Vynechte podivnou samoúčelnost ´´britské vlády´´ nechat celou noc požírat lidi ve vlaku kousek za Londýnem a zbude vám jednoduchá kečupem nasáklá ukřičenost. Scénář ani režie není bůh ví jak ambiciózní a tak to taky ve výsledku vypadá. Haf haf. 50%

Hele vole, kde mám káru? (2000)

Ashton se musel donutit trochu ksichtit do raploidní komedie, Seann W. Scott nemusel dělat vůbec nic. 50%

Nevěsta přes internet (2001)

Nedosolený, nedokořeněný nápad s výraznou nejistotou. Kdyby si to vzal na paškál Woody Allen dopadlo by to min. o level výš. 45%

Diego Maradona (2019)

Unikátní dokument ve své podobě složen pouze z autentických záběrů snad nejdivočejšího života jednoho z nejlepších fotbalistů této planety. Na tohle nemá Messi, Ronaldo ani Ibra s Pelém dohromady. 85%

Wild Wild West (1999)

Ve své době svěží a párou hnaná westernovka se sexy ženami a sem tam i dobrým vtipem. 60%