Osvícení (1980)

Atmosféra sice bravurní, ale jinak to nemělo hlavu ani patu. Asi si budu muset přečíst knížku, a až to pochopím, tak dám MOŽNÁ tři. Edit po přečtení knížky: Zvedám svoje hodnocení na čtyři, protože Kubrickovi se podařilo z nejhorší Kingovy knihy, co jsem četl, udělat velice zajímavé dílo, které rozhodně nezaujme hned na první podívání. Stále to obsahuje hodně otázek a nelogičností, viz konec a Jack Nicholson na fotce, proto jen 4, ale na druhou stranu Kubrick vymyslel dost rozšiřujících efektů napětí, např. bludiště, které vyměnil za vyloženě nepovedené rušivé prvky v knížce.

28 dní poté (2002)

Začnu odzadu a první, co vychválím, bude hudba. Britskej kytarovej poprock nádherně doplňoval scénu, a ačkoli nejsu schopen rozeznat autora hudby, zda to byli Franz Ferdinand, Kaiser Chiefs, Keane, nebo někdo úplně jinej, je to vcelku fuk, protože hudba je jedním z nejpovedenějších článků filmu. Já osobně jsem čekal naprosto ponuré prostředí a to se nedostavilo, první půle filmu působila velice sterilně, vylidněnej Londýn (jak ksakru vyprázdnili Londýn?) byl těžce depresivní. Když jsem si přečetl v popisku filmu "Apokalypticky zničený Londýn", očekával jsem rozbité památky, všechny ukázané jedna po druhé, a to, naštěstí, nedorazilo. Přesto na mě film dýchal jakousi pochybnou béčkovitostí, přestože neměl být myšlen jako béčko, stejně jako nápad, který je částečně reinkarnací již viděného, ať už jsou to různé zombie filmy, nebo 12 opic - zase opice, tenhle film by se mohl v klidu jmenovat 12 opic Rok nula, i když 12 opic vlastně o opicích vůbec nebylo :D Celkově musím říct, že i když film splňuje celé desatero pětihvězdičkového filmu, vůbec se mi nechce dát mu těch pět hvězdiček, právě kvůli už zmiňované béčkovitosti, takže tam pádí 4.

Zhubni! (1996)

Takovej ten film, kterej nemá akci a vtipu je tam taky poskrovnu, ale přesto Vás baví inteligentní dějovou zápletkou. Konec je perfektní, vtipnej. A efekt dost dobrej - nevím jak natáčeli hubnutí u hlavní postavy, ale bylo provedeno velice věrohodně, takže velice dobrej efekt, maska, nebo opravdové hubnutí? Čert ví, resp. Cikán ví.

Věž (1993) (TV film)

Tvůrci si zřejmě nevěděli rady s němými scénami, kdy je hlavní hrdina v budově sám, a tak tam začnou pouštět africký šamany... Celej film je totiž postavenej zejména na dialogu, všechny postavy pořád něco melou a do toho ještě blábolí počítač a společně s Výtahem smrti jsou to dvě naprosto bezduchý slátaniny, akorát že ve Výtahu smrti bylo víc mrtvol. No ale jednu hvězdičku si to zaslouží: "Pan Tony Minot dnes 14krát porušil pravidla bezpečnosti. Tyto porušení mu budou stržena z platu. Celková částka činí: 2 504 076 dolarů a 53 centů." Hlášky prostě nezapomutelný.

Muž bez stínu 2 (2006)

Nebylo to úplně marný, jak bych čekal podle hodnocení, ale chybělo tomu docela hodně věcí, co měla jednička, atmosféra tam sice trošičku byla, ale nebyla tak dobrá jako v jedničce, stejně jako napětí a efekty. Dá se říct, že naprosto zbytečné pokračování, protože se vlastně ani nejedná o pokračování. Tady ty volný pokračování, který nemají s předchozím dílem vůbec nic společnýho stojí většinou za velký kulový.

3 sezóny v pekle (2009)

Každej rok vznikne v Česku jeden opravdu dobrej film. Většinou. Ale mám takovej pocit, že rok 2009 byl zvlášť slabej. Pokud je na Lva nominovaný tohle a Protektor (Hřebejka ani nebudu pokoušet, ten už je špatnej automaticky), jaký teda musely být ty ostatní filmy? To je vážně děs.

Zatracení (2002) odpad!

Z toho mohl být aji dobrej film, ale to zpracování... Jasnej odpad!

Rain Man (1988)

Film je postaven na neustálém opakováním všeho, což mě NELIDSKY vytáčelo. Za casino ale dám 3*.

Příběh opravdového člověka (1948)

Byl jsem jedinej, kdo se tak nudil? Ale za to, jak beznohej tančí kozáčka, musím dát aspoň ty dvě hvězdy.

Redakce (2004) (seriál)

Poslední věc z N@vy, která byla koukatelná.