Pokoj (2003)

"I did not hit her! It's not true! It's bullshit, I did not hit her! I did naaaaaht. Oh, hi Mark!" Wiseau nejspíš utekl z Polska, změnil si jméno na francouzsky znějící, aby prorazil a nenadělal své rodné zemi takovou ostudu, a netrefil se, protože chtěl evidentně místo filmu dělat divadlo (absurdní). The Room ovšem zraje jak víno, každá projekce je lepší a lepší, hodnocení postupně zvedám, ze dvou hvězd jsem se dostal na čtyři - a časem se pravděpodobně dostanu i na těch pět.

Moneyball (2011)

Sice jsem nepochopil žádné vyřčené baseballové číslo, sice nechápu, proč je vítězná šňůra zápasů a vítězný konec důležitější než běžný titul, sice z baseballu neznám vůbec nic, ale dalo se na to dívat, zejména začátek filmu byl hodně poutavý, protože připomínal i situaci financování ve fotbalu. Jen se musím smát těm tupcům, kteří chtěli, aby Peter vypadal co nejvíc chytře - tak mu dali do bytu nad jeho postel obraz s Platónem...

Slunovrat (2019)

Příběh je dobrý a trochu děsivý, pořád jsem si ovšem musel klást otázku, proč raději neodjeli nebo nějak neutekli? A to jim už při příjezdu nebylo divné, že tam něco nesedí? Navíc stopáž byla zbytečně moc dlouhá, některé scény se rozhodně daly vypustit.

Roma (2018)

Tady Cuarón zklamal. Nicneříkající snímky následují za sebou, mnohdy nedávají ani smysl, proč se tak děje, nebo proč v tom filmu vlastně jsou - např. požár. Jedna hvězda opravdu z milosti.

Bůh žehnej Americe (2011)

Na jednu stranu chápu poselství v konzumní a poněkud zdegenerované USA, na tu druhou je ale Frank trošku takovým dobrovolným mučedníkem. Proč se na tu televizi pořád díval, když ho tak znechucovala? Stejně jako v Americe, tak i u nás jsou různá média určená pro elitu, běžné lidi či primitivy - když se mi tedy nelíbí ty nejhloupější Superstarz, nebo u nás třeba Výměna manželek, nebudu se na to přeci dívat. Mám sice pár výhrad, ale film pobavil, stejně jako jméno režiséra.

Totáln! sezona (2019) (seriál)

Jedinou negativní stránkou věci je fakt, že před rokem měl podobný dokumentární formát šejkovský pseudoklub Manchester City. Totální sezona je skvělým počinem za skvělou sezonou, nejlepší v historii Slavie. Záběry z kabin jsou unikátní a vtáhnou diváka do děje, je radost to sledovat.

Nuda v Brně (2003)

Klenot české kinematografie, kdo má rád propracovaný film do posledního detailu a s mnohými dvojsmysly, má rád Nudu v Brně. Zejména první polovina je filmařsky tak dokonalá, že by se dala vyučovat na filmařských fakultách - prostupující motivy rohlíku, televizní vysílání dávající rámec všem souběžným scénám atd. Kamera, hudba i komentující "sametový hlas" Krajča jsou prostě dokonalé, postavy jsou vykresleny realisticky a děj se dá uvěřit a pochopit až na pár výjimek, např. proč Jarda vlastně skončil na římse... Trochu nedoceněný film, zejména v Praze, kde ho nechápou a asi mu ani nerozumí (golfista), v Brně to je ovšem kult.

Místa (2014)

Tohoto fimu mi trochu přijde škoda, protože po technické stránce vůbec nebyl špatný, hezky se mi na něj dívalo. Ale problém byl poněkud prostější - nebyl o ničem. Děj se posouvá hodně pomalu a hlavně postavy zažívají pocity, které jsem jako divák moc nepochopil. Proč mají všichni jakousi depresi, z čeho vlastně? Ve filmu bylo hrozně moc nezodpovězených otázek, hlavní část filmu se odehrála tak nějak zvláště a rychle zase skončila, že se divák mohl ve filmu těžko orientovat. Hlavní postavy nevypadají na devatenáct, ale na třicet (hlavně Anna). Trošku jsem také nepochopil popisky filmu, kdy se jedná o dospívání a chmurnou náladu na maloměstě - o jaké se jedná maloměsto, když tam bylo tolik záběrů ze stotisícového Ústí? Sice bydleli někde těsně v okolí, ale i tak v tom Ústí byli často. A to, že je někdo z menšího města, má předznamenat depresi? Nechápu, co tím chtěli tvůrci říct. Špačkova Pouta byla strašná, tohle jen o něco lepší.

Smradi (2002)

Typický film z přelomu tisíciletí - poněkud zvláštní hudba, pomalé plynutí děje a opravdu hodně záběrů na dopravu - vždyť na ten dálniční most byl záběr snad dvacetkrát. Příběhem je film vyloženě tuctový, v ničem extrémně nevyniká, ale také nepropadá, jen ta kamera je strašná - vždycky jsem obdivoval, jak to kameramané dokážou, že vše vypadá ve filmech tak skvěle, i běžné kulisy v Praze a Brně, kde se denně pohybujeme, vypadají na plátně lépe - tady to ovšem není tento případ, je to jako natočené telefonem, kamera se celá třese a některé otočené záběry jsou hodně zvláštní. Takže příběh na průměrné úrovni, kamera ale tristní srovnatelná s amatérským filmem.