Interstellar (2014)

Chtěla bych dát pět hvězd, ale fakt nemůžu... Posledních cca dvacet minut totiž táhne film hodně dolů. Do té doby všechno super, hudba úžasná a dramatická tam, kde má být, a ač není nic ve filmu zrovna originální (ano, Armageddon, Sunshine i Gravitaci už jsme tu měli, takže s čím má taky ještě člověk přijít) odsýpá to dobře a rozhodně jsem se nenudila. Ale ten konec? Nope. A ano, rozhodně to je potřeba vidět v IMAXu.

Newyorská romance (2013)

Ruffalo přehrává, Keira neumí zpívat a když už se o to pokouší, vypadá u toho, že se buď pozvrací, nebo si vykroutí čelist. Jako mám ji obvykle fakt ráda, ale na tohle se nedalo dívat. Adam Levine ani James Corden nedostali tolik prostoru, kolik by si zasloužili. Ve výsledku asi jediná bez výtky bude Hailee Steinfeld, která se trefila úplně přesně. Once to bylo roztomilé, twice je to už jen trapné. P.S. Ti, kdo vymýšleli název do české distribuce, by taky měli dostat kytarou po hlavě.

Prodloužený víkend (2013)

Hezky zahrané, procítěně zrežírované, ale jinak zdlouhavé a nudné a dost těžko uvěřitelné. Dojem pozvedá hlavně hudba.

Dej mi domov (2013)

Nebýt toho cukrkandlového konce, mohlo to být dost silné (i když nepříliš originální) drama. Ale ten happy-end? Takhle to v reálným životě bohužel nefunguje...

Historka o mojí smrti (2013)

Chvílemi jsem se bavila, ale ve výsledku jsem to asi nepochopila. Pomalé tempo filmu je fajn v první polovině na zámku, ale ve druhé už jsem fakt měla co dělat, abych to vůbec dokoukala. Casanova vznešeně řeční, přihouple se směje různým kravinám, a ano, dělá i to, čím za svého života tak proslul. Naproti tomu Dracula nedělá nic moc a jeho přítomnost ve filmu si nedokážu ničím vysvětlit. Takže ve výsledku asi 50%.

Kráska a zvíře (2014)

Tenhle film můžu shrnout jediným slovem: COŽE?!

Muž z oceli (2013)

Hm, asi jsem na to neměla koukat podruhý, protože mě to donutilo snížit hodnocení o hvězdu... Je to prostě nuda, jen spousta zdemolovaných budov a naprosto žádná chemie mezi Supermanem a Lois. Hudba super, Crowe a Shannon taky super, Cavill je nádhernej chlap, o tom žádná, ale jinak na žádný další pozitiva nějak nemůžu přijít...

Ropná pole Doly Hurikány (2013)

Vždycky na začátek jakéhokoli festivalu se mi suverénně povede jít na nějaký vrcholně umělecký, zcela nesrozumitelný a místy nechutný pseudofilm, jehož smysl mi zcela unikne. Takže tenhle je o tom, že chlápek nosí na tlamě rybu. Občas si s ní povídá. Občas je nahý. Dělá a říká spoustu divných věcí. Asi z toho něco vyplynout má, ale já jsem na to nejspíš málo intelektuál. No co, můžu být ráda, že se tam vůbec mluví. Ta hvězdička je za velmi dobrou kameru a za milé autory.

Vampire Academy (2014)

Nebylo to zas tak špatný... Vlastně k žehlení naprosto dokonalý.

Já jsem ty a ty jsi já (2006)

Jak mohl někdo obsadit do hlavní role holku, která nejen, že neumí hrát, ale dokonce ani pořádně mluvit? Nebo jí někdo vážně to podivné kroucení pusou a mumlání rozuměl? Kdyby Kevin Zegers nebyl tak absolutní hezoun, asi bych to ani nedokoukala.